Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy rengeteg...

Miért van az, hogy rengeteg tanár van, mindenki fél van háborodva, aztán 1000+- fős tüntetés van?

Figyelt kérdés

Azok javarésze is diák.


Hol vannak a tanárok?


2023. jún. 2. 11:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

#20 Nem sikerült felfognod a lényeget.

Vannak akik nekiállnak tüntetni egy nem létező törvény ellen, akik a köztársasági elnökhöz rohannak, hogy ne írja alá a még meg sem született törvényt, miközben fogalmuk sincsen arról hogy mi van benne - amiről leírtam a véleményemet. Ahogy arról is, hogy szerintem nem rossz ha külön törvény rendezi a pedagógusok státuszát és nem a közalkalmazotti törvény alá fognak - fogunk - ezután is tartozni, miközben semmi haszna nincsen annak, hogy oda tartozunk.

Te kijelented, hogy a törvény csak rossz lehet és meg leírtam, hogy most tárgyalnak arról mi legyen a törvényben és amiről te azt hiszed - vagyis a másik, akivel vitáztam azt hiszi - hogy most ez a törvény teszi ilyenné, az már most is így van.

Ez egy tervezet. A pedagógus munkája mindig nehéz volt és mindig rosszul fizették. A jelenlegi tervezetben nincs olyan ami a véleményem szerint rosszabb helyzetbe hozná a tanárokat annál ami most van, esély van rá hogy jobb legyen.

Veled ellentétben én nem döntöttem el hogy jó vagy rossz, mert tudom, hogy a tervezet még csak tervezet. Te meg már akkor eldöntötted hogy csakis rossz lehet amikor először hallottál arról hogy lesz.

2023. jún. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Hülyeségeket beszélsz.

Egy törvénytervezettel AZELŐTT kell vitába szállni, MIELŐTT hatályba lép, mert utána már veszett fejsze nyele. Nem fog a kormány utólag törvényt módosítani senki kedvéért sem, ez egyik kormányra sem jellemző, a Fideszre meg pláne nem.

Másrészt meg mi az, hogy nem lehet tudni, hogy mi van benne? Március óta lehet tudni...

Ha pedig egy törvénytervezet megszületik, utána már általában nem változtatnak rajta, vagy ha igen, akkor is csak minimálisan. A státusztörvényt is úgy, ahogy volt, abban a formában akarták elfogadni, egyetlen ok miatt nem történt ez meg, mert a PDSZ és az ellenzék közbenjárt.


"A jelenlegi tervezetben nincs olyan ami a véleményem szerint rosszabb helyzetbe hozná a tanárokat annál ami most van, esély van rá hogy jobb legyen."


Teljesen objektíven ki lehet jelenteni, hogy a törvényben hozott módosítások túlnyomó többsége hátrányosan érinti, vagy érintheti a pedagógusokat és az asszisztenseket, de persze, te tudod...

2023. jún. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#22 Az nem vita, hogy kijelented rossz és nem szabad elfogadni.

A vita most folyik és nem az utcákon.

Akik kint tüntikéznek azoknak fogalmuk sincsen arról miről is megy a vita, mi van a törvénytervezetben és mi az ami már most van a törvény nélkül is.

2023. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#22


Itt egyedül rólad bizonyosodott be, hogy fogalmad sincs, mi van abban a törvénytervezetben.

2023. jún. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!