Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az nácizmusnak számít, ha...

Az nácizmusnak számít, ha valaki nem szeretné, hogy a lakókörnyezete etnikai összetétele megváltozzon?

Figyelt kérdés
Most nem is feltétlenül csak Magyarországra gondolok, bár én itt élek, de például sokszor járok Németországba, Ausztriába is és ott látom mi történik. A falvak és a vidék még aránylag autentikus, de a nagyvárosokban sokszor az az érzés fog el, mintha nem is Európában volnék. Persze a globalizáció és a fogyasztói kultúra is hozza ezt magával, hogy nyitottnak és elfogadónak kell lenni, de azért csak vannak olyanok is, akik nem feltétlenül örülnek ennek. Ez önmagában akkora bűnnek számít? Hogy valakinek nem tetszik az, hogy egy régen alapvetően tiszta, rendezett, német lakosságú városban harmadik világbeli emberek teljesen megváltoztatják a közterek hangulatát. Miért kell ennyire megbélyegzni azokat, akik ragaszkodnak az eredeti változathoz? Attól élhetnek boldogan mások a saját hazájukban, nem kell őket bántani.

2023. okt. 10. 15:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%
Lesz, aki annak fogja titulálni. Engem már azért is náciztak, mert rosszat mondtam az antifára.
2023. okt. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%

A lenácizás nem azt jelenti, hogy "juj fúj te egy csúnya gonosz rossz ember vagy, és amit mondasz az nagyon extrém, és csúnya és rossz, és nekem nem tetszik, és most látványosan megsértődök rajta!!" hanem azt, hogy az elvek amiket vallasz, milyen más elveken alapulnak. Az ilyen etnikai megkülönböztetősdi igenis nacionalista elveken alapul. Érted... Nem az számít hogy egy ember szorgos, dolgos, őszinte, nyílt, segítőkész, hanem az, hogy nem fehér,és ez bántja a szemed. Ez nacionalizmus, nem is lehet másnak hívni.


De ugyanez igaz pl japánra, ahol (pláne a kisebb településeken) pont téged, a fehérembert néznék ki, hiszen gaijin vagy. Leélhetsz egy életet egy japán városkában, de örökre gaijin maradsz, ami nem racionalitáson, hanem ideológiai meggyőződésen alapszik.

2023. okt. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2023. okt. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
13%
Ha fehér vagy, akkor igen. De elég, ha útban vagy az izraelieknek. Míg ők most gyilkolnak halomra embereket.
2023. okt. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

Ha azzal van a bajod, hogy az etnikai összetétele megváltozott, akkor igen, definíció szerint az. Ha azzal, hogy elveszti a hagyományait, kultúráját a város, akkor nem.

Egy török, ha akar, akkor teljesen beilleszkedhet a német társadalomba, felveheti annak kultúráját és hagyományait, német módra élhet tovább, ha akar. Ha ennek ellenére is zavar, hogy ő török származású, akkor igen, az kőkemény nacionalizmus, röviden náci gondolkodás mód. Ha így már nem zavar, hogy neki török a származása, akkor nem.

Megjegyzem, a legtöbb probléma a bevándorlók esetén épp a fenti beilleszkedés elmaradása, és a párhuzamos társadalmak kialakulása.

2023. okt. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#2

Jó, de ezen elvek alapján nem is akkora gáz, ha valakit neveznek. Vagyis joga van mindenkinek a nacionalista szempontokat is figyelembe venni ilyen kérdéseknél, attól nem kevesebb emberileg szerintem.

2023. okt. 10. 16:58
 7/24 anonim ***** válasza:
61%

Kit érdekel mit mondanak mások? Én pont tegnap lettem náci, mert azt mondtam remélem a sz*rt is kibombázzák a gázaiakból, ezután meg egy vallásos zsidó ismerősöm lenácizott, mert szerinte csak isten állhat bosszút ember nem. Szerinted érdekel 5 percre is a véleménye?


Én se akarom, hogy pár etnikum beköltözzön a környékemre, nem a bőrszíne miatt, hanem a vadember kultúrája miatt. Vademberek között meg nem akarok lakni és tökre nem érdekel erről ki mit gondol.

2023. okt. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Na és mégis kit érdekel ki mit mond?

Ha azt mondják rád, hogy náci vagy, rosszabbul fogsz aludni?

Én nem.

2023. okt. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
8%
A náci párt megszűnt 80 éve!
2023. okt. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
46%
#6 De ez nem nevezés hanem ténymegállapítás :D
2023. okt. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!