Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon és úgy általába...

Magyarországon és úgy általában az EU-ban a kerékpárosok miért "szent tehenek"?

Figyelt kérdés

Személy szerint én részben miattuk szereltettem az autómra egy fedélzeti kamerát.De, elég magas felbontásút,hogy az arc, rendszám minden jól kivehető legyen.


Elszenvedője is voltam már szabálytalan kerékpárosnak, de többször voltam szemtanú is, volt, amikor az én dash kamerám segítségével lett bizonyítva a kerékpáros szabálytalansága.

Az én esetemben, meg kellett térítenie a kárt.Pislogott is az ár hallatán.

De, a többségnek nincs dash cam az autójában, ezért nem tudják a károkozó bicikliseket megfogni.



A rendőrség nem foglalkozik velük,mindenütt elnéző velük.

Van olyan EU-s ország, ahol meg minden felelősséget levettek róluk, azaz balesetnél sem vonhatóak felelősségre.

Ha járműnek kell tekinteni őket, akkor szükség lenne rendszámra.Továbbá, biztosításra,illetve útdíjra, ahogy minden másik járműtípusnak.


2023. nov. 1. 12:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
10: A szétspriccelés azért túlzás. Azért van kevés ilyen baleset, mert a kerékpáros jobban vigyáz a gyalogosokra, mint az autósok a kerékpárosokra.
2023. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!