Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lesz a munka nélkül maradó...

Mi lesz a munka nélkül maradó építőipari szakemberekkel?

Figyelt kérdés

Elmennek sofőrnek, őrködni, vagy valamilyen betanított gyári munkára, esetleg külföldre (?)

70-80 ezer munkanélküli szakmunkást vizionált nekem egy HR-s egy állás interjún, úgyhogy azt mondta jól gondoljam át hogy érdekel a nettó 230 forintos éhbérért a munka amit ajánlanak mert sorban fognak állni több százan ezért munkaért is hamarosan.

Ócska duma volt vagy az őszinte valóság hogy ilyen nehéz lesz munkát találni?



2023. aug. 19. 07:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%
Elmennek mozdonyvezetőnek. Divat lett 40-50 évesek körében.
2023. aug. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%
Régi szép időben jelentkeztem a halászatba zsákcipelő segédmunkásnak. Halakat kellett volna etetni valami táppal. Ezért fizettek volna óránként 300 forintot, de aztán azt mondták, az ötven kilométerre levő városból jött egy ember aki jelentkezett 250-ért. Hát mondom, akkor szerintem húzzátok a f..otokra..
2023. aug. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%

A bmw gyár tele van törökkel meg török cégekkel. (A törököknek van szállás meg teljes ellátás stb)


Szóval a német gyár törökökkel gyártatja a kocsikat magyarországon. Hatalmas magyar siker.

2023. aug. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Minek ide vendégmunkás ha az építőipar bukása miatt több tízezer embernek kell majd a munka, igaz kevesebbet keresnek majd de legalább nem halnak éhen.

Nevetséges hogy pár évvel ezelőtt buzdították az egyszerű népet hogy tanuljanak kétketi szakmát meg aki külföldön van jöjjön haza most meg koppon maradnak.

2023. aug. 19. 08:22
 5/37 anonim ***** válasza:
81%

Mehetnek akku gyárba melózni.

De oda is csak korlatozottan, mivel a felvetelnèl előnyben van a kinai, kóreai, indonéz.


De am már most làtszik, hogy eddig egy szakmunķért 340-350 volt megjelölve...most már kiemelt fizetés címszzóval 280ert keresnek dolgozót.

Plusz a cég kiemelt állami támogatást kap a vendégmunkas után...tehát nemcsak ingyen melósa van, hanem még keres is vele.

Így meg senki fog alkalmazni magyart magyarországon....

2023. aug. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Justinianus ***** válasza:
25%

"buzdították az egyszerű népet hogy tanuljanak kétketi szakmát"

Mert mire kellett volna buzdítani az egyszerű népet? Hogy kocsmába járjon?

2023. aug. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 DK-s ***** válasza:
82%

Megoldják valahogy.


És a HR-es szerintem jól sejti.Az építő-ipar be fog dőlni, a CSOK-nak köszönhetően. Túlságosan felpörgette, túl hosszú időre, és így feltelítődött a dolgozók száma. Arányaiban sokkal többen dolgoznak benne, mint amennyi a mesterséges felpörgetés nélkül indokolt lenne. Én is kőműves vagyok, és a "régi" embereket nem féltem. Ők fognak megmaradni, az utóbbi tíz évben beálltak pedig lemorzsolódni.Ők a Orbáni rendszerben kerültek be, a tényleges szaktudásuk nulla. 6 hónapos tanfolyammal jön valaki melózni, azzal, hogy ő kőműves? És amikor a főnök mondta neki hogy javítsa ki egy helyen a vakolatot a villanyszerelő után, akkor felháborodott hogy ő FALAZÓ kőműves, nem kell tudnia vakolni.


Baxdmeg...


El lett zavarva a p'csába.


Ilyenekkel kőművesekkel" van tele az építő-ipar.

2023. aug. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 DK-s ***** válasza:
72%

Bocs.


* Ilyen "kőművesekkel" van tele az építő-ipar.

2023. aug. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Justinianus ***** válasza:
39%

"azt mondta jól gondoljam át hogy érdekel a nettó 230 ezer forintos éhbérért a munka amit ajánlanak mert sorban fognak állni több százan ezért munkaért is hamarosan."

"Ócska duma volt vagy"

Mit vártál, mit mond, hogy ne fogadd el, mert máshol 500-at adnak? :)))

2023. aug. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
90%
Banyek ez a HR-es inkább üzletkötőnek való, ilyen hozzáállással könnyen eladná a fél kócerájt.
2023. aug. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!