Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Diana hercegnő vagy Erzsébet...

Diana hercegnő vagy Erzsébet királyné fogta meg jobban az embereket?

Figyelt kérdés
Ki maradt meg jobban az emlékezetben? Kit gyászoltak/gyászolnak jobban az emberek?

2023. jan. 9. 18:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hmm, én a kérdés alapján Sisi-re asszociáltam, nem II. Erzsébetre. Utóbbit már kivesézték.

Sisivel kapcsolatban érdekes tény vagy legalábbis állítás, hogy életében messze nem volt olyan népszerű, mint a halála után, ami kvázi egy marketinglehetőség volt, hiszen a szépsége azért ismert volt Európában és hirtelen, erőszakos halált halt. Ezt a bécsi Sisi múzeumban mondták. Életében többnyire ugye utazgatott, nem tartózkodott az udvarban, nem szeretett szerepelni, ha mégis, akkor csak keveset beszélt, szóval a köztudatban nem nagyon volt mit beszélni róla. Diana ellenben már életében népszerűvé, ikonikussá vált, na meg ~150 évvel később élt, amikor azért már gyorsan terjedtek a hírek a világban, mit viselt, hogy beszélt, kivel stb stb. Erre nyilván Sisi korában sokkal korlátozottabban volt lehetőség.

febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 everlight ***** válasza:
10.Az hogy valaki megél egy magas kort nem eredmény. A Királyi család haszontalan ingyenélők gyülekezete.
febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#12 Olvasd el még egyszer, amit írtam, de most értelmezd is.
febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!