Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Orbán vagy Gyurcsány beszéli...

Orbán vagy Gyurcsány beszéli szebben az angol nyelvet?

Figyelt kérdés

jan. 27. 15:57
A kérdező szavazást indított:
Gyurcsány
Orbán
20 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Mindkettejükre rákerestem angolul youtube-on. Mindketten egyértelműen jól beszélnek angolul. Orbánnál néha feltűntek apró nyelvtani hibák és Gyurcsánynál picit talán jellemzőbb a komplexebb nyelvtan. Mindeközben Orbán kevesebbet gondolkozik és kicsit folyékonyabban beszél talán.
jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Mindkettőnek erősen magyaros kiejtése van.

De Gyurcsányt még sosem láttam spontán nyilatkozni, csak előre betanult szöveget mondott és ott is durván akadozott és sokáig gondolkozik a szavakon.


Orbán tud folyékonyan társalogni.

Tehát egyiknek sem kimondottan jó az angol nyelvtudása, de Orbáné legalább társalgási szintű. Gyurcsányé semmiképp.


Szíjártó angoltudása már üti a szintet.

jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 DK-s ***** válasza:
67%

#2-nek:


Akkor legyél kicsit elfogulatlanabb, és úgy keress és ítélkezz.


Nem azért akad mert a szavakon gondolkodik. Ha megfigyeled, magyarul is így beszél. Átgondolja hogy MIT akar mondani, nem azt hogy HOGYAN kell mondani. Egyébként ez kimondottan Gyurcsány jellegzetessége.


Spontán beszéd kell? Tessék:


https://www.youtube.com/watch?v=_xZuyOLFLoA


Ezen kívül még oroszul, és bolgárul beszél folyékonyan.

jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Mindkettőjük kiejtése nagyon magyaros.

A Dobrev viszont magyarhoz képest kifejezetten szépen beszél.

jan. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy miért pörögtök ennyit az akcentuson. Külföldön élek és hiába itt élnek a világ legjobb nem anyanyelvű angol beszélői, itt is szinte mindenki erős akcentussal beszél. Ez tök természetes. Ha valakinek érthető a beszéde, és mindkettejüknek egyértelműen az, akkor már nem ezen múlik a nyelvtudása.
jan. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

#3


Mióta spontán egy ünnepségen tartott beszéd?

jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Orbáné legalább társalgási szintű"

Egyértelműen tárgyalási szintű, nem csak társalgási.


A kiejtése meg azért jobb, pl. Szijjártónak, mert ő már egy következő generáció: Orbán meg Gyurcsány gyerekkorában még nem voltak műholdas tévécsatornák meg youtube, hogy napi sok órában hallják az angol nyelvet, és még gyerekkorukban beépüljenek a beszédjükbe az idegen hangok, hanglejtés, stb. De nem is az akcentus alapján lehet megítélni a nyelvtudást.

jan. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 DK-s ***** válasza:
25%

#6-nak:


Szerinted előre betanult egy nyolc perces folyamatos beszédet, anélkül hogy pontosan értené hogy mit beszél? 🤣


Vagy mit értesz "spontán" alatt?


Ha valaki nem tudja hogy mit akar mondani? Vagy mi?!

jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8


Hol mondtam én olyat hogy nem érti, hogy mit mond angolul????


Idézzed kérlek szépen!!!

jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

#8


Spontán alatt azt értem, hogy pl. kijön egy tárgyalásról, vagy gyűlésről és odaáll a sajtó mikrofonjai elé és válaszol az újságírók kérdéseire.


De most akkor neked tényleg el kellet magyarázni a spontán szó jelentését?

Hú basszus!!!! DK-s.... :DDD

jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!