Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kezdik lassan bevezetni a...

Kezdik lassan bevezetni a totális kontrollt az emberek privát szférája felett is?

Figyelt kérdés

USA: a szülő a gyereke magánlevelezése felett is ellenőrzést kaphat a közösségi oldalakon

Mo.: a tanárok laptopjainak tartalmát is ellenőrizheti a munkáltató egy tvtervezet szerint



#magánélet #totális ellenőrzés
2023. ápr. 5. 09:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Amennyiben helyén van kezelve a dolog ez nem probléma.


A 12 éves gyerek ne küldjön pénisz/punci képet senkinek, ne beszélgessen 60 éves pedofilokkal, stb. Mivel az ő felelőssége a gyerek, muszáj hogy legyen rálátása a dolgokra. Amúgy is minden gépen és telefonon eddig is volt parental control, szóval ez nem újdonság.

2023. ápr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Mi ebben a totális kontroll, és mi ebben az új? A szülő mindig is felelősséggel tartozott a gyerekeiért, a munkáltató meg mindig is ellenőrizhette a munkaeszközöket.
2023. ápr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

A lényeg itt van: kapHAT. Tehát nem minden esetben hanem csak ha akarja. De ez ott jogos, így elkerülhetőek például az iskolai lövöldözések továbbá 18 éves korig mindenért a szülő felügyel így jogos hogy tudja kontorllálni a gyermekét a neten is.

Inkább nézzük Kínát, ahol nem lehetőség van hogy vagy-vagy hanem kötelezően minden lépésedet figyelik kamerával.

2023. ápr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
22%
A privát szféra túlértékelt. Mondjuk a tanárok gépei feletti ellenőrzést/hozzáférést túlzásnak tartom, valószínűleg ez is csak egy eszköz arra, hogy nyomást gyakoroljanak rájuk.
2023. ápr. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Abban mi a túlértékelt, hogy ha én írok egy magánlevelet másnak, azt 3. fél ne olvassa? A levéltitok évszázadok óta egy alapvető dolog.
2023. ápr. 5. 09:29
 6/22 anonim ***** válasza:
20%
Előbb utóbb felébred a szép új világ is, mi a normális, és mi nem.
2023. ápr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
6%
#5: Aki el akarja olvasni az el is fogja. Nekem úgy mentek át a kétlépcsős azonosításon több helyen is, hogy nyoma sem maradt. A legtöbb ember adatai viszont a lőtéri kutyát nem érdeklik
2023. ápr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

"Abban mi a túlértékelt, hogy ha én írok egy magánlevelet másnak, azt 3. fél ne olvassa? "

Semmi. Természetesen ha felnőtt ember vagy aki magánúton, erre való csatornákon keresztül magánlevelet küldesz másnak, abba nem is nézhet bele senki csak úgy.

2023. ápr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Dzsonszi ***** válasza:
52%

Ha tudnád hány embert kapcsolnak le így, akik iskolai lövöldözést terveznek vagy terrortámadást.

Soha nem értettem azokat, akik vinnyognak azon, hogy az ő életébe ne lásson bele a hatalom. Miért érdekelné a hatalmat az hogy te kivel kavarsz, mit ettél, hol voltál? Van rajtad kívül több milliárd ugyanolyan “unalmas” hétköznapi életet élő ember, biztos konkrétan a te életed érdekli őket kifejezetten. Kivéve persze ha okuk van rá, ha fegyvereket akarsz vasarolni, de már azért le kapcsolatnak, ha túl sok acetont, sósavat meg hidrogén peroxidot akarsz venni. Szóval akinek nincs semmilyen illegális rejtegetnivaloja, azt sose ertettem hogy miért fél ha felső szinten meg van figyelve többmillió emberrel együtt, főleg úgy hogy lefogadom hogy mindegyikük mellett ott lapul az okostelefon, amivel gyakorlatilag magáncégek már amugy is mindent tudnak rólad.

2023. ápr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Dzsonszi ***** válasza:
0%

Sőt, ha rajtam múlna én már rég bechippeltettem volna mindenkit helymeghatározóval. Jó nem Kínában vagy Oroszországban, ahol politikai alapon visszaélnének vele, de egy EU-ban simán működhetne a dolog, bármely bűncselekmény esetén elő lehet venni ki mikor hol volt éppen akkor.

Állítom hogy a megerőszakolások, emberrablások, kirabolások 99%ka megszűnne, mert kevés olyan hülye lenne aki ezeket megtenné, tudva hogy azonnal kiderítik ki volt. Ha meg mégis elkövette akkor meg azonnal el lehet fogni. Máris milliószor biztonságosabb, jobb világban élnénk.

2023. ápr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!