Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Oroszország miért nem lehet...

Oroszország miért nem lehet Eu tagállam?

Figyelt kérdés

Tudom valószínüleg nem is akar, de valahol hallottam hogy eleve nem is lehet tag.

Törökország nagy rész ugyanúgy Ázsiában fekszik mint Oroszországé(Oroszországot pedig jobban európainak tartják) ez nem lehet indok hogy miért nem lehet tag.

Ukrajna mindent elkövet azért hogy megkezdhesse a tárgyalásokat, amúgy Ukrajna is FÁK tag tehát ez sem lehet indok.


2010. okt. 14. 19:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Túl nagy ez igaz, de ennyi erővel ha az ukránok vagy a törökök belépnek egyszer akkor azok lesznek a legnagyobb területű tagok. "


Nem az a legnagyobb baj, hogy a legnagyobb területű arszág lenne, hanem, hogy nagyobb a területe, mint az egész mostani EU.

[link]

De nem is a területükkel van a baj, hanem a lakosságukkal.

1.) Túl sokan lakják, kilógnának a sorból, így is gond, hogy túl nagyok az egyes tagállamok közt a különbségek, ezt nem lenne szabad tovább növelni.

2.) Az EU mottója: egység a sokféleségben, és nem lehet az EU egységes, ha éppen a lagnagyobb tagálama mutat lényeges más képet (lényegesen rosszabbat), mint a többi.


Hogy nem elmaradottabb, mint a balkániak:

1.) Ők sem tagok még.

2.) Oroszország gazdasága szinte kizárólag az energiahordozókra épül, aminek nagy a volatilitása, most jók a mutatóik, de jön még kutyára kamion, szemben mondjuk az olyan országokkal, mint Albánia, ahol fenntartható a fejlődés.

3.) Oroszország egy "nagy, zárt gazdaság" a balkániak meg "kicsi, nyitott gazdaságok" (nézz utánna vmilyen makroökonómiakönyvben. Egészen máshogy működnek, fejlődnek, stb.


Ja és Törökország: 2050-re 140 milliós lakossága lesz. Hasonló érveim vannak ellene: miért lenne az EU-nak érdeke, hogy éppen a legnépesebb tagállama lógjon ki a legjobban a sorból. A kicsiket könnyű integrálni, de a nagyokat nehéz. Már egy Lengyelország méretü országot sem könnyű, Románia éppen határeset, akkor mi van egy 140-150 millió mamuttal?

2010. okt. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%
oké hogy már vége a hidegháborúnak, de a szemük sem áll jól az oroszoknak. :)
2010. okt. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Már vártam, hogy mikor rukkolnak elő a szabadkőművesekkel?:)
2010. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
57%

Én nem értem miért várod annyira a törököket az EUba. Kellene neked az, hogy ha Brüsszel pl megszavaz valamit, amit ők nem akarnak, akkor itt az EU-ban robbantgassanak a szélsőségesek. Tudom, hogy szekuláris meg minden, de azt ne hidd hogy ott midenki rajong a szekuláris Törökországért. A most megszavazott új alkotmánnyal gyakorlatilag kilőtték a katonaságot, ami mindig is a szekularizáció őre volt. Így Törökország nem sokáig marad szekuláris. Ráadásul a nyugat ellenében Iránnal üzletel. Félreérthetetlen jelek utalnak arra, hogy a muszlim világ felé orientálódik.

Én inkább az oroszoknak örülnék, de csak miután bevezettek egy sor változást. Ők legalább keresztények, európaiak. Most a törökökben mi az európai? Az egész kultúrája az Oszmán birodalomból van.

Egyszer már betörtek Európába, most önként beengednéd őket?

2010. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Mert az EU alapja az európai érdekek képviselete.

Igaz mostanában Törökország és Tunézia is szóba jött felvételhez, de Oroszországnak nincs szüksége arra, hogy egy ilyen szervezethez csatlakozzon.

Olyan Ő, mint Norvégia XXXXL méretben. Egyszerűen nem éri meg neki.

Most szerintem az, hogy nem csatlakozhatna az 101 indok lehet. Szabadságjogok, közös valuta, hogy müködne, ipari termelés, katonai stratégiai partnerek stb.

Azt ne feldjük, hogy az EU-nak 3 nagy energiaellátója van: Oroszország, Irán, Norvégia. Az első 2 ugye milyen zűrös:). Azerbajdzsán meg a többi szintén FÁK állam. Szal nem az a kérdés, hogy csatlakozik-e Oroszország, hanem tudjuk-e csökkenteni az orosz befolyást! És, hogy csökkentsük nem szabad őket beengedni. Mert ugyan az EU tanácsban/parlamentben ugyanannyi mandátumuk lenne, de egy némethez, vagy franciához hasonlóan egy orosz álláspont is sokkal falsúlyosabb lenne.

2011. ápr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
29%
Lehetni lehetne, de ki olyan idióta hogy belépjen az Euba?
2011. ápr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%

Oroszország nagyhatalom, ha valaki nem tudná és szerintem nem is akar tag lenni. Miért lenne?

Oroszország a diktáláshoz szokott, nem pedig a mások által kezdeményezett szabályok elsajátítására, betartására.

2011. ápr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
22%

utolsónak igaza van


még annyit tennék hozzá, hogy ha az oroszoknak van eszük, akkor soha nem is fognak belépni...miért tennék? nem mindenkinek a vágyálma ám ez az eu-nak nevezett förmedvénybe igyekvés...és aki nagyhatalom, annak semmi oka nincs rá, hogy a nyugati disznókhoz dörgölőzzön


(ui.: nem vagyok komcsi, még mielőtt valaki elkezdené, csak meglehetősen kritikus az eu-val szemben)

2011. ápr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Volt róla szó korábban is, hogy Oroszország, mint EU tagállam, de túl nagy falat lenne neki.

Az oké, hogy európai, de a java része Ázsiában van.

Amúgy sem akarnának csatlakozni.

2011. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Mert nem olyan kis pics*ányi Ország akinek szüksége van a többi kis csicskára, hanem egy Nagyhatalom.
2014. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!