Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyit keres egy párttag?

Mennyit keres egy párttag?

Figyelt kérdés
Mennyit keresnek a pártokban azok akik nem a parlamentben ülnek? Szóval ha azt mondom én be szeretnék lépni az egyik pártba, és túl vagyok a kezdeti szórólapos szakaszon és teljes tag leszek akkor már kapok fizetést a párttól? Vagy hogy működik ez?
2023. máj. 17. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A párttagság nem fizetett. Önkéntes.

A pártból delegált képviselő, már "köz" javadalmazást kap.

2023. máj. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez a rengeteg ember akik a párton belül dolgoznak, miből élnek meg ha csak annak van keresete aki már képviselő a parlamentben? Mert én azt gondolom ,hogy sok dolog egy párton belül egész napos meló mintha teljes állása lenne az embernek nem? AKkor hogy tud valaki megélni ha közben politizálni szeretne?
2023. máj. 17. 10:12
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat nem vagyok képben ezzel, mert még fiatal vagyok viszonylag és nem foglalkoztam ezzel soha, de érdekel hogy működnek ezek a dolgok.
2023. máj. 17. 10:13
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy mezei párttag nem hogy nem keres, még esetleg még tagdíjat is fizethet.


"Akkor ez a rengeteg ember akik a párton belül dolgoznak, miből élnek"


Ahhoz valamilyen vezető pozíció kell, hogy maga a párt fizessen neked, hogy az legyen a "rendes" munkád, hogy párttag vagy. Fizetésből megélni politikusként akkor lehet, ha magas vezetői pozíciód van, vagy kapsz helyet képviselőként vagy az államigazgatásban. De egy önkormányzati képviselő se keres brutál sokat, hacsak nincs benne "okosságokban", pl. az ő vállalkozásának írnak ki közbeszerzést.

2023. máj. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy szórólapos szkasz!?!
2023. máj. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm belépett egy pártba, vagyis be szeretne és még nem teljes értékü tag. Eljárkál mindenféle rendezvényre meg szórólapokat osztogat stb. Azt mondta, ha több párttagtól "szavazatot" kap vagy mi akkor lesz teljes értékű tag.
2023. máj. 17. 11:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy most miként van, azt nem tudom, de feltételezhetően hasonlíthat arra, mint ami korábban is volt. A létezett szocializmus idején a párttagok könnyebben jutottak magasabb pozicióba (ami magasabb jövedelemmel járt), több jutalmat kaptak, könnyebben jutottak külföldi ösztöndíjhoz, érdemtelenebbül kaptak pénzjutalommal is járó kitüntetéseket, munkahelyi támogatásokat stb.
2023. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Világos. De ha párttaggá válsz, attól nem kapsz fizetést. Sőt, kérdezd meg, hogy tagdíjat kell-e fizetned egyáltalán! Ha nem akarsz sok időt igénylő elfoglaltságot, szeretnél juttatást kapni, de készen állsz tenni is érte valamit, ha szükség van rád, akkor a tartalékos katonai szolgálatnak járjál utána szerintem!
2023. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!