Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is gáz,hogy...

Szerintetek is gáz,hogy külföldön 1 gyárban jobban keresel mint itthon 1 hasznos diplomával?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm 3 hónapja költözött ki Németországba. 1 gyárba helyezkedett el, csomagolni. (Nyilván ehhez semmilyen szaktudás nem kell, meg kb minden hülye mehet ide) És mesélte hogy nettóban 700-900 ezret keres 1 hónapban... Itthon meg 1 informatikus, pénzügyi szakember, de sokszor orvosok se keresnek ennyit. Csak szerintem nevetséges? És nem az ismerősömre vagyok féltekény és nem őt akarom lehúzni hanem azt a tényt,hogy külföldön 1 gyári munkás is jobban keress mint nálunk az "elit szakmák".

2023. márc. 23. 00:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
32%

"És mesélte hogy nettóban 700-900 ezret keres 1 hónapban... Itthon meg 1 informatikus, pénzügyi szakember, de sokszor orvosok se keresnek ennyit. Csak szerintem nevetséges"


Amelyik informatikus nem keres ennyit itthon az nagyon alacsony szinten van. Én magyar multinál kerestem bruttó 1,8 milliót + juttatás ami átváltva ~1,2 millióra jön ki, de így is váltottam svájci céghez contractorként full remote így a nettóm 2,2 - 2,6 millió között ingadozik árfolyamtól függően Sr. Data Scientistként.


Másfelől ha nem egy retek munkásszállón akarsz megrohadni németországban valami csicska fizikai munkát végezve érdemes tanulni. Nettó 900-ból sosem fogsz élhető életet kialakítani magadnak nyugat európában olyan alacsony bér. Persze holmi büfészakos diplomával nem lesz jó fizetésed sem itthon sem külföldön.

2023. márc. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Az utolsónak írnám. Tisztában vagy azzal hogy az ország keleti felén a nettó fizetések átlagban olyan 250-300 között mozognak? :D Az infosok se keresnek 500-600-nál többet itt vidéken. :D szóval mielőtt mindenkit leszolnál máskor tájékozódj. :D
2023. márc. 24. 08:32
 13/18 anonim ***** válasza:
12%
Én barberként keresek Budapesten nettó 800-at az hogy te egy csicska keleti nyomortelepen laksz nem azt jelenti hogy nem lehet jól keresni diploma nélkül
2023. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ki gondolta volna hogy 1 pesti írta a kommentet aki lenézi a vidékit. 😂😂 De csak magadat minősítetted a kommentel.
2023. márc. 24. 08:39
 15/18 A kérdező kommentje:
A #13-nak ment is a report a válaszára. Remélem megkapja a bant.
2023. márc. 24. 08:40
 16/18 anonim ***** válasza:
91%

Kíváncsi vagyok mi az a "hasznos diploma"...


másfelől keleten nincsenek nagyobb szoftverfejlesztő cégek, de simán megteheted hogy programozóként akár Bp-i telephelyű cégre akár külföldre dolgozol home office-ból. Egy pályakezdő frissdiplomás informatikus többet keres budapesti telephelyű nevesebb cégnél mint egy Nyugat-Európában dolgozó fizikai munkás. Nekem az öcsém 3 év tapasztalattal keres br. 1 400 000 forintot DevOps mérnökként (és több tapasztalattal ettől sokkal többet is kereshet). Én nő létemre vegyészmérnökként vagyok alkalmazva egy gyógyszergyártó cégnél, 5 éves tapasztalattal keresek 1 200 000 forintot.


harmadrészt ha már diplomás - nem diplomás összehasonlításról beszélünk: amíg egy csomagoló keres 700 000 - 900 000 körül addig egy diplomás versenyképes munkakört betöltő egyén keres 3 000 000 - 4 000 000 között Németországban


de persze egyszerűbb panaszkodni, kormányt szidni stb... mint tanulni, egyetemet végezni, nyelveket elsajátítani (:

2023. márc. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk, a költségeket persze elfelejtette hozzátenni…
2023. márc. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Aha. En is tobbet keresek mint sok diplomas, csak az alberlet 1600 euro.

Kocsi biztositasa 2000 felett egy évre.

Lehet meglepő eggyeseknek, de kint is kell lakni valahol, enni, számlát fizetni, gyereket nevelni.

2023. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!