Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet összehasonlítani...

Hogyan lehet összehasonlítani a holokausztot és a svábok meghurcolását?

Figyelt kérdés
Én abból indulok ki, hogy a holokauszt semmivel sem összemérhető. Akivel hevesen szoktam erről vitatkozni, azt állítja, hogy a svábok számára a malenkij robot és a kitelepítés legalább akkora szenvedéssel járt. A szenvedéseket nem lehet összehasonlítani, mindenkinek a saját szenvedése a fontos, de milyen érvekkel tudnám meggyőzni? Vannak könnyen érthető összehasonlítások, pl grafikonok annak a bizonyítására, hogy a holokauszt borzalmaihoz semmi sem mérhető? (Antiszemiták és holokauszt-tagadók ne szóljanak bele.)

2023. ápr. 13. 21:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Mindkét esetben származás alapján egy egész népcsoportot neveztek meg bűnbaknak, és hurcoltak el. Mi a különbség?
2023. ápr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Rosszabb volt, de a kollektív bűnösség elve ugyanaz. Nem tudom, hány német halt meg. Valószínűleg több 100 ezer, talán több. A terrorbombázásokkal elérheti az 1 milliót.

Viszont nagy különbség, hogy a zsidók most is elnyomják a palesztinokat, és sok rosszat tettek, már a kommunizmusuk mellett is eltörpül az ún. holokauszt. A németek viszont nem tettek semmi rosszat.

2023. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

"Én abból indulok ki, hogy a holokauszt semmivel sem összemérhető."


Ez nagy szamárság.


Ruandai népirtás, örmény népirtás, ukrán holodomor, az amerikai kontinens őslakosságának kiirtása.

Minden guglizás nélkül is eszembe jutott néhány példa, amik igenis összemérhetők a holokauszttal.

2023. ápr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

a holokauszt semmivel sem összemérhető?

Holokauszt áldozatainak száma:kb 3,8 millió Jad Vasem adatai alapján a felső határ valahol 5 millió között van.


akkor mondok rosszabbakat amik,hangsúlyozom BÉKE időben és a SAJÁT népe ellen követett el a vezető:

-Holodomor-Igaz Sztálin grúz volt,de egy szláv ország vezetőjeként "ölt" azaz éheztetett halálra más szlávokat(ukránokat).- kb 3,5 és 7 millió halálos áldozat.

emellett a Szovjetúnió fennállása alatt még sokkal több ember halt meg munkatáborokban.


Mao Ce Tung- kúltúrális forradalom- BÉKE időben és SAJÁT népe ellen: kb 20 millió és 45 millió közötti halálos áldozat .


Szeretném leszögezni,hogy a Holokauaztot ugyanúgy szörnyűnek tartom mint minden mást.

Csak az a problémám,hogy a holokausztot úgy állítják be,mintha az lenne a világ legnagyobb népírtása,holott eltörpül a Kínai mellett.

az amerikai felfedezők népírtásáról nem is beszélve,ahol konkrét népek tüntek el

2023. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
#4: És akkor Pol Potot még nem említetted.
2023. ápr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Simán.
2023. ápr. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#1/6 Mi a különbség?

A náci népirtás a Hitler által megfogalmazott alapelv volt. Fő ellenségei a zsidókon kívül a romák, homoszexuálisok, fogyatékosok voltak, ezeket egyszerűen ki kellett irtani és ezt az irtóhadjáratokat törvényekre alapozva állami apparátus intézte, bürokratikus alapossággal.

A svábok elleni kegyetlenkedések már bosszú volt, válasz a náci kegyetlenkedésekre. Magyarország ellenség volt, utolsó csatlós, és ellenséges népként lett legyőzve. Ezen belül a németekről volt egy általános kép és mi tagadás, nem alaptalanul, hogy az azonos a nácikkal. Voltak kivételek, de azért ha egy népet azzal a propagandával etetnek, hogy felsőbbrendű és minden más nép ura legyen, azt könnyen elhiszik. A mai Németország a példa arra, hogy a nép nem születik valamilyennek, hanem a politika tudja megvadítani, akár a legmagasabb kultúrájú népet is.

A különbség az is, hogy a zsidóirtás ipari méretekben ment. Szeretnék statisztikát látni, grafikonokat a különböző népirtásokról.

2023. ápr. 14. 07:11
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
google a barátod. biztos sok tanulmány van a kultúralis forradalom haláleseteiről,a kommunista munkatáborok halalos áldozatairól. csak most nemfogok keresni neked mert nincs annyi időm.plusz te is találsz bőven.
2023. ápr. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#8/8 Ennek a válaszodnak semmi értelme, nem személyesen hozzád fordultam. Csak arra reagáltam, hogy "mi a különbség".

Én keresgéltem, de nem találtam igazán jó választ. Azokhoz fordulok, akiket ugyancsak érdekel a téma, esetleg történészek, és ismernek olyan forrásokat, amilyeneket én nem.

2023. ápr. 14. 07:53
 10/17 A kérdező kommentje:

Olaszul találtam egy szemléletes képet a Holokausztról. [link]

Nem tudok olaszul, de rossz google-fordítás és szótár segítségével lefordítgattam a jelmagyarázatot.

Lila: Gettóban, erőszak és nélkülözés következtében.(16%)

Kék: Tömeges lelövöldözés, kivégzés nyílt terepen.

Sárga: Haláltáborban

Piros: Koncentrációs táborban

Zöld: Más munka- és tranzittáborokban, ahol mészárlások történtek.

2023. ápr. 14. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!