Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A feminizmus manapság férfigyű...

A feminizmus manapság férfigyűlölet?

Figyelt kérdés

Korábban feministának vallottam magamat, teljesen támogatom a női egyenjogúságot és ugyanúgy részt veszek a házimunkában, mint a feleségem (annak ellenére, hogy én falusi gyerekként teljesen más nevelést kaptam.)

Viszont az utóbbi időben egyre többször futok bele feminista fórumokon olyan hozzászólásokba, amik egyértelmű férfigyűlöletet közvetítenek. Kezdem azt érezni, hogy a feminizmus elfordult az eredeti céljától és inkább a frusztrált nők férfiellenes gyűlöletét jelenti.

Kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra is, mert nem tudom, hogy csak én olvasok egyre több ilyen kifordult "feminista" véleményt, vagy valóban ilyen irányba halad a mozgalom.


2023. szept. 16. 10:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem, én nem tapasztaltam ilyet. Nem incel fórumra tévedtél fel véletlenül?
2023. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

Részben, lehet férfigyűlölet is.

De, ez főleg a leszbikus nőknél jön élő.



Sok feminista nő, munka nélkül akar magának magas státuszt.Ezért is a női kvótát a kényelmes, szellemi munkakörökben szorgalmazzák, igazgatótanácsban, menedzseri körökben és nem mondjuk a vasútépítő vagy útépítő munkások köreiben.


Az előző munkahelyemen vezettek be nemi kvótát, mivel az anyavállalatnál is volt.

Ez annyiból állt,hogy egy himi-humi területen nőt neveztek ki vezetőnek.Stratégiailag teljesen jelentéktelen terület volt.De, elmondhatták, van női vezető.



A nők és a férfiak nem egyformák.

A férfiak többsége alapvetően ambiciózus mondhatni a génjeikben van.A nők többsége, viszont nem.

Nem biztos,hogy rájuk kellene erőltetni a nemekre, olyat, ami ellentétes az eredeti természetükkel.

2023. szept. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

Pont ellenkezőleg; úgy 40-50 évvel ezelőtt volt hangos férfikritika (nem gyűlölet) a feminizmus, most pedig kifejezetten a férfiak javát szolgálja.

Az egész mozgalom átment mainstreambe, azaz használhatatlan. Különböző ruha/sminkmárkák használnak feministának hangzó szlogeneket arra hogy eladjanak szépészeti cuccokat a nőknek "erősnek és legyőzhetetlennek érzem magam... a maybelline új rúzsától"


Vagy a szexszel kapcsolatos hozzáállás is full a férfiakat szolgálja; nemigazán hallod hogy arra biztatnák a nőket hogy ha nem akarnak, egyáltalán nem kell szexelniük/párkapcsolatot kialakitaniuk férfiakkal soha életükben, meg élhetnek férfiak nélkül is, hanem csakis és kizárólag az megy, hogy nyugodtan menj kalandozni minél többet, nem leszel tőle rossz ember (ami abszolút igaz, viszont nem beszélnek ennek a veszélyeiről, de még azt se hozzák fel hogy ritkán élvezetesek a kalandok a nőknek). Oh és lehetsz feminista akkor is ha kitartott feleség vagy, aki a férjére szorul mindenben, hiszen minden döntés amit egy nő szabad akaratából hoz, az feminista döntés. El kell magyaráznom hogy ez miért jó nektek? :)


A feminizmus egyetlen kézzelfogható célja jelenleg a "toxikus maszkulinitás" megoldása, hiszen oh szegény férfiak nem sírhatnak, ami nagyon nagyon rossz nekik!!! Igaz hogy a nők érzelemvezérelt félállatoknak vannak titulálva miatta, de szegény férfiak had sírhassanak! A patriarchátus a férfiaknak is rossz, szóval tényleg kellene kezdeni vele valamit! Meg kell menteni a férfiakat!!

Ami aztán nagyon fain cél a feminizmusnak :)


Még azok a nők, akik nyiltan feministának mondják magukat is inkább soviniszták.

