Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz, hogy a...

Szerintetek igaz, hogy a nyugati világ egy tökéletes disztópia felé halad?

Figyelt kérdés
Az adataink általunk ellenőrizhetetlen gigacégek kezében vannak, a közterületeket kamerák figyelik, a forgalmat már drónokkal ellenőrzik, a személyihez ujjlenyomatot vesznek, mint a bűnözőknél, és egyre inkább a készpénz kivezetése felé haladunk. A szabadság és demokrácia álcája alatt egy olyan totalitárius rendszer körvonalazódik, amit még Hitler vagy Sztálin se tudott volna elképzelni. Mit gondoltok erről?
2023. febr. 10. 14:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
72%
Pontosan milyen adataid vannak általatok ellenőrizhetetlen gigacégek kezében és egyébként, kik vagytok ti mind?
2023. febr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
49%

Az, hogy még akar jó is lenne egy biztonságosabb világ felé való fejlődés tekintetében, csak annyi a szépséghibája, hogy nem az államok, hanem magáncégek birtokolják és gyűjtik az adatokat.


Szerintem jó lenne ez a nagymértékű megfigyelés, adatgyűjtés, olyan értelemben ahogy pl. egy óvoda is biztonságosabb, mint a Magdolna utca éjjel 2-kor, csak ne cégek csinálnák.

2023. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
#2: Igen, és a biztonságért cserébe feladod a szabadságod.
2023. febr. 10. 14:23
 4/31 anonim ***** válasza:
79%
#3 Pontosan. Thomas Jefferson 1776-ban még büszkén szónokolt arról, hogy a szabadságot sosem szabad feladni a biztonságért, csakhogy azóta rengeteget változott a világ, és a 20. század szociális fejleményei nélkül, amikkel feladunk bizonyos szabadságjogokat egy biztonságosabb életért (úgy mint állami egészségügy, védőnői látogatás, munkabiztonsági törvények, rabszolgaság és gyermekmunka eltörlése) egy sokkal primitívebb és barbárabb világban élnénk, ahol valószínűleg most te sem itt írnál, hanem 3 hetes korodban haltál volna meg a bölcsőben miközben halálra hánytad és fostad volna magad egy kórokozótól.
2023. febr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
#4: Ezek hogy is jönnek az általam vázoltakhoz?
2023. febr. 10. 14:28
 6/31 anonim ***** válasza:
31%
Kínában ez nagyjából már meg is valósult, csak a központi kormányhoz kötődnek a felsoroltak. Szerintem az egyén szempontjából nincs jelentősége, kik korlátozzák és ellenőrzik így.
2023. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Molyember ***** válasza:
63%

Kínáról hallottál, kérdező? Kicsit olvasgass már, ott hogyan figyelik meg az embereket.

A hanyatló nyugat még azt is megengedi, hogy a háborús bűnös Oroszország MELLETT tüntessenek az elvtársak, miközben Oroszország Anyácskában már azért börtönbe zárnak, ha háborúnak nevezed a háborút.

Egyébként miféle szabadságod van, amit annyira féltesz? Úgy értem, mit csinálsz, amit elvehetnek tőled?

2023. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

Akik ennyire rettegnek a tech cégektől, azok magyarázzák már el, miért lenne jobb, ha nem lennének? Mit szeretnétek? Postagalambbal üzengetni, és faxszal kommunikálni messenger, meg okostelefon helyett?

Ha meg nem figyelnék a közterületeket, akkor meg az lenne a bajod, hogy nem érzed magad biztonságban a rablóktól, támadóktól.

2023. febr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
60%

#4 Úgy, hogy a szabadságot nem éri meg megőrizni a biztonsággal szemben, ha egy olyan világhoz vezet, ahol kollektíven rosszabbul él az emberiség.


Én pl. feladom a fizetésem egy részét adóban azért, hogy cserébe az alattam lakó 3 gyerekes családanyához kijöjjön a védőnő, a gyerekek ingyen járhassanak oviba, isibe, és ha az anyuka tüdőgyulladást kap, ingyen ellássa az orvos és dotált áron vehessen antibiotikumot.

2023. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

#8: "Akik ennyire rettegnek a tech cégektől, azok magyarázzák már el, miért lenne jobb, ha nem lennének? Mit szeretnétek? Postagalambbal üzengetni, és faxszal kommunikálni messenger, meg okostelefon helyett?"


Nekem megfelelne. Még jobb is lenne a világ, nem az interneten élnék az életüket az emberek.


"Ha meg nem figyelnék a közterületeket, akkor meg az lenne a bajod, hogy nem érzed magad biztonságban a rablóktól, támadóktól."


Nekem biztos nem. A szabadsággal együtt jár a rossz is.

2023. febr. 10. 14:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!