Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha úgy alakult volna az...

Ha úgy alakult volna az 1920-as Triannoni, vagy az 1947-es párizsi békediktátum során, hogy Nagyvárad Magyarország része marad akkor most Nagyvárad vagy Debrecen lenne Hajdú-Bihar vármegye székhelye?

Figyelt kérdés

2023. febr. 7. 21:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#9: Pont azért gondolkoztam el rajta, hogy mivel mindkettő elég jelentős város és azonos súlycsoportba vannak, hogyha Nagyvárad Magyarországon marad akkor melyik lenne most a vármegyeszékhely. De akkor a 8-as és a 10-es válasz alapján a város magyar területen való maradása esetén a legvalószínűbb hogy a komcsik sem vonták volna össze a két megyét, hanem a mai napig külön állóak lennének. Ennek a két válaszolónak köszönöm! :)


,,Már a tököm tele van ezzel a "versenyeztetéssel", ráadásul feltételes módban!!!"


,,Teljesen érdektelen és értelmetlen a kérdés."


Szerintem nem érdektelen és nem értelmetlen a kérdés! Mindkét városba viszonylag gyakran járok, ezért fogalmazódott meg bennem ez a dolog. Abból indúltam ki, hogy Hajdú meg Bihar vármegye ugye most össze van vonva, az sajnos nem jutott eszembe Nagyvárad Magyarországon való maradása esetén az 1950-es megyrendezés során ez nem történt volna meg. Szóval egyszerűen csak érdekelt a dolog. Meg az a két mondat amit az előbb tőled idéztem eléggé rosszul esett, és szomorú lettem tőle. Nem tudom hogy miért kell ennyire negatív és támadó hangnemet felvenni ha az ember egyszerűen csak kíváncsi valamire:(

2023. febr. 8. 09:43
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Nem akartalak megbántani, bocsika!

De te meg hidd el nekem, hogy nem sok értelme van történelmileg a "mi lenne, ah... " kérdéseknek, mert érdemi válasz erre nem adható!!!

Még egyszer: sorry!

2023. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
12 - díjazom, aki ebben a világban TUD bocsánatot kérni!!!
2023. febr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#12: Köszönöm a bocsánatkérést! :)

Értem hogy, az ilyen ,, mi lett volna ha" kérdésekre nem lehet pontost választ adni, de néha azért jó elgondolkozni rajtuk szerintem.

2023. febr. 9. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!