Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a szolidaritás mára egy kiüresedett képmutatás és morális önmagasztalás lett a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Miért kell a téma szempontjából teljességgel irreleváns oldalakon is közszemlére tenni ukrán zászlós kis ikont? Például itt:



[link]


Ez csak egy hozzászólogatós fórum, amivel magával semmi baj nincs, mert szólásszabadság meg minden, de egy ilyen oldalon mi szerepe a főcím mellett elhelyezett ukrán zászlós kis ikonocskának? A 444 főoldalán nincs olyan zászló, de egy ilyen fórumon meg igen, amikor ez csak egy fórum, miért érzik ilyen helyeken is kényszerét az emberek annak, hogy megmutassák, ők "szolidárisak Ukrajnával"? Ez csak egy banális példa, de szerintem ez az egész "szolidaritás" kezd elmenni már egy kiüresedett, tartalmatlan képmutatás irányába, ahol mindenki ország-világ elé akarja tárni holmi ikonokkal, hogy ő a jó ügyet támogatja (legyen az akármi), közben pedig például ezekben a kommentszekciókban is sokszor akár egymást is mocskolják az illetők, továbbá személyeskednek vagy az éppen utálandó dolgot szidják, sokszor ukrán zászlócskákkal a nevük mellett. Remélem, nem csak én érzem úgy, hogy ez egy ostoba bohóckodás csupán. Én nem tudom, hogyan lehetne igazán szolidárisnak lenni olyanokkal, akik elképzelhetetlen nyomorúságon mennek keresztül úgy, hogy mi a fotel és az anonimitás kényelméből irkálhatunk bármilyen égbekiáltó baromságot. Ezek az emberek már a "Slava Ukraini" és hasonló szállóigéket is arra használnak, hogy megmutassák a világnak a morális felsőbbségüket, hogy ők aztán - másokkal ellentétben - a jó ügy mellett állnak. Más is képmutatónak lája ezt az egészet?



2023. ápr. 2. 17:25
 1/1 anonim ***** válasza:
47%
Igen, a liberálisok kisajátítottak és kiüresítettek egy csomó fogalmat, mint szolidaritás, tolerancia, emberi jogok, demokrácia, jogállam. Ezek arra jók, hogy ne kelljen érvelni, más nézőpontokat figyelembe venni, hanem csak jelszavakat skandálni. Így el lehet érni, hogy aki nem ért egyet velük, az mind morálisan romlottnak legyen tekintve, és az érveit se kelljen meghallgatni. Annak ellenére, hogy liberálisokról beszélünk, feltűnt már, hogy a sajtószabadságot sokat emlegetik, de a szólásszabadságot sosem? Mert a sajtószabadság náluk azt jelenti, hogy az övék a média nagyrésze, a szólásszabadság pedig akkor már nem fontos, mert úgyis csak azt lehet elmondani, amit ők engednek. Meg aztán nyilván kényes dolog lenne a szólásszabadság mellett érvelniük, amikor minden erejükkel azon vannak, hogy a pc révén elnyomják azt. Ezek már igazából olyan liberálisok, akiknek semmi köze az eredeti liberális elveikhez. Ez már csak a kifordítása. Szerintem az emberek többségének ebből már elege van, elvégre a szocializmust is utálták a sok visszásság miatt, ami ma már a liberálisok által fenntartott világrendre is egyre jellemzőbb.
2023. ápr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!