Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért tiltakoznak az ellenzéki...

Miért tiltakoznak az ellenzéki pártok a debreceniek felheccelésével az új giga akkumulátor gyár építése ellen, amikor összességében nézve az jó a környezetnek, és Magyarországnak kimagasló gazdasági lehetőségeket biztosít? (rövid videó)

Figyelt kérdés
Egy frappáns jó összefoglaló videó erről: [link]

2023. febr. 4. 21:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
64%
A kérdezőnek valószínűleg még nem volt dolga kínai akkumulátorral. Nekem a kültéri szenzoros robbant fel, a kéziszerszámokban levő meg rövid használat után mondja be az unalmast. Selejtet magyarok is tudnak csinálni, ahhoz nem kell kínai gyár.
2023. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Psycho ***** válasza:
68%

Nem kell megnéznem. Én nem a földre gyakorolt káros hatást emelném ki. A szomszéd városban van egy akkumulátorgyár, és az még kisebb is. Többtucat embert interjúztattam már, akik onnan jöttel el - bocsánat, menekültek el, de jóbarátom is van, aki ott dolgozott. Konkrétan az a fickó is járt nálam, akit felkértek az egyik részleg biztonsági ellenőrzésére (nem fogadta el, amikor körbejárta a részleget, és látta, mi van ott). Ez számomra sokkal validabb infó, mintha egy jó eséllyel pénzelt, de kétségkívül külsős valaki okoskodná a propagandát a jutyúbon.


Mondanám, hogy kukk meg az említett gyár fluktuációs mutatóit is, de nyilván titkolják. Mint ahogy az üzemi baleseteket is igyekeznek tussolni.


Kimondhatatlanul káros az ott dolgozók egészségére az a sok vegyi anyag, amivel dolgoznak. Hiába fizet fuu de szuperül.

Teszem hozzá, ebből az államkassza sokat nem kaszál, hiszen nem magyar tulajdon, a profitot kiviszi innen. Mondjuk ezt a részt máshonnan is ismerhetjük.


Igen, összeszerelő ország a magyar, tök jó, teremtett a csükmük pár új munkahelyet azzal, hogy idejött, de azért van egy határ, ahol el kellene gondolkodni. Lehet marha boldog leszel, amikor meglátod a fizetési cekket, de amikor a harmadik hónapban mehetsz az orvoshoz mindenféle ijesztő tünettel (random naponta elered az orrod vére, allergiás kiütéseket produkálsz, kiesnek a fogaid, stb.), és a többletpízt, amit zsebre raktál, orvosi vizsgálatokra költöd, lehet átgondolod, megéri-e ott dolgozni.

2023. febr. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%

A kínai környezetnek biztos jót tesz, hogy nem ott, hanem nálunk építik fel azt a környezetszennyező szart.


De tök mindegy, mert az ilyen agyhalottak miatt mint a kérdező úgysem lesz itt soha változás.


A kérdezőhöz hasonlóak úgyis megmagyarázzák, hogy ami szennyező az nem szennyező ami meg jó termőföld az nem jó termőföld.


Számukra a valóság nem létezik, csak élnek a mátrixban mint az NPC-k.

2023. febr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
27%

12 - Tudom, a mi szomszéd városunkban meg rakétakilövő működik.

Szörnyű, amikor beindítják a rakétákat - leégetnek mindent!

A tarhonyafák úgy égnek, mint a fáklya, a derítőben a víz felforr, a hanghatástól megnémulnak a halak a halastóban, és a légszennyezettség miatt a pókok nem szőnek hálót. A nejemnek soron kívül megjön a menstruációja, a kisebbik gyerek megállt a növésben, a nagylányom meg nimfomániás lett.

Az egyik ismerősöm nagybátyja, aki a rakéta porszívózásán dolgozik, annak meg kihullott a haja és a fogai...

Hát akkor már inkább legyen az akkumulátorgyár, az jobb - nem gondolod?!

2023. febr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Miért utaztatnak tömegesen Debrecenbe pesti ballibsi politikai pártok fizetett agitátorokat és tüntetőket a debreceni akkumulátorgyár ellen? Erről nem a debrecenieket kellene inkább meghallgatni?


ÚJ TOPIC: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__12..

2023. febr. 5. 14:12
 16/21 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván az ellenzéki pártok nem akarják hogy magyarország előre menjen és ne hátra. Na, elégedett vagy? Először is nem vagyok környezetvédő se ilyen olyan oldali, lesz@rom. De úgy gondolom lesz itt sok gyerek a csóknak köszönhetően, szóval nem fog itt mindenki rákban kipusztulni közöttük, mert én már pláne nem ebben a koromban. Tudni illik a lítium akkumulátor gyártása nem lehetséges környezetszennyezés nélkül. Az ólomsavas akkumulátorok is mekkora problémát okoznak manapság is hogy van ahol sajnos a kutakban ezt is mérni kell itthon.
2023. febr. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, kapsz valami fizetést ezért a pártpropaganda tevékenységedért a fidesz nevű bűnszervezetől?
2023. febr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

5 - Ez a beruházás egy ipari területen épül!

