Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az SS Lazio olasz focicsapat...

Az SS Lazio olasz focicsapat tényleg náci? Ma a melóhelyre egy Lazio mezbe mentem be és a cigó kollégám betalált, hogy én miért vagyok náci.

Figyelt kérdés

2023. aug. 7. 21:17
 1/7 Cameroon ***** válasza:
81%
Miért lenne náci egy focicsapat ? Cigányok folyton náciznak ahelyett hogy beilleszkednének a társadalomba
2023. aug. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Nem, bár az igaz, hogy a csapat ultrái évtizedek óta szimpatizálnak az olasz jobboldallal és a szélsőjobbal. Ennek megfelelően a csapatban viszonylag kevés a külföldi (és főleg a fekete bőrű) játékos, de szerintem ez pont így van rendjén!

[link]

2023. aug. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Miután a széljobb elvesztette a második világháborút, a fajgyűlölet kultúremberek között gyorsan veszített szalonképességéből, és visszaszorult a futballszurkolók amúgy is mindenfajta prosztóságot megengedő világába: huliganizmus, részeg randalírozás, rongálás, verekedés, stb. - hát ebben a közegben pont elfért a náculás is. Természetesen nem minden futballszurkoló prosztó, de ha valahol elfogadott a prosztóság, akkor az a futballszurkolói miliő.


Ezen lehetőséget kihasználva a széljobb hagyományőrzők bizonyos országokban egy-egy focicsapat szurkolótáborában vertek tanyát. Tagadhatatlan, hogy Olaszországban ilyen a Lazio. Ettől természetesen nem lesz minden Lazio drukker náci, és a Lazio csapata sem lesz náci. Magyarországon a Fradi ilyen csapat: a legtöbb Fradi szurkoló nem széljobbos, de azért nem véletlen, hogy egy fradista (sőt, magukat zöld árjáknak nevező) szurkolói csoport egy szivárványos pad átfestegetésével volt elfoglalva azokban a napokban, amikor kedvenceiket a feröeri villanyszerelők meggyalázták.

2023. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
#3: Ki festette át először azt a szerencsétlen padot? Merthogy eredetileg ugyanolyan színű volt, mint bármelyik másik pad. A lapátfülű boszorkány (B. Krisztina) találta ki, hogy mostantól legyen szivárványszínű. Ezt követően gyorsultak fel az események... (Amúgy a "feröeri villanyszerelők" pár napja a svéd bajnok Häcken-t búcsúztatták és immár biztos, hogy ott lesznek valamelyik nemzetközi kupasorozat csoportkörében. Gondoltam, jó ha tudod...)
2023. aug. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Amit írtál, igaz, de attól a 0:3 még 0:3.
2023. aug. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[ma 00:06]: Semmit nem írtam Baranyiról, és a padátfestegetéses sztoriban sem szeretnék állást foglalni. Arról beszélek (és ezzel válaszoltam az eredeti kérdésre), hogy a széljobb és bizonyos csapatok szurkolótáborának nemnormális része között baromi nagy az átfedés. És hogy ez nem kizárólag olasz jelenség, mert lám, a Fradi... és más országokból is lehetne példákat hozni.


A szivárványos nyomulás sokakat zavar. Valószínűleg a cserkészeket is zavarja, meg a Professzorok Batthyány Körét, vagy éppen a Fidelitast (csak hogy néhány, jól azonosítható, magát konzervatívnak valló csoportot említsek). Tudod, mit csinál egy ferencvárosi cserkész egy szivárványos paddal? Nem ül rá. Batthyány körös professzor vagy zsenge fidelitasos dettó. A mi neonácikáink nem a cserkészek között hagyományőriznek, sem a Professzorok Batthyány Körében, sem a Fidelitasban. Hanem jól azonosíthatóan futballszurkolói csoportokban.


Merthogy a magukat Zöld Árvácskáknak, pardon, Árjácskáknak tartó csoport viszont úgy érezte, hogy nem elég arra a nyomorult padra nem ráülni, hanem el is kell kezdeni keménykedni a szivárványos nyomulás ellen. A Zöld Árvácskák, a francba már, Árjácskák pedig egy futballszurkolói klub. És aki magát árjának nevezi, az neonáci, az árja a náci fajelmélet alapfogalma (igen, az ókori Indiában mást jelentett, de ne tetessük magunkat hülyébbnek a szükségesnél, az árjácska futballszurkoló nem óindiázik, hanem...).


Szóval nem hiszem, hogy vita van köztünk, én a kérdésre próbáltam válaszolni, illetve a korábbi válaszokat olvasva kicsit kontextusba helyezni, hogy itt nem kizárólag a Lazióról van szó.


Ja, és igen, nélküled is tudtam, hogy a svéd bajnokot is elintézték a villanyszerelők (bár ott közel sem volt akkora megpocsékolás, mint a zöld sasok esetében). De hát ezen röhögjenek a svédek! Vagy épp morogjanak, ha a Häckent is adófizetői milliárdokkal tömi ki a svéd nemzeti együttműködés rendszere.

2023. aug. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1 talán mert sokan rasszisták és nem adnak nekik munkát
2023. aug. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!