Anno, fél évszázada egy nő hevesen tiltakozott azellen hogy feministának hívják, viszont ha elkezdtél vele beszélni, akkor nyilvánvaló volt hogy sok dologban egyetért a mozgalommal, manapság meg vannak ezek a kis önjelölt feministák, akiknek az a mantrájuk hogy "a feminizmus az egyenlőségről szól, és csak a büdös szőrös dagadt identitászavaros leszbikusok hiszik, hogy nem!! a legtöbb feminista igenis gyönyörű nő, és mi abban hiszünk hogy a patriarchátus mindenkit egyaránt elnyom!!" ami.. jah. Ki beszél így? Egy soviniszta férfi, vagy egy feminista nő - nehéz eldonteni.


Az egyetlen egy dolog ami ""férfiellenes"" a mai feminizmusban, az az hogy megerősítik a nőkben hogy válasszanak olyan párt aki tényleg valaki... Nem kell leállniuk minden jött-menttel, hanem kedvükre válogathatnak.

Vagy néha beletesznek a feminizmus nevében egy erős, de agyonszexualizált, tűsarkús, sminkes nőt pár filmbe/videójátékba.


De ez semmi. Ez nulla. Pláne a régi aktivizmushoz képest. Ha azt hiszed hogy ma a feminizmus ellened van, miközben a 80%a kifejezetten a hasznodat szolgálja, akkor sztem a Dunába ugrottál volna attól a "gyűlölettel" (/nyers, de 100%ig igaz kritikától) ami a 2nd wave feminizmus alatt ment.

2023. szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
Nemcsak manapság, hanem mindig is a férfiakkal szembeni gyűlöletről és diszkriminációról szólt. Régen bár más jogaik és kötelességeik voltak férfiaknak és nőknek, de ezek nagyjából kiegyenlítették egymást. Akkor volt egyenjogúság. Ma már a férfiaknak csak kötelességeik, a nőknek csak jogaik vannak pluszban.
2023. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%

"A feminizmus manapság férfigyűlölet?"

Sajnos az.

Egy feministát régen is be lehetett azonosítani, ma is lehet, de ez utóbbi meg is mutatja milyenné váltak a feministák.

Régen ha feministára gondolt valaki, aki nem csak annak tartja magát, hanem a feministákat képviseli - az egy jól kinéző, határozott, erős nőt látott akár nadrágban, akár szoknyában volt.

Ma egy feministáról látatlanban tudod, hogy túlsúlyos, csúnya, a haja zöld, kék vagy lila és pirszingei vannak - és visít vagy kiabál, soha nem beszél. Mivel már nem ugyanazt képviselik amit akár csak egy évtizede.

A feminizmus mai tartalma éppen úgy teljesen más, idegen, a valódi feminizmustól, mint ahogy a mai liberalizmus is a valódi, eredeti liberalizmustól.

A feminizmus korábban a nőkről szólt, hogy éppen úgy szabadon dönthessenek az életükről, mint a férfiak.

Most a szabadság már nem célja a feministáknak, azt akarják, hogy a nők csakis úgy dönthessenek ahogy nekik/szerintük jó - ha mást akarnak akkor már gyűlölni, lenézni, megszólni kell őket érte. Ahogy ma már a feministák nem a nőket képviselik, hanem a feministákat. Akkor is ha az illető nem is nő, hanem férfi és éppen elvenni fogja a nők helyét, lehetőségeit akár a sportban, akár a szépségversenyeken, akár máshol. A mai feministák szerint már nem kell nőnek lennie egy nőnek, elég ha azt mondja magáról és akkor már előtte áll azoknak, akik nőknek is születtek, csak éppen nem lila hajú feministák.

2023. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%
2023. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

4 látom te se vagy képben a dolgokkal, ahogy a többi válaszoló sem.....sosem volt férfiellenes a feminizmus, ma sem az.



5. A te válaszodat kicsit jobban elemezném...



"Sajnos az."

Nem, nem az.



"Egy feministát régen is be lehetett azonosítani, ma is lehet, de ez utóbbi meg is mutatja milyenné váltak a feministák." régen se feltétlenül lehetett beazonosítani, ma sem, s a feministák nem rosszabbak, mint régen.


