Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Támagatod azt ,hogy visszahozz...

HunLo kérdése:

Támagatod azt ,hogy visszahozzák a kivégzést?

Figyelt kérdés

Szóval azt ,ha valakit gyilkolásért elitélnek ,akkor azt kivégzik.

Röviden.



jan. 30. 16:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%

Erőszakos, terrorista és társai bűncselekményre támogatnám, DE!


Csak akkor, ha kötelező lenne több megdönthetetlen bizonyítékot bemutatni. Pl csak dns-re vagy szemtanúra ne adjanak kivégzést, de pl egy terroristára, ahol van szemtanú, elfogták a cselekmény közben, dns, videó stb, ott alap lenne a kivégzés.


Persze ez elvont példa, de általánosítva pl lehetne az, hogy kötelező lenne egy szemtanú, videó és dns, hogy kivégzésre ítéljenek. Amerikában azért voltak ártatlanok is a halálsoron, mert egy szemtanú és nem biztos alibi miatt már oda tudtál kerülni.


Nyílván nem lenne így sok kivégzés, de akik abszolút biztosan megérdemlik, azokat legalább ki lehetne végezni.

jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%

Csak vitathatatlan, és minősített esetekben.

Ugyebár a magyar kriminalisztika is ismer tévesen elítélt eseteket.

No és persze egy gondatlan emberölés sem összevethető mondjuk olaszliszkával vagy a kaposvári gyerekgyilkossággal.

jan. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 gabor49 ***** válasza:
46%
IGEN
jan. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%
Nem, a legmélyebben ellenzem! Nem szabad legalizálni az emberölést.
jan. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Senki__Alfonz ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Olyan országban, ahol éjszak hoznak salátatörvényekben olyan intézkedéseket melyek negatív érintik az embereket és nem reagálnak érdemben semmilyen kritikára, tüntetésre ott én nem adnám meg az államnak a jogot hogy megöljön embereket, mert nem bízom benne hogy nem él vissza vele (illetve ha vissza él vele akkor el lessz számoltatva) emellett minden más "pozitívum" szerintem eltörpül.

jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

11-es

Hát nem tudom.

Én már azért kivégzéssel súlytanák valakit ,ha 3x börtönbe kerül ilyenekkel ,mint lopás,testi sértés,zaklatás,szexuális erőszak,stb.

(De lehet ,hogy már második alkalomnál vitettném a halál sorra.)


A politikailag elitélteket nem végeztettném ki ,mert az nem bűn ,ha valakinek más a véleménye.Én szerintem.

jan. 31. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!