Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az átlag magyar miért mindig...

Az átlag magyar miért mindig a kormánytól és az önkormányzattól vár minden csodát és miért nem képes a káromlás helyett inkább adakozni?

Figyelt kérdés

Itt konkrétan az iskolák óvodák fűtésére gondolok.

Hőbörögnek facebookon, hogy hogy kéne a kormánynak vagy az önkormányzatnak megoldani de bezzeg olyan összefogást nem ajánlanak fel, hogy pl összefognak a szülők és a kamaszok, hogy egy évnyi netflix disney és mobilnet előfizetés, valamint nyaralás helyett azt a pénz az iskola fűtésére közösen felajánlják


2023. jan. 3. 12:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%
Mi a tökömből adakozzanak? Te is el vagy varázsolva.
2023. jan. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%

#6 A látszat beruházásokban amik nevetségesen sok pénzt emésztenek fel és mindig valami közeli ismerős nyeri őket?

Vagy azokra a munkahelyekre gondolsz ahol összeszerelő üzemek jöttek létre és olcsó munkaerőt biztosítunk a nyugati illetve mostmár a keleti országoknak is? Vagy esetleg a közmunkaprogramra éhbérért de a statisztikában szép lesz?

Az utakon külön jót nevettem mert még az autópályák minősége is hagy némi kivánnivalót maguk után gondolok itt az M1-es autópályára például, az alsóbb rendű utakon meg örülj ha nem kell új felnit venned.

Esetleg azokra a béremelésekre gondolsz amik miatt kevés a rendőr vagy az egészségügyben az ápoló vagy a most aktuális tanár béremelésre?

Ha lenne az embereknek normális fizetése nem kellene "besegíteni" a számlák fizetésében.

Nincs ezzel baj, hogy te elhiszed amit a TV mond de attól még nem lesz igaz.

2023. jan. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
88%

Én pl. adakozok nekik, jövedéki adónak, áfának, szja-nak, extraprofit adónak hívják az adományaimat.

Ja hogy ebből a közintézményeket kéne fenntartani, nem VÁRMEGYE táblákra verni el a pénzt, hát bocsánat, én kérek elnézést.

2023. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk középiskolában bőven elég lenne az online oktatás.

Az egyetemeken is csak gyakorlatokra kellene bejárni,de sokszor még az előadó sem lényeges,küldje el pdf-ben az anyagot.

2023. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%

Átlag magyar? Miből adakozzon, a sokszorosan megadóztatott pénzéből, amiből a politikusok az ő fizetésének a többszörösét kapják?

Ott kezdődik, hogy a legkisebb bér max 2x -sét vihetnék haza a politikusok is, mindjárt több mindenre lenne pénze állam bácsinak!

2023. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
88%
Átlag magyar...örülök, ha be tudok vásárolni, dupla-tripla annyiba kerül minden, nemhogy még én fizessem az iskolák meg az óvodák fűtését, mikor a kormány feladata lenne. Te mit képzelsz? Vagy fizesse Orbán, úgyis lassan havonta nő a fizetése 1 millióval.
2023. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Hőbörögnek facebookon, hogy hogy kéne a kormánynak vagy az önkormányzatnak megoldani "


Nem az én dolgom megoldani ezeket. Hanem az önkormányzat és a kormány dolga. Én megoldom a saját tulajdonomban a fűtést, hűtést, fenntartást. Mert az enyém, az én dolgom.


"de bezzeg olyan összefogást nem ajánlanak fel"


Milliós tétel az éves adóm. Éppen erre fizetem. Az, hogy az önkormányzat és/vagy a kormány nem megfelelően költi el, arról nem én tehetek (egyik esetben sem szavaztam meg a jelenlegit). Tehát ha fizetek is, hogy a szolgáltatások működjenek, akkor kit is kellene hibáztatnom, ha nem működnek jól? Gyurcsányt? Sorost? Brüsszelt? Már bocs, de ha elromlik a tévém, akkor nem a mosógép gyártóját teszem felelőssé. A te logikád szerint azt kellene?

2023. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Tessék, hajrá, itt a lehetőség, adakozz!
2023. jan. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

17-es

Természetesen igen. Ha a mosógépem elromlik nem a tűzhely gyártóját okolom.

De ha egy nem várt dolog történik mint ezek az energiaár elszállások akkor ott az embereknek is össze kellene fogni és adakozni.....

Példának egy társasházban is van közös költség nem is kevés, ezt vegyük úgy mintha ez jelképeznéá az adónkat.

De ha történik a társasházban egy váratlan vagy több váratlan probláma pl tönkremegy az ajtó a lépcsőházi régi nyílászáró betörik, szétesik ömlik be rajta a víz és a kazán is elromlik.

Akkor egy ilyen váratlan helyzet megoldása lehetetlen ha csak össze nem fognak a lakók külön pénz befizetésével. Mert pl egy 8-10 ezres közös költség nem elég ennyi nagy és váratlan kiadásra.

2023. jan. 3. 13:29
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ott hogy bázik az elméleted hogy annál a bizonyos társasháznál giga mennyiségű felesleg halmozódik fel. [link]

[link]

Nem tudom fel tudod-e fogni ezeket az összegeket,százmilliárd eurókról van szó.ennek nálunk is így kell lennie,csak kisebb összegekkel.

2023. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!