Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támagatod azt ,hogy visszahozz...

HunLo kérdése:

Támagatod azt ,hogy visszahozzák a kivégzést?

Figyelt kérdés

Szóval azt ,ha valakit gyilkolásért elitélnek ,akkor azt kivégzik.

Röviden.



jan. 30. 16:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Igen, kivéve a politikai elítéltek esetét. Csak köztörvényes bcs-re lehetne alkalmazni.
jan. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%

1. Miért? Egy politikus sokkal több embert képes nem megölni egy szar döntéssel!


Én először a politikusokra alkalmaznám!

jan. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Mert lehetőséget adna ellenzékiek likvidálásához.
jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Igen, de csak gyilkosság, terrorizmus vagy bűnszervezethez tartozás miatt. Politikai vagy anyagi jellegű bűncselekmények miatt nem.
jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Igen. Erőszakos bűncselekmények esetén jobb megoldás lenne, mint életfogytiglan eltartani az adófizetők pénzén, hogy kiképezze a többi rabot, akik majd kiszabadulnak.
jan. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Egyértelműen ellenzem. Minden 9. kivégzettre jutott egy 1 ártatlan. Az elképesztően magas hibaarány.

És láttam egy dokumentum filmet életfogytosokról, akik azt vallották, hogy jobb lett volna a " megváltó halál"- így szenvedjen, aki tényleg megérdemli.


Van mikor azt kívánom, hogy igen legyen...hazudnék, ha nem. Pl. ha gyereket bántanak, gyilkolnak, háborúsbűnösöket, erőszaktevőket. Tömeggyilkosokat és sorolhatnám, de...sok embernek messzire elér a keze..és sok ártatlan ölnének meg.

jan. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

5-es

,,Igen. Erőszakos bűncselekmények esetén jobb megoldás lenne, mint életfogytiglan eltartani az adófizetők pénzén, hogy kiképezze a többi rabot, akik majd kiszabadulnak."


Az én véleményem:

Én szerintem az életfogytiglan súlyosabb büntetés ,mert:

-Sokkal hosszabb ideig szenved

-A végére biztos ,hogy azt kívánja ,hogy bárcsak ne tette volna főleg ,akkor ha egy nőnek,gyereknek ártott.(Mert azokkal tudjuk ,hogy a börtönben mifog történni)

-Illetve ,ha csak valakit megölünk ,akkor azzal mi mivel leszünk többek?

+ és ha igaz ,hogy van reinkarnáció akkor azzal ,csak azt értük el ,hogy (hasonlat) a ruhát(ruha=test) megsemisítettük ,de a testet(test=lélek) nem.(Tudom ,hogy ez ezos ,de nekem ez a véleményem)

jan. 30. 17:12
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

7. Valakit nem megölünk, hanem a büntetést végrehajtják, Ez nem ugyanaz.

A büntetőjogban különböző nézetek vannak a halálbüntetéssel kapcsolatban. Én azzal értek egyet, hogy igazságos megtorlás.

jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8-as

,,igazságos megtorlás"

És ez alatt mit értesz

jan. 30. 18:24
 10/16 anonim ***** válasza:
28%
Aki élet elleni erőszakos bűncselekményt követett el azoknál igen. De előtte az ilyeneket hosszabb idejű kínzásnak vetném alá, nehogymár megússza azzal, hogy ne szenvedjen semmit.
jan. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!