Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gépjármű adórol a nav küld...

Gépjármű adórol a nav küld csekket vagy nekem kell utánna járni?

Figyelt kérdés
febr. 25. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Alapból a fidesz-nav nem küld már, az túl sok munka lenne nekik, és így nagyobb esély van rá hogy elfelejtik az emberek, amiért külön bírságot is pluszban ki lehet szabni.
febr. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Nem küld(

E miatt ellenem éveken keresztül indult több végrehajtási eljárás.

Pedig annyi lenne az egész hogy csekk én meg befizetem... De ez nem opció a ge ciknek.


Úgyhogy létre kellett hoznom 1 ügyfélkaput, ahova jön az értesítés meg a szàmlaszám ahova utalni kell a pénzt ov családjának.

febr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%
Ügyfélkapu van, ne a múlt században élj, amikor csekkel rohangáltunk a postára. Évek óta nem adtam fel semmilyen csekket. (Van autóm is.)
febr. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélkapura küldik az értesítőt, ott kell nézni. Én se tudtam, tavaly majdnem rá is faragtam, a határidő utolsó napján kérdezett rá kollégám, hogy befizettem-e már. Lepontoztátok az első válaszolót, de szerintem igaza van: azért álltak át az elektronikus kiküldésre, mert így nagyobb eséllyel felejtik el az emberek befizetni, és lehet büntetés révén újabb pénzeket behajtani.
febr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van egy szám, SMS-t küldesz, akkor küldik a csekket. Kéred, megnézem a számot, én már megkaptam a csekket.
febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én tuti nem fizetem be, minek?
febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Csekket nem küldenek; ha nincs változás az előző évihez képest, akkor értesítést küldenek gépjárműadóról, ha változás van, akkor adómegállapító határozatot gépjárműadóról. Mivel idén változik a befizetési határidő, mindenki határozatot fog kapni.

Az értesítés, illetve a határozat tartalmazta, tartalmazni fogja azt is, hogyan lehet – többféleképpen – csekket igényelni a befizetéshez.

Akinek van ügyfélkapuja, a tárhelyre érkező dokumentumról az ügyfélkapuhoz tartozó email címre értesítés érkezik. Akinek nincs ügyfélkapuja, a gépjárműadó értesítést vagy határozatot papíralapon kapja meg.


Gondolom, idén is lesznek azok a megfizetési lehetőségek, amelyek az előző években voltak:

• csekk igénylése esetén csekken, ezen kívül a

• NAV-Mobil alkalmazás Gépjárműadó menüpontjában bankkártyával,

• az elektronikusan kapott határozatban, levélben elhelyezett fizetési linkre kattintva bankkártyával,

• átutalással,

• a NAV ügyfélszolgálatain bankkártyával,

• az Ügyfélportálról indított befizetéssel (bankkártyával, házibankos utalással).


Egyhamar nem várható semmi sem, mert április 15-re változott a megfizetési határidő, viszont egy összegben kell megfizetni az éves adót.

febr. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!