"Régen ha feministára gondolt valaki, aki nem csak annak tartja magát, hanem a feministákat képviseli - az egy jól kinéző, határozott, erős nőt látott akár nadrágban, akár szoknyában volt."

ezzel a részével egyet tudok érteni, egyébként a mai világban is ilyen egy igazi feminista.


" Ma egy feministáról látatlanban tudod, hogy túlsúlyos, csúnya, a haja zöld, kék vagy lila és pirszingei vannak - és visít vagy kiabál, soha nem beszél. Mivel már nem ugyanazt képviselik amit akár csak egy évtizede."


Ez hülyeség. Akiket te írsz le, ők nem valódi feministák.

Én feminista vagyok, és a családom női, valamint férfi tagjai is azok.

Én pl nem vagyok túlsúlyos, sőt, én kB az a szint vagyok, amire a köznyelv a csontkollekció szót használná, de egyszerűen ilyen a genetikám. Nem vagyok különösebben szép, de azért csúnyának sem mondanám magam, a hajam ugyanolyan fekete, mint anyáé, és amilyen az anyai ági nagyszüleimé volt. Nincsen piercingem sehol, csak fülbevalóm van, ami szuratva lett anno még a kórházban. Nem visítunk, nem kiabálunk. Szeretünk normálisan kommunikálni, ahogy az átlag ember is, és az INTELLIGENS vitát sem vetjük meg.


"A feminizmus mai tartalma éppen úgy teljesen más, idegen, a valódi feminizmustól, mint ahogy a mai liberalizmus is a valódi, eredeti liberalizmustól."


Ezzel sem értek egyet. A VALÓDI feminizmus még mindig egyenjogúságot, egyenrangúságot szeretne. Nem kérünk többletjogokat, csak mondjuk pl.... Annyit, hogy ha a férfiakat nem ítélik el azért, mert volt mondjuk 30 partnerük életük során, akkor a nőt se qrvázzák le 4, vagy annál több szexpartner miatt.


"A feminizmus korábban a nőkről szólt, hogy éppen úgy szabadon dönthessenek az életükről, mint a férfiak."


A VALÓDI feminizmus még mindig arról szól.


"Most a szabadság már nem célja a feministáknak, azt akarják, hogy a nők csakis úgy dönthessenek ahogy nekik/szerintük jó - ha mást akarnak akkor már gyűlölni, lenézni, megszólni kell őket érte."


A VALÓDI feministák célja még mindig a szabadság elérése. Normális feminista nő nem fog úgy viszonyulni. Láttam már férfigyűlölő posztokat, és olyan komkenteket is, ahol magát feministának valló nő osztott ki egy másikat arról, hogy mi az, hogy a másik nő háztartásbeli és 4 gyermek boldog édesanyja.... Ezzel nem értek egyet...úgy gondolom, hogy ha már a feminizmus célja a teljes szabadság, hogy minden nő azt csinálhassa, amit szeretne, akkor az legyen is úgy...mi a párommal beszéltünk már ezzel kapcsolatban, és arra jutottunk, hogy mivel neki eléggé jól fizető munkája van, ezért amennyiben teherbe esek, nem lesz probléma, ha több ideig háztartásbeli leszek. És ezzel nekem sincsen problémám. Feminista vagyok és egyben tradicionálisabb mintát követő is. Ha úgy alakulnak a dolgok, akkor én nagyon jól el leszek a takarítással, főzéssel, mosással és egyéb házimunkákkal, valamint a gyerekneveléssel is, legalábbis reméljük.


"Ahogy ma már a feministák nem a nőket képviselik, hanem a feministákat. Akkor is ha az illető nem is nő, hanem férfi és éppen elvenni fogja a nők helyét, lehetőségeit akár a sportban, akár a szépségversenyeken, akár máshol. A mai feministák szerint már nem kell nőnek lennie egy nőnek, elég ha azt mondja magáról és akkor már előtte áll azoknak, akik nőknek is születtek, csak éppen nem lila hajú feministák. "



Ezzel sem értek egyet teljes mértékben, de van benne igazság.


