Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarok miért akarnak...

A magyarok miért akarnak nyugati béreket ha a mostani bérükből is jól meg tudnak élni?

Figyelt kérdés
ha itt akkora éhezés és szegénység lenne mint azt egyesek terjesztik nem lennének csurig folyamatosan a boltok, a kávézók, a plázák és nem a magyar lenne európa legkövérebb nemzete
2023. febr. 16. 20:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%

Látszik, hogy a sok dohányos, piás, kocsifüggő, egészségtelen életmódot folytató hogy leszavazta a válaszomat. Ezek mind-mind rengeteg pénzt visznek.

Ezért is írtam, hogy a tudatosság nagyon, de nagyon messze áll a magyarok többségétől.


Nem dohányzom, nincs autóm, nem iszom alkoholt, nincs hitelem, otthon készítjük a kenyeret, úgyhogy rengeteg pénzt tudok így megtakarítani.

Sőt, én még mozogni is szeretek.


De hát tudjuk, kifogáskeresésben a magyarok világélmezőnyben vannak.

2023. febr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%

#11: Nyilván azért, mert demagóg, lenéző dumát adtál elő itt. Nem mindenki ér rá kenyeret sütögetni, vagy éppen sokaknak 4-5x idő lenne tömegközlekedn,. mint kocsival járni és még sorolhatnám. Ettől még a pénzügyi/egészségügyi tudatosság hiányzik sokakból.

De mondhatnám a saját példámat is. 2 aktív idegen nyelvvel, 2 diplomával vezetői pozícióban gyorsabban növekednek az ingatlanárak az utóbbi években, mint a megtakarításom, úgy, hogy messze átlag felett keresek és nem szórom a pénzt, nagyon nem. Mégis jelenleg egyre távolabb kerülök a saját háztól (nem első ingatlan, saját lakásból akarnék új építésű kertes házra váltani). Na ez alapján bármit lehet mondani, csak azt nem, hogy jól élünk

2023. febr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
30%

Én külföldön élek és szerintem Magyarországon sokkal jobb az ételek minősége. Itt nem lehet egy normális kenyeret venni, a paprika vízízű, a tojás sápadt, paradicsom savanyú, a szalámi sós és zsíros mást nem érzel, a sajt pedig mint a műanyag. A péksütemények a magyarhoz képest vicc kategória.


Talán emiatt kövérek otthon az emberek mert legalább nálunk lehet enni a legjobbat egész Európában.

2023. febr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 NTBS ***** válasza:
Hogy mégjobban éljenek.
2023. febr. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#13

Azt azért megírhatnád hogy melyik országban élsz, tippem sincs hogy hol lehet ennyire szar a kaja, pedig mendenfelé jártam Európában

2023. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Látod, milyen hülyék a honfitársaid !
2023. febr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 VZ2 ***** válasza:
11-es Maximálisan igazad van! És ebben még társak is a családtagok.
2023. febr. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Azért vannak tele az üzletek, mert az emberek többségének a fizuja csak arra elég, hogy kajára meg ruhára, meg egyébb kisebb értékű baromságokra elverje. Értelmesebb dolgokra mint normális kocsi, lakás, ház már esélytelen összekuporgatniuk 100 év alatt se. Ezért sokan már úgy vannak vele inkább elb@sszák a fizut, mielőtt elinflálódik. Az elhízottság is részben ennek tudható be, na meg amit előttem is többen írtak, hogy inkább az olcsóbb élelmiszereket veszik amelyek viszont nem egészségesek.


Ha összehasonlítjuk egy osztrák meg egy magyar átlagember életszínvonalát akkor azt látjuk, hogy ég és föld. Az osztrák sokkal jobb életkörülmények között sokkal több mindent engedhet meg magának, utazgathat a nagyvilágban, új sportkocsit vehet magának, sokkal jobb kajákat ehet stb.

Egy magyar átlag ember meg lakik a panelban, használt kocsita kuporgat, jó esetben lejut a Balatonhoz, meg eheti szenny ételeket. Úgyhogy kérdező szerintem gondold át amit a magyarok jó megélhetéséről írtál.

2023. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!