Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van szép feminista nő?

Van szép feminista nő?

Figyelt kérdés
De olyan, aki tényleg gyönyörű és szexy.

2023. jan. 2. 19:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
100%
@50 Felsorolnád ezeket a többletjogokat? Mindig random faskóktól szoktam ezt hallani, akik szerint a melegházasság is többletjog.
2023. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
0%
Kvótáról mi a véleményed? Amiről előtte mindenki azt mondta, hogy az csak néhány kivételes szélsőségesnek a túlkapása és soha nem lesz belőle semmi.
2023. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
16%
51: Pl. a kvóták, amiről beszélgetünk. Amellett sem hallottam egyetlen feministát sem felszólalni, hogy most, amikor szóba került a sorkatonaság, a nőket ugyanúgy sorozzák be, mert nem lehet nemi alapon különbséget tenni. Vagy újabban téma lett, hogy büntetni kellene, ha egy nőnek utánafütyülnek. Esetleg ott a Me Too mozgalom, ahol már vannak, akik azt követelik, hogy ha egy nő megvádol egy férfit, akkor a férfinek kelljen tisztáznia magát és ne a nőnek bizonyítania hogy megtörtént amit állít. Már olyat is olvastam éppen itt a Gyakorin, hogy inkább büntessenek meg 10 férfit ártatlanul, mint hogy 1 megússza a büntetést. Ilyenekre gondolok.
2023. jan. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
76%
52: Az a véleményem, hogy soha nem lesz belőle semmi. Mármint a gyakorlatban. Nyilván már pontosan tudják az illetékesek, hogy hogyan lehet kikerülni és aki nem akar belemenni, az ki is fogja. Láttunk már ilyet.
2023. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
0%
Kvázi ignorálod. Az egyenlőség szellemében meg sem születhetett volna ez. Ez már nem az egyenlőségről szól. Annyival elintézni, hogy majd úgyis kikerülik, ez struccpolitika.
2023. jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
29%
55: Úgy gondolom, hogy kiforrja ez magát és a jelenlegi támogatók is észreveszik, hogy mekkora öngól. Kétféle válaszlépés lehet a cégek részéről. Az első az ügyeskedés, amit már írtam, a másik pedig, hogy végrehajtják. Sokan úgy képzelik el, hogy az eddig haveri, rokoni alapon bekerült férfiakat fogják váltani a komoly tudással rendelkező, de eddig lehetőséget nem kapó nők. Na ez az ami nem fog megtörténni. Az ilyen férfiaknak betonbiztos a helye, helyettük más lesz kirúgva. Rendszerint olyan, aki nem áll közel a tűzhöz. Ezek a férfiak pedig vagy kisebb cégeknél kötnek ki, ahol nincs kvóta, vagy a konkurenciánál, aki így vagy úgy kijátsza. Szerinted az a multi, akinek így csökken a nyeresége, esetleg piacot veszít, meddig támogatja a kvótarendszert?
2023. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
49%
Ezzel pont nem a feminizmus mellett álltál ki, hanem azt próbálod sugalmazni, hogy majd maguktól rendeződnek a dolgok, nem kell vele törődni. A feminizmus viszont pont abból indul ki, hogy ez nem így megy, hanem aktívan bele kell állni a változtatásba. Ezek szerint ezt a jogot fenntartják maguknak, a többieknek meg kuss legyen.
2023. jan. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a kvótákkal a legtöbb feminista nem ért egyet. Ahogy én sem. Én a pozíciók betöltését illető döntések transzparenciáját támogatom. Hogy miért az adott személy tölti be a másik jelölt helyett. Miért és miben alkalmasabb. Nyilván ez akkor érdekes ha a két jelölt hasonló tapasztalatokkal és képzettséggel rendelkezik, csak a nemük más. Akkor mi alapján döntenek? Szerintem ez érdekes lehet és sokkal hatékonyabb lenne az üvegplafon leküzdésében.

Amúgy a nők meg mindig kevesebbet keresnek átlagosan, tehát….

2023. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
17%
Nekem is így tűnik, de akkor hogy válhattak valósággá? Az a bizonyos szélsőséges kisebbség átvette az irányítást a mozgalom felett és a saját kedve szerint cselekszik a mérsékelt többség akarata ellenében? Ez a többség szeretne tenni ellene, de nem tud? Miért? El van nyomva a feministák vezéralakjai által? Fél tőlük? Vagy nem is igazán akar tenni ellene? Nem mondja ki, de belül egyetért a szélsőségekkel, csak nem akarja felvállalni, inkább azzal védekezik, hogy ő sem ért egyet, de hát sajnos nincs mit tenni, ez van? Még mindig annyira jó a feminizmus?
2023. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
29%
57: Szerintem hagyni kell, hogy a piac beszabályozza önmagát és szükségtelen kívülről piszkálni. Sőt, tovább megyek: veszélyes. Rákényszeríteni úgy magánkézben levő vállalatokra valamit, aminek a következményeit kizárólag ők viselik..., hát nem tudom, nekem nem tűnik igazságosnak. Nem is kell messze menni példáért: 480 Ft-os hatósági áras üzemanyag. Ugye mennyire bejött?
2023. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!