Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit művelnek a világ vezetői...

Mit művelnek a világ vezetői a klímacsúcson? Még mindig nem fogják fel, hogy óriási a baj???

Figyelt kérdés

Az ember azt gondolná, hogy értelmes, országuk és a Föld iránt felelősséget érző emberek ülnek a tanácskozásokon.

Így kellene lennie.

Ehelyett, mintha semmit nem értenének. Tényleg ennyire képesek csak a világot irányító politikusok?



dec. 1. 07:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem pontosan tudják és szerintem azt is, hogy már nincs mit tenni.

A Földet felhasználtuk és elhasználtuk.

dec. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom.Mi a baj,mit csinálnak rosszul?Részletezhetted volna.
dec. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Miért nagy a baj ? Egy új üzlet ág van születőben ennyi történik .
dec. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Látod, ezért nem vagy a világ vezetői között, mert fogalmad sincs róla, hogy mennyi mindent kell figyelembe vennie egy vezetőnek.
dec. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk amikor 1-2 éve konkrétan bealudt a fél bagázs a konferencia alatt, az tényleg jól tükrözte a hozzáállásukat:D

Persze a magángéppel érkezés, borzalmasan fenntarthatatlan élelmiszerek fogyasztása az ment:D


"Szerintem pontosan tudják és szerintem azt is, hogy már nincs mit tenni."


Már hogyne lenne? Visszafordítani tény, hogy nem lehet, de alkalmazkodni miért ne lehetne?

dec. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

2# Mit csinálnak rosszul?

Tulajdonképpen semmit. De csak azért, mert nem is CSINÁLNAK semmit.

Csak dumálnak, meg nyilatkozatokat fogadnak el.


4# Igaz, nem is a politikusokra kellene bízni. Akik leginkább a saját újraválasztási esélyeiket veszik figyelembe.


Én csak azt nem értem, hogy lehetnek ennyire értetlenek. Mert azok, hiszen különben már történtek volna pozitív irányú változások. De még mindig ott tartanak, hogy csak dumálgatnak róla. Miközben mindannyian látjuk, tapasztaljuk az éghajlatváltozást.


Igen, a világ vezetői korlátoltak és buták.

dec. 1. 21:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Amúg ypont ezért tudnék támogatni egy olyan rendszert ahol a vezetők vagy végleges mennyiséget tudnak hatalmon lenni, ezáltal nem mindig a következő ciklus elnyerését kell szem előtt tartaniuk, hanem csinálhatnak hatékony dolgokat is, amik népszerűtlenné teszik... vagy inkább eleve valami olyasmi rendszert kiépíteni ahol maradhat a hatalom ameddig csak akar, feltéve ha jól végzi a munkáját.

Nyilván ehhez az is kellene, hogy a "jól végzi a munkáját" elég laaposan legyen meghatározva, mert ha nincs, akkor megint a fingreszelés meg statisztikagyártás jön, nem érdemi munka.


De a lényeg, hogy el kéne választani a vezetők hatékonyságát és népszerűségét. Nyugodtan lehessen egy vezető népszerűtlen, amíg hatékony. És akármilyen népszerű is, takarodjon, ha nem hatékony.

dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez jó lenne, de sajnos erről is a vezetőknek kellene dönteni. És itt mindjárt meg is bukik a dolog.
dec. 1. 22:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja, nyilván:D Bááár népszavazással el lehetne érni.. persze nem Magyarországon:D De klíma is mi vagyunk a legfontosabbak. Bár itt is jó lenne:D Ezzel ki lehetne fogni a szelet a populizmus és opportunizmus vitorlájából.

Persze a mikéntjét nem tudom, de egy hozzáértő csoport megfelelő fékekkel és ellensúlyokkal ki tudna dolgozni egy megfelelő rendszert.

És amúgy lássuk be: ez nem feltétlen demokratikus rendszer. Előfordulhat, hogy évtizedekre marad egy utált vezetőség egyszerűen azért, mert az ország és a társadalom szempontjából jól végzik a dolgukat. Mondjuk ha a szempontok közöt tpl a társadlami olló zárása és az egyéni jólét is benne van, akkor azért olyan nagoyn nem lehet mellélőni.

Az mindenestre szerintem egyértelmű, hogy a demokrácia megbukott. Sajnos. A rendszer jó lenne, csak sajnos abúzálják, kihasználják a lehetőségeit. A politika vallássá alakult és ez rohadt káros, tekintve, hogy racionális, gyakran szmokban könnyen kifejezhető témában egyszerűen nincs helye érzelmeknek, hitnek.

dec. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egész jól látod a dolgokat, hány éves vagy, ha megkérdezhetem? Mert a stílusod alapján fiatalnak gondollak, de a gondolkodásod viszont érettebb, idősebb emberre utal.
dec. 1. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!