Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit goldolsz Che Guevararól?

Mit goldolsz Che Guevararól?

Figyelt kérdés

dec. 11. 03:40
A kérdező szavazást indított:
Szimpatikus történelmi személy
Semleges/Nem tudom
Nem kedvelem, negatív karakter számomra
37 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Tömeggyilkos kommunista gazember volt, mint Kun Béla, Szamuely is. Megérdemelte a sorsát.
dec. 11. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Kevés Kastronál radikálisabb kommunistázta volt Dél-Amerikában. Na de ő az volt.
dec. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%
Gyakran tisztelgek előtte egy jó cseh sör társaságában.
dec. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Igazából semmit. Azt sem tudom ki volt. Viszont szép neve van
dec. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
dec. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
#3: A "Che" dél-amerikai szlengben argentint jelent. (kb. mint ahogy a jenki meg USA-belit)
dec. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Pintér László ***** válasza:
48%

A "che" az nem amolyan "Hé!"? Én így ismertem. Nekem szimpatikus. Politikailag teljesen mindegy melyik oldalon áll, kapitalista oldalon sem nehéz olyan katonákat, CIA ügynököket találni akik kozvetlen vagy közvetve emberek halálaiért felelős.

Nem a politikája miatt szimpatikus Nekem, hanem azért, mert hitt valamiben. Nem egy opportunista volt, egy divat politizáló, hanem tényleg hitt abban, amiben és ezért az Életét sem féltette feláldozni. Szerintem egy bátor hős volt. Akik utálják, nagyrészt azért utálják, mert kommunista volt, ha hires amcsi katonai vezető lett volna Irakban az Öböl-háború idején, tuti szobrok lennének Neki állítva, meg hollywoodi filmek dolgoznák fel az Életét, de mivel a kommunizmus az amcsik ellensége volt, ezért Ő csakis egy szar Ember lehet. Le lehet pontozni, de Che akkor is egy forradalmár hős volt. Tapad vér a kezéhez, de talán Petőfinek, vagy Görgey Artúrnak nem?

dec. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%
Rgy igazi hős.
dec. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

7


Hát szerintem Petőfi nem irányította személyesen több ezer ember elítélését és kivégzését.Nem alapított kényszermunkatáborokat sem.Che Guevara viszont igen.A mi 1956-os forradalmunkról is elítélően vélekedett..Na mindegy.A lényeg,hogy nem egy szimpatikus fazon ez a Che Guevara.Lehet,hogy hitt abban amit csinált.De,hogy jobb nem lett általa a világ az biztos..

dec. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
dec. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!