Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Diana hercegnő vagy Erzsébet...

Diana hercegnő vagy Erzsébet királyné fogta meg jobban az embereket?

Figyelt kérdés
Ki maradt meg jobban az emlékezetben? Kit gyászoltak/gyászolnak jobban az emberek?

2023. jan. 9. 18:47
A kérdező szavazást indított:
Diana
Erzsébet
26 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom.
2023. jan. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Királynő volt! A fogalmakkal sem vagy tisztában, minek kérdezel egyébként is érdektelen.
2023. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

A maga korában (is) Diana ezerszer népszerűbb volt Erzsébetnél és a gyépés fiánál.

A halála és körülményei is több cikket generált,mint az anyósáé.

2023. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem ilyen egyszerű kérdés. Dianára szavaztam, mert hatalmas szenzáció volt, szinte minden szempontból, és a halála egyfajta "mítoszt" gyártott köré. De akkor sem volt egy 70 évig uralkodó királynő (nem királyné, igaza van az elsőnek! kivéve persze, ha II. Erzsébet anyjáról beszélsz). Nem volt az arca a pénzeken, a bélyegeken, a monogramja a postaládákon, nem róla szólt a nemzeti himnusz... Nem fog úgy bekerülni a történelemkönyvekbe, mint a leghosszabb ideig trónon lévő brit uralkodó. Nem nőttek fel és haltak meg generációk úgy, hogy nem ismertek mást, mint őt. Diana kevesebb mint 20 évig volt élve a köztudatban. Erzsébet már azelőtt a világ rengeteg országában járt és volt ismert, hogy Diana egyáltalán megszületett volna, és a halála után is még 25 évig. De Diana embersége, empátiája sokkal jobban megfogta az embereket, mint a monarchia rideg hozzáállása. Viszont voltak és vannak olyan monarchia-párti emberek, akik Dianát inkább csak egy feketebáránynak látták a királyi családban, aki botrányt botrányra halmozott. Ők persze kiránynőt preferálták.

Úgyhogy nem gondolom, hogy össze lehetne hasonlítani a kettőt. Erzsébet egy távoli, rideg nagymama volt számukra. Dianáról viszont sokan azt gondolták, hogy egy közülük. Diana halála hirtelen, váratlan volt. 25 éve halott, és még mindig csak 61 éves lenne. A királynő viszont sokáig élt, mindenki tudta, hogy a halála hamarosan be fog következni. Ezért szerintem a halálukra adott reakció sem hasonlítható össze. Más egy 96 éves, betegeskedő, nemrég megözvegyült rokont, ismerőst elveszíteni, mint egy 36 évest, aki hirtelen hal meg.

2023. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Magyar ember életében huszadrangú kérdés, de ettől még persze érdekelheti a kérdezőt. Engem Meghan Markle kinézete fog meg a legjobban.
2023. jan. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Egyértelműen Diana.

[link]

2023. jan. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Engem Zsike.
2023. márc. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Előző vagyok!

Kedves 5-ös! Huszadrangú, de sajnos ide jutottunk.

2023. márc. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 everlight ***** válasza:
50%

Erzsébet királynő egy maradi merev szűk látókörű ember volt aki nem tudta elengedni a protokolt,holott a Brit birodalomból szinte semmi sem maradt.


4.Az hogy 70 évig volt trónon az nem eredmény csak túl sok évet élt.

2023. szept. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#9 Egy szóval sem mondtam, hogy eredmény, egyszerűen tény. 70 év pedig nem kopik ki csak úgy az emberek emlékezetéből, akár kedvelték a királynőt, akár nem. Csupán erre akartam utalni az eredeti válaszommal.
2023. szept. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!