Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jobbá tette-e a civilizáció...

Jobbá tette-e a civilizáció az embereket, az emberiséget? Légyszi magyarázzátok el, hogy miért igen miért nem.

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Talán csak egy egész kicsit, köszönhetően az oktatásnak, viszont még ez sem olyan hatékony és kiterjedt, mint lehetne, mert nagyon sokakra még így sem lehet eléggé odafigyelni. Ha kivétel nélkül MINDEN EGYES gyerekre oda lehetne figyelni a legkisebb korától fogva (szülőknek IS és tanároknak IS), hogy mindegyikükből rendes ember legyen, na az lenne a Kánaán. De ez sajna még messze van.


Meg persze sok függ attól is, hogy hol nézed a dolgot. Pl. itt Mo.-n, és általában Kelet-Európában, a Balkánon, Ázsia egyes részein valóban nem tűnik különösebben úgy, mintha jó dolog lenne a civilizáció. De amint körülnézel Skandináviában, máris láthatod, hogyan lehet jól használni a civilizáció áldásait.

2010. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem irodalom órára kéne 15-20 mondatom írnom xD és valójában az én fejemmel kéne gondolkodnom, hogy szerintem miért lett jobb vagy miért lett rosszabb... csak hát én nemtudom, mihez viszonyítsam, mert ugye nemtudom, hogy pl 20-30 évvel ezelőtt milyenek voltak az emberek.
2010. okt. 5. 17:11
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Dehogy tette. Büdös pénzéhes görénnyé tette az embereket akik akár a saját gyermekeiket is megeszik ha pénzről van szó.
2010. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hát nem tudom... mérlegeld:D neked most jó hogy egy meleg házban ülsz, meg minden, vagy annak örülnél jobban, hogy kint bogyókat gyűjtögetsz meg vadászol:D?
2010. okt. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de az emberekről van szó...
2010. okt. 5. 17:46
 6/10 anonim ***** válasza:
szüleidtől kérdezz bátran! csak tudnak segíteni!
2010. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 doboszoli ***** válasza:
90%

Nyugalomban vadászni, halászni, menekülni a kardfogú tigris elől, nem ismerni a pénz nevű mammont....

Talán nem is volna rossz.

Petőfi szerint:

..az enym, s a tied! mennyi lármát szüle,

mióta a mienk nevezet elüle...

Nincs "" jel mert lehet, hogy nem szószerinti.

2010. okt. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek nem lesznek jobbak, legfeljebb okosabbak. Ha pedig okosabbak, ugyanúgy kihúzkodják a légy szárnyát, csak ravaszabb indokot találnak hozzá."

Stephen King


Nagyjából ezen a véleményen vagyok maga is. A civilizáció nem jelent erkölcsi értelmű fejlődést, mindössze fokozatosan kitolja a határait az emberi lehetőségeknek. Mindezt racionálisan megpróbálja kormányozni, szabályozni (egyre bonyolultabb törvényrendszerek ugye...). Viszont mivel ezeket a törvényeket nem maga a közösség hozzá együtt, ezért a eleve vissza lehet élni az alkotásukkal. Másrészt pedig szabályrendszerek ide vagy oda, mindig akad valaki, aki megteszi, ami megtehető, akkor is, ha ezzel mindenféle szabályzással szembemegy. Épp ezért az egyetlen igazi korlátot a technikai fejlődésünk által szabott korlátok jelentik, ahogy haladtunk előre a civilizálódás során, ezek a határok kitágultak és az emberek (legalább egy részük) mindig kihasználták ezt. Ez pedig kétélű fegyver. Csak pár példa: a bonyolult törvényi rendszerek szabályozzák az életet, megakadályozzák a teljes anarchiát. Egyúttal viszont a legnagyobb hatalommal bírókra nem vonatkoznak a gyakorlatban, esetenként irracionális, teljesen igazságtalan eredményeket hoznak.

Az atomenergia gazdaságos energiatermelést adott és elindította a modern tömegpusztító fegyverek korát.

Az Ottó-motor forradalmasította a közlekedést és mára az elsődleges környezetpusztító eszközzé vált.

Sorolhatnám estig. A civilizáció a lehetőségeink határait tágítja, azonban ez egyszerre hasznos és ártalmas is.

2010. okt. 8. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Erről a témáról lehet bőven írni:) Én azt javaslom, hogy mivel irodalom órára kell inkább pozitívumokat írj.

Én etikára írtam erről még anno, főleg a hátrányokról, kiemelve a két világháborút.

2010. okt. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem kicsit ellentmodásos, de a civilizáció a bányabeli béka segge felé tart, mégis kerül egy-két egyéniség, aki egyre jobb, tisztább lesz. De az is lehet, hogy csak azért tűnnek jobbnak, mert a társadalom egyre mélyebbre süllyed.
2010. okt. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!