Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Pártolnátok azt az elképzelést...

HunLo kérdése:

Pártolnátok azt az elképzelést miszerint újra egyesíteni kellene Ausztriát és Magyarországot?

Figyelt kérdés

jan. 20. 16:58
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
20 szavazat
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És miért?
jan. 20. 16:59
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincs is értelme a felvetésnek. A történelem ezt már régen meghaladta. Nincs rá igény.

Akik azt hiszik, hogy akkor Magyarországnak is elvileg osztrák jólét jutna, csalódniuk kellene. Amikor Ausztria-Magyarország régen egy ország volt, akkor sem volt közös oktatási rendszer, közös nyugdíjrendszer, közös gazdaságpolitika, a közös költségek alapvetően csak a közös külügyminisztériumot, közös külképviseleteket, közös pénzügyminisztériumot és a hadsereg, haditengerészet működését, fenntartását, fejlesztését szolgálták, másban nem közösködtünk, a többi tagállami hatáskör volt a föderációban.

Neten most belenéztem a korabeli költségvetésbe, mégis volt közös nyugdíj, de gondolom csak a közös minisztériumokban, közös hadseregben szolgálókat illette meg.


Ausztria számára pedig az alkotmány és nemzetközi szerződések is tiltják, hogy egyesüljenek más országokkal vagy feladják a semlegességet. Ezért sem lehetséges, jogi akadálya is van, a politikai, demokratikus akadályok mellett.

jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

2-es

Érdekes az amit leírtál.

Még nem hallottam arról ,hogy az eegyesülés meglenne tiltva

jan. 20. 17:25
 4/16 A kérdező kommentje:

,,közös külügyminisztériumot, közös külképviseleteket, közös pénzügyminisztériumot és a hadsereg, haditengerésze"

Mondjuk én szerintem ,csak ezek miatt is érdemes lenne velük újra egyesülni.

jan. 20. 17:26
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló gazdasági és jogi érveit nem vitatva, én szívesen tartoznék Ausztriához.

Azzal egyetértek, hogy semmi realitása nincs ennek az elképzelésnek. 2-es érvein túl már csak azért sem, mert az osztrákok aligha akarnának minket koloncként a nyakukba venni.

jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5-es

Az érveit nem vitattom én sem.

Én szerintem azok jók.

Illetve nem valószínű ,úgy ahogy te is mondod ,hogy a nyakukba vennének minket.

jan. 20. 17:32
 7/16 anonim ***** válasza:

A közös pénzügyminisztérium akkoriban szerintem a jegybankot jelentette.

Ez olyan formában lehetne közös, ha Magyarország is bevezeti az eurót, akkor mindenki a frankfurti EKB alá tartozna.

Ehhez föderáció sem kell. Ez megvalósítható elvileg, valószínűleg én is támogatnám.

jan. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az újbóli közös hadseregnek a fentebb írtak miatt valószínűleg nincs realitása.

Bár egyesek pedzegetik, hogy kellene közös európai hadsereg, hogy Brüsszel nagyhatalmi szerepbe kerüljön a nemzetközi politikában, egyenrangú legyen Washingtonnal, Pekinggel, Moszkvával. Pár éve Orbán is kampányolt ezzel (ami most furcsának tűnhet, manapság inkább már szuverenista politikát képvisel Magyarország). Én ezt nem tartom megvalósíthatónak és felmerül, hogy vajon Ausztria csatlakozhatna-e ehhez.

jan. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
én a kontinensek újra egyesítését támogatom
jan. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Vannak problémák például az ,hogy a hadsereg melyik nemzetnek a technológiáját vegyeát.

Ez mind a osztrák-magyar egyesülés esetében is fennáll ,mind uniós szinten.

jan. 20. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!