Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szabályszerüen járt el a határőr?

Szabályszerüen járt el a határőr?

Figyelt kérdés

Apám erdélyi, és sok év után egy romániai út alkalmával felkerestem a szülői házát. Ott láttam, hogy az új tulaj épp bontja a házat és kértem a melósoktól egy darab bontott téglát, azzal a szandékkal, hogy azt majd ideahaza beépítem a saját házamba. Csak simán letettam az utasoldali szőnyegre, majd a határon a vámosnak szemet szúrt és megviszgálta, hogy nem-e csempészek benne valamit. A szemrevetételezés nem volt elég, majd 8 nagyobb darabra törték és egy szatyorba viszaadták.

Oké, hogy anyagi kárt nem okoztak, de milyen jogon semmisítik meg a személyes tárgyakat?



febr. 10. 03:48
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Buta gecī határőr!
febr. 10. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy csempészel benne valamit, hogy leraksz egy darab téglát oda, ahol mindenki látja?


Hát ennél feltünőbb dolgot nem tudtál volna tenni ha csempész lennél :))


Érdekes amúgy, hogy egy téglát átkutatnak, de pl a bőröndömet, az autó zugjait meg már nem.

febr. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fsms ***** válasza:
100%
Megteheti , de ki kell fizetnie a kárt. Ha kapsz párszáz forintot nem leszel előbbre.
febr. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Igen, a tégla meg a fatuskó a leggyakoribb dolog amibe csempésznek valamit. Ennél már csak az lett volna szebb, ha kis tasakban porcukrot viszel. Főleg ha csak egy darab van belőle renndkívül gyanűs, mire kell 1 darab tégla bárkinek is. Én nem csodálkozom ezen, hogy szétbontották, mert nagyon kis esély van erre, hogy valakinek tényleg át kell vinnie egy téglát a határon ami sajnos veled megtörtént.
febr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!