Igen, vannak olyanok, akik támogatják a transznemű társaik szépségversenyen, vagy sport eseményen való részvételét. Ezzel személy szerint nem értek egyet, mert bár elfogadó vagyok, és ha az adott személy nőnek hiszi magát, akkor elfogadom, és hivatkozom rá nőként, ha szeretné. De attól még az tény, hogy férfi testbe született bele, és hiába műttette át magát, hiába vékony, hiába nincsen rajta sok izom, attól még a biológia végett igenis erősebb, a kvázi tökéletesre plasztikázott arccal pedig nem annyira nehéz szépnek lenni....mármint olyan mű szépnek....



Összeségében....mint olvashatod, vannak részek, amikkel egyetértek, amikkel viszont nem, az azért van, mert amiket ott írsz, az nem valódi feminizmus.


Csak a média szereti egymás ellen uszítani embereket és csoportokat, s ennek érdekében a legradikálisabb, legdurvább példát mutatják csak be, az elképesztően hangos kisebbséget....mert annak nincsen hír értéke, ha mondjuk egy feminista lány vesz több csomag betétet a szegényebb osztálytársnak, hogy legyen mit használnia....az sem nagy hír, ha egy nő nem ítéli el azt a társát, aki abortuszra kényszerült. Azt se látni híradókban, meg online újságokban, hogy egy nő megmentett egy másik nőt a nemi erőszakot elkövetni készülő pasitól azzal, hogy a rokonának adta ki magát....Ezek nem durva dolgok, nem kapja fel rá a fejét az ember, ez nem érdekes, és a média olyan híreket akar lehozni, ami nézettséget generál...

2023. szept. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7 - Köszönöm a válaszod, illetve az összes többi hozzászólónak is.

Legutóbbi kommentnél az tűnt fel, hogy kiemeled, hogy vannak valódi feministák, illetve álfeministák. A kérdésem az lenne csupán, ki dönti el hogy ki valódi feminista? Hiszen a "nem valódi feminista" ugyanúgy feministának vallja magát, így gyakorlatilag ez egy eldönthetetlen kérdés.


Egyébként az sem feltétlen igaz, hogy a feministák ne akarnának többletjogokat. Németországban pl. bizonyos szinteken él a női kvóta, ami mellett lehet ugyan érveket felsorakoztatni, de nyilvánvalòan többletjog.

2023. szept. 18. 22:45
 9/16 anonim ***** válasza:

8 a valódi feminista nem akar többletjogokat, nem bántja a másik nőt csak azért, mert az nem feminista, nem gyűlöli a férfiakat.

Egyszerűen borzasztó az, hogy többek közt engem is azokkal a bizonyos színes hajú, túlsúlyos, leszbikus, férfi gyűlölő ordibáló nőkkel azonosítanak pusztán azért, mert nem ismerik a valódi feministákat, akik kvázi a háttérben húzódnak meg, és amit tesznek, nem számít hír értékűnek.


A női kvótát nem a nők találják ki, hanem azok a férfiak, akik azt hiszik, hogy a kvótával megoldódik minden ezen a téren létező probléma.

Én ezzel nagyon nem értek egyet. Úgy gondolom, hogy minden munkánál azt kell nézni, hogy mennyire ért az adott személy hozzá, nem pedig azt, hogy mi van a lába között. Nem kell felvenni egy arra a munkára szinte teljesen alkalmatlan nőt csak azért, hogy ne csak férfiak dolgozzanak ott...

2023. szept. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9 - Teljesen egyetértünk, de továbbra is azt kérdezem, mért te, vagy én mondhatjuk meg, hogy ki valódi feminista és ki nem?

A magukat feministáknak valló csoportok belül egyre több férfigyűlölő van. Ők ugyanúgy feministának vallják magukat, ahogy te, vagy korábban én.


Németországban a női kvótát támogatók is feministának vallják magukat.

Szóval miért mi dönthetnénk el hogy ki valóban feminista?

2023. szept. 19. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!