Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Katona vagy határőr szeretnék...

Katona vagy határőr szeretnék lenni mik a feltételei?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok. Szeretnék katona lenni vagy határőr. Ki öregedtem már belőle? Mik a feltételei? Iskolát kell hozzá végezni vagy hogy megy ez? Köszönöm!

2017. márc. 2. 12:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy ha bemegyek a toborzó irodába onnan megyek kiképzésre és utána mi lesz vagy ez hogy megy?
2017. márc. 2. 13:11
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért akar egy 30 éves nő határőr lenni?

(bocsi,hogy visszakérdezek,de nagyon érdekel)


Egyébként a sulihoz már öreg vagy,azt hiszem 26 a max életkor,amíg jelentkezhetsz.

Esetleg rendőrtiszti főiskola nem érdekel,ott azt hiszem 33 év a korhatár:/

2017. márc. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gyerek korom óta ez foglalkoztat katonaság határőrség ilyenek. Akkor nem volt lehetőségem hogy ilyen sulit elvégezzek.
2017. márc. 2. 13:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Hivatésos katona, úgy tudom, már nem lehetsz, azaz honvédelmi tanulmányokat nem folytathatsz. Szerződéses katona viszont lehetsz akár 40 évesen is. Keresd fel a legközelebbi toborzóirodát, ahol részletes tájékoztatást fogsz kapni a követelményekről. Ha megvannak a szükséges orvosi igazolások részt kell venned egy egésznapos (vagy akár két napos) alkalmassági vizsgálaton az ország egyik központi intézményében. Ez egészségügyi és fizikai vizsgálatokból áll. Ha megfelelsz, akkor egy három hónapos bentlakásos kiképzésen kell részt venned Szentendrén, ezután kezdheted meg a szolgálatot. Hogy milyen beosztásban, az attól függ, van-e olyan szakképesítésed, amelyet a katonaság hasznosítani tud. Ha nincs ilyen, akkor lehet, hogy kapuügyeletes leszel.
2017. márc. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pro Patria ***** válasza:
0%
Ahhoz, hogy határőr legyél, az kellene, hogy legyen Határőrség. De 2008-ban szervezetileg megszüntették.
2017. márc. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

18életév

Magyar pógárság

155 cm testmagasság

Büntetlen előélet

Orvosi alkalmasság

2017. márc. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Orfeus ***** válasza:

Nem is értem hogy miért itt teszed fel a kérdést.


[link]


[link]


Ezen a 2 linken mindent megtudsz.


A 2 teljesen különbözik. Az egyik határrendész, a másik katona. Mondhatjuk hogy ugyan azt csinálják, de mégis más szervhez tartoznak. Mint a rendőr vs katona.


Azt kell eldöntened először hogy melyiket akarod. A fizikain is mások az elvárások egy kicsit. Könnyebb talán bejutni a határrendészekhez, ha még van hely. Fizetés nem rossz, de szerintem elég unalmas lehet egész nap ott sétálgatni. Ha 30 éves nő vagy, akkor oszerintem annyira nem családbarát a dolog, szal abban ne gondolkodj amíg ez a fejetlenség van. Mert ide-oda vezényelnek.


Minden szükséges képzést megkapsz. Ha van valami értelmes szakmád, akkor az segíthet a szakosodásban.

2017. márc. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pro Patria ***** válasza:
A mínuszolóktól kérdezem: nem szűnt meg szervezetileg a Határőrség? Vagy mi olyat írtam, ami nem valós?:)
2017. márc. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!