Nagyon meglepő???

2023. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
49%

Nah, végig néztem. Fogalmam sincs ki ez a fazon, a Wikipédia nagyjából egy ügyes vállakozóként festi le, akit érdekel ez az...

Csomó mindenre volna kérdésem, de kádban fekszem, szal nem jegyzeteltem, csak ami eszembe jut

Először is, kérdezzünk meg bárkit úgy általában kínai termékekkel kapcsolatban! Cipő, ruházat, autógumi, csavarhúzó készlet, bármi, ami a rendszerváltás óta elérhető nálunk. Minden ócska, egészségtelen, hasznavehetetlen, bóvli, utánzat, gagyi. Ilyen szinonímák jutnak az emberek eszébe. Egy csomó magyar kisvállalkozást tönkrevágtak az áraikkal, mivel bármilyen ár alá be tudnak menni a minőség rovására. A múltkor gumisnál voltam, dumáltunk kicsit, mutatott pár érdekes dolgot. De ez csak egy apróság... millió ilyen példa van arra, hogy hogyan lehet olcsón xart csinálni még jó minőségű anyagból is. Aztán itt van a környezettanulmány

Mindenféle környezeti hatással kapcsolatban csak feltételezésekről beszél a fickó a videóban, amik elvileg rendben vannak, elvileg határérték alatt voltak, vannak, lesznek. Sehol egy szakértő (igen, mondta az elején) aki beszélne arról, hogyan is határoznak meg határértéket. Ahogy nekik tetszik kb... Azt gondolni, hogy nem lesz szabálytalanság, elég ostobaság lenne. De eleve szemet hunyni fölötte sokkal súlyosabb. Beszélt a szürke vízről... Oké, tökjó, fürdővíz meg fos megszűrve, jó lesz nekik... Eddig ezzel mi történt? Gondolom visszakerült a környezetbe, aztán valami "véletlen" természetes körforgás révén újra meg újra felhasználható volt. De most nem... mert el lesz használva.

Aztán ott vannak a földek... Oké 300 forintod van, elhagysz 40et, á...dehogy fáj, dehogy fáj senkinek! Legfőképpen nem fáj ha 300 forint egy óvodás csoporté és a te gyereked kezéből verik ki azt a 40et. De rá se baxxunk, a többinek nem fáj.

Aztán a polgári perek a kormány és az Atyaistennel szemben, mert elértéktelenedett a házad, aha.. jók az esélyeid, biztos sikerül majd jó ügyvédet felfogadni, a pénz a legkevesebb!

Aztán beszélt még a GDP-ről, ami valójában egy adat lesz egy papíron, hogy jó nekünk. Olyan jó lesz, mint nekem az, hogy a főnököm 3 olyan autó forgalmijában is tulajdonos, amiből egy ára is elég egy normális ingatlant vásárolni. Igen, végül is ez jó, igaz nem nekem, mert én csak annyit érzékelek belőle, mikor mellettem megy bele a pocsolyába és törölgethetem a képemet. Arról nem is beszélve, hogy az adózott eredmény nem a mi gazdaságunkban fog forgolódni, hanem megy szépen haza Kínába.

A környék infrastruktúrája mint fejlődés, talán néhány km útból áll majd, üzemi bekötő utak, hiszen autópálya már van készen, igaz nem sokáig fogjuk élvezni, eddig is foltos volt, de a megpakolt teherautók majd 2x olyan gyorsan amortizálják, mint a személyautók.

A melósokra már ki sem tért a videóban... Ki? Ki fog ott dolgozni? Innen a közmunkások, meg 6 elemis emberek? Az órát nem ismerik, nemhogy egy precíz gyártási folyamat részét el tudják látni...

És az milyen aranyos, hogy a kínai tulajok meg otthon a parkettásban... Te biztatnád a gyerekeket, hogy nyugodtan üzleteljen sittes alakokkal, hátha csak valami félreértés, meg amúgy se hallgasson senkire, mert irigyek az emberek, jó lesz az, csak bátran kisfiam!

Röhej az egész! Kb mint amikor gyapotot akart Torgyán itthon termelni vagy nem is tudom mi volt már az a lázálom.

2023. ápr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
49%

#19

Kár hogy nem jegyzeteltél, de így is meggyőztél 👍

2023. ápr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!