Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy rengeteg...

Miért van az, hogy rengeteg tanár van, mindenki fél van háborodva, aztán 1000+- fős tüntetés van?

Figyelt kérdés

Azok javarésze is diák.


Hol vannak a tanárok?


2023. jún. 2. 11:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%

Sok éven át közalkalmazottak voltak, éppúgy, mint az eü. dolgozók, önkormányzati dolgozók és még sokan mások. Senkinek nem volt ezzel semmi gondja.

Ostoba vagy!

Pontosabban Fidesz-bérenc.

Ja, a kettő ugyanaz.

2023. jún. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
73%

#10 tedd a szívedre a kezed, és úgy mond azt, hogy "azért akarják más jogkörben foglalkoztatni őket, mert azt akarják, hogy jobb legyen nekik. A státusz törvény után jobb lesz a tanárok helyzete."

Na, sikerült ezt röhögés nélkül kimondani?! Ugye, hogy nem.

Ha mégis, akkor olvass utána, hogy mi minden negatív változást tartalmaz a törvénytervezet.(6 hónap felmondási idő, növekvő maximális óraszám, az ország más részébe való "átvezénylés", szólásszabadság megnyirbálása stb)

2023. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
41%

#11 Amit leírsz az nem igaz.

Pontosan emiatt lett külön ágazati pótlék meghatározva, ezért vannak rendeletben más szabályok megszabva a pedagógusokra, mert nem igazíthatóak be a többi közalkalmazott közé.

Az egészségügyben is jó, hogy külön lettek szedve és külön szabályok érvényesek rájuk.

Nagyon nem ugyanaz egy ápoló, egy tanár meg egy könyvtári vagy adóhivatali alkalmazott munkavégzése, holott mind közalkalmazott.

De persze mindent el lehet intézni azzal hogy "fidesz-bérenc" csak apró bibi, hogy ebből csak az látszik, hogy semmit nem értesz a témához és csak visszaböfögsz pár propaganda szöveget értelem, tudás nélkül.

2023. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
65%

Érdekes, pont az érintettek nagyon nem kívánják azt a sok szépet és jót, amit a Vezér adna nekik.

Biztos ők nem ismerik fel saját érdeküket és hogy a Vezér milyen jót tenne velük.

Na, ezért vagy te Fidesz-bérenc

2023. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

#12 Mivel tanár vagyok, szerintem joggal mondhatom azt, hogy szerintem ezt a célt szolgálja.

Veled ellentétben én olvastam is az első tervezetet, figyelemmel kísérem a közben folyó változásokat és nem hiszem azt hogy tiltakozni kellene egy olyan tervezet ellen, ami még nem is került a parlament elé, mivel éppen most folynak az egyeztetések a minisztérium és a pedagógusok között.

A változások azok még vita alatt vannak. Amúgy mint tanár pont hogy ismerem a rendszert és nem szokás tanév közben felmondani éppen a diákok érdekében. Most pont az okoz gondot, hogy ha nyugdíjba megy valaki akkor nem fejezheti be a tanévet, így szeptembertől már úgy kell az ilyen kollégákat foglalkoztatni, hogy valakinek év közben kell majd átvenni az óráit.

A maximális óraszám már most is 26 óra, ezen nem növel semmit az új törvény. Pont azon vannak a tárgyalók, hogy csökkenjen a mostani helyzethez képest. Semmiféle módon nincsen megnyirbálva a szólásszabadság, a gyerekemnek a tanárai ott hazudnak ahol csak tudnak és a kutya nem vegzálja őket érte, nem is tudnám, hogy hazugság amit beszélnek ha nem lennék én magam is pedagógus.

Ajánlom figyelmedbe ezt az összefoglalót:

[link]

2023. jún. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

#15


Te nem tanár vagy, vagy ha igen, akkor buta, de nagyon.

Nem tudom, feltűnt-e neked, de a linkeden lévő szinte magyarázat az összes sarkalatos pontot kihagyja. Tényleg nem tűnt fel???


Csak hogy lásd, valójában mit módosít a státusztörvény, itt egy összefoglaló táblázat: [link]

2023. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

De ha csak az általad linkelt oldalt nézzük, nem tudom, ez feltűnt-e:


"A Köznevelésben foglalkoztatottak jogállásáról szóló törvény tervezete – az eddig hatályostól eltérően – bevezeti a fegyelmi vétség és a fegyelmi eljárás jogintézményét, amelyeket a köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban álló munkavállalók vétkes kötelezettségszegése esetén kell alkalmazni. A kiszabható fegyelmi büntetések az alábbiak lehetnek: megrovás, a havi illetmény hat hónap időtartamra vonatkozó legfeljebb húsz százalékos csökkentése, a vezetői megbízás visszavonása, valamint az elbocsátás. A munkáltató megrovás fegyelmi büntetést fegyelmi eljárás lefolytatása nélkül is kiszabhat, ha a tényállás megítélése egyszerű és a kötelezettségszegést a köznevelési foglalkoztatotti jogviszonyban álló elismeri."


Ha tudsz szöveget értelmezni, akkor érted, miről szól ez a szakasz.

De szerintem te el sem olvastad, amit belinkeltél.

2023. jún. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

#14 "Érdekes, pont az érintettek nagyon nem kívánják azt a sok szépet és jót, amit a Vezér adna nekik."

Na és hol is vannak ezek az érintettek akik nem akarják?

Tudod hogy közel 140 ezer pedagógus van az országban és ebből alig pár tíz akiket te ott megtalálsz?

Na, hol vannak a tiltakozó érintettek?

2023. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#17 Azért érdekelne hogy miből vontad le ezt a következtetésed, hogy el se olvastam, ahogy az is hogy a kiemelt résznek mi köze ahhoz amiről eddig beszéltünk?

Mert szerintem semmi.

Ajánlottam neki egy írást hátha érdekel a téma és nem csak hergelni jött ide.

Az meg kifejezetten tetszik - tipikus hülyegyerek hozzáállás - hogy amikor nem illeszkedik az elképzelésedbe valami akkor egyszerűen letagadod, hogy létezik.

Az, hogy tanárként nem ellenzem a státus törvényt, azt nem tudod felfogni, így egyszerűen kitalálod, hogy nem is vagyok tanár.

Az vagyok és rendszeresen foglalkozom hasonló korlátolt véleményekkel, csak ez egy 10-12 évesnél még belefér, a te korodban már ciki.

2023. jún. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"miből vontad le ezt a következtetésed, hogy el se olvastam"


Abból, hogy olyan intézkedéseknek tapsikolsz, amik hátrányosan érintenek. Szerintem joggal feltételezem, hogy ha valaki olyan törvénytervezetnek örül, ami rá nézve hátrányos, akkor annak vagy fogalma sincs, miről szól a törvénytervezet, vagy csak simán hülye.

Vagy te most annak örülsz, hogy a munkáltató több munkaórát rendelhet el, megnövelheti a napi munkaidőt, sokkal több helyettesítést írhat elő, a szakszervezet gyakorlatilag ellehetetlenül, hogy turkálhatnak a telefonodban és a gépeden, vagy hogy a törvény hatályba lépésétől egy árva rossz szót nem mondhatsz a közoktatásra? Te ezeknek örülsz?


Vagy annak kellene örülni, hogy a gyakornok ezentúl bruttó 391 ezer helyett 400 ezret fog keresni? Juhéé, hatalmas előrelépés.

2023. jún. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!