Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerinted is nagy a drágaság?...

Szerinted is nagy a drágaság? 2000 Ft egy gombóc fagyi, 8000 Ft egy hamburger.

Figyelt kérdés
[link]

2023. aug. 18. 09:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a kereskedői pofátlanság. Itthon is van, csak ennyire nem durva. Ezért visznek sokan szendvicset mindenhova.
2023. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
Üdülőhelyeken mindig ez van, főleg nyáron.
2023. aug. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Én tegnap fagyiztam Budapesten, az egyik bevásárlóközpontban és 490 forint volt 1 gombóc fagyi.


Mondjuk 2000 forintért árulni a fagyit a horvátoknál, az pofátlanság.Maximum Svájcban ennyi, de ott vannak munkaerőköltségek is.Horvátország meg egy felkapaszkodott balkáni állam.

2023. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A horvátok mondjuk tesznek róla, hogy az országuk szépségére koncentráljak inkább a botrányosan szar vendéglátásuk helyett. Ugyanakkor tetszett idén, hogy sehol nem kellett várakoznom és csak egyetlen helyre foglaltam asztalt, de lehet, hogy oda sem kellett volna. Dubrovnik mindig is a legdrágább horvát helyek egyike volt, de Hvar szigete sincs alapvetően sokkal elmaradva. Ott 14 eurót fizettem 2*2 gombóc fagyiért a helyilegjobb fagyizóban.
2023. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
41%
Igen,de úgyis csak a gazdagok tudnak nyaralni,nekik pedig van pénzük.
2023. aug. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
35%
Köszönhetik az eurónak
2023. aug. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

Ebben mi a hír? Az a bizonyos "osztrák bulvárlap" nem azt írja, hogy a horvátoknál ennyi lenne alapból a fagyi/hambi, hanem "volt olyan hely Horvátországban", ahol ennyi. Ilyen alapon nálunk, és a világ legtöbb országában is találhatóak olyan exkluzív helyek, ahol ennek többszörösét elkérik.

Persze az árak drágultak, mint mindenhol.

2023. aug. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Igen, szerintem is nagy a drágaság Magyarországon!!

Ilyen árak mellett mire futja közmunkabérből és minimálbérből? 🤔

2023. aug. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezért járok Görögországba, a horvátok helyett.

5x voltam az ország különböző részein, a szigeteket kivéve, mindenhol zsúfoltság és tömegturizmus volt jellemző és mindenhol "balatoni" vendéglátásban volt részem, ahol kb azt éreztem, hogy lehúz, aki tud.

A görög is változott az utóbbi években, de nem ennyire dúrván.

2023. aug. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Horvátok midig is kapzsik voltak. Már 20 éve is azt írták, vitorlázni sem érdemes odamenni, mert még az öbölben a horgonyzásért is a markukat tartják.

Meg egy haverom kiadta bérbe a hajóját, mondta, ha kiveszem, és nem csak lakni akarok rajta hanem ki is hajózok, akkor valami külön díjat kell fizetni. nem emlékszem már, hogy ez valami regisztráció, vagy engedély, de ilyet más országban még nem hallottam. Úgyhogy nem kértem belőlük.


Most meg a német kollégáim voltak kiakadva, hogy egy 0,1-es aperol 10-12 euró amikor németeknél a 0,2-es van 6 körül.

2023. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!