Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a neokommunisták szerint...

Ha a neokommunisták szerint Ukrajnának bele kellene törődnie a területek elvesztésébe, ők miért ajvékolnak Trianon miatt?

Figyelt kérdés
Természtesen a jobberekről van szó, akik álszenten a béke hangozatása alatt szolgálják az orosz érdekeket, vagyis, hogy minden rabolt terület orosz legyen. Ugyanezek ajvékolnak állandóan Trianon miatt. Ott nem oké, hogy Erdély Romániáé, meg Felvidék Szlovákiáé?
nov. 17. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Mára már mindenkinek egyértelmű, hogy az ukránoknak nincs esélyük. Nem tudják kirakni az oroszokat. Bele kell törődniük. Ahogy mi is bele törődtünk trianonba. Nem próbáltuk meg harccal visszaszerezni a területeket, mert tudtuk, hogy semmi esélyünk nem lett volna.
nov. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
3%

nem érted a külpolitikát.


szerinted Románia miért nem ismeri el az albán lakosságú Koszovót? mert ha elismerné,akkor székely lakosságú Székelyföldet is elkéne ismernie.így a szerbeket támogatják


Szerinted az oroszbarát szerbek miért nem ismerik el orosz lakosságú Donyeck és Luhanszk függetlenségét? mert ha elismerné, akkor az albán lakosságú Koszovó függetlenségét is elkéne ismernie,így az ukránokat támogatják.


Magyarország tudod miért támogatja Koszovót? mert ha nem támogatnánk akkor Székelyföld autonómiáját se támogathatnánk.


ha ezt megérted,akkor megérted,hogy a magyarok miért húzódnak az oroszok felé.

mert az Oroszok az orosz lakosságú területeket követeli, ahogy mi is követelnénk a magyar lakosságú területeket.


Orosz szemszögből Ukrajna olyan mint nekünk Erdély, csak Ukrajna független lett, azaz sok orosz kissebbség él Ukrajnában,ahogy sok magyar Erdélyben.


így szerintem érthető lehet már,miért más Ukrajna esete az elcsatolt magyarok területeitől🤔

nov. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2: Közben meg vannak a tények, hogy Ukrajna független ország lett, Erdély meg Románia része, felesleges kapálózni.
nov. 17. 08:02
 4/10 anonim ***** válasza:
12%

3-as.

ha meg Ukrajna oroszország része lesz, akkor minek kapálózni függetlenségén?🤔

miért támogatot Ukrajna területi egységét,ha Magyarországét nem támogatod visszamenőleg?


na itt az ellentmondás benned🤔

nov. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
4, segitenél megérteni, miért gondolod, hogy a kérdező szerint Ukrajna Oroszország része lenne? Én elolvastam a kérdést 3x, a kommentjét is, de nem találtam erre vonatkozó passzust.
nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

1: "Ahogy mi is bele törődtünk trianonba."


Dehogy törődtetek bele!

A csüngőhasú vezéretek is rendszeresen tesz olyan megjegyzéseket, amivel arra utal, hogy Erdélyt még mindig nem tekinti Románia szerves részének. Nyíltan persze nem mondja ki, de célozgatások mindig vannak.

nov. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4:

Semmmi ellentmondás nincs, Ukrajna a Szovjetunió felbomlása után független állam lett, amit Oroszország is elfdogadott, mint ahogy Erdély, Felvidék, Kárpátalja sem Magyarország része már 103 éve.

Egy dolog a diplomácia, meg külpolitika, más dolog a realitás, szóval nagyon is konzekvens, hogy szerintem el kell engedni a vesztett dolgokat.

nov. 17. 09:41
 8/10 anonim ***** válasza:

"1: "Ahogy mi is bele törődtünk trianonba."

Dehogy törődtetek bele!"


Jogos. A beletörődtünket úgy értem, hogy nem fogtunk, és nem is fogunk fegyvert, hogy visszaszerezzük a területeinket. Nincs esélyünk, és rengeteg áldozattal járna (ahogy az ukrán eset ugye)

Erdélyt, Kárpátalját stb. én is magyar résznek tartom :) Nyilván hivatalosan nem az, meg már nem is lesz az. De nyugodtan lehet néha szurkálódni, hogy tudják a románok mi a helyzet.


Az ukránok is jobban járnának, ha letennék a fegyvert. Aztán legyen ez az ő trianonjuk, és sopánkodjanak rajta, mint mi.

nov. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy terület hovatartozását népszavazással kellene eldönteni, és akkor az ott élő többségi nemzetiségek akarata érvényesülne.

Mint Skóciában vagy a Krímben.

nov. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A neokommunisták azok még mindig az MSZP-s meg DK-s férgek de mindegy...
nov. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!