Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hazánkról olvastam, hogy itt...

Hazánkról olvastam, hogy itt tombol az antiszemitizmus. Ki szenvedett hátrányt a munkaerő piacon zsidósága okán? Kit gátoltak vallása gyakorlásában?

Figyelt kérdés

Ki szenvedett bármilyen joghátrányt, rendőri túlkapást csak azért mert zsidó? Kit bántalmaztak a fenti okokból?


Egyáltalán milyen kézzelfogható hátrányt szenved az akit a rossz sorsa ilyen antiszemita magyarok közé csöppentett?


Nagyon úgy néz ki, hogy az, hogy nem szeretik eléggé a minősítés alapja. De könyörgöm, szeretni csak szeretetre méltót lehet!


2010. okt. 27. 07:28
1 2
 1/15 dzsekesz válasza:
78%
Tombol itt minden.Még az antihungarizmus is :)
2010. okt. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Engem ugyan nem bántalmaztak, de egy kerékpárboltban, miközben kellemesen beszélgettünk az eladóval és már majdnem a fizetésnél tartottam, szóbakerült a származásom. Na onnantól olyan hangnemre váltott, amiért egy jobb kocsmában azonnal szívenszúrnák. Én csak ott hagytam, máshol költöttem el a pénzemet.

Ez a gáz, nem a rendőri túlkapás...

És most lehet mocskoszsidózni.

2010. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

én egy kérdést tennék fel!


szted bárki mer válaszolni erre a kérdésre ??

így szépen regisztrációval, IP-vel ?


azért sajnos annyira nem vagyunk mi jogállam, hogy utána is tudjon nyugodtan aludni .....

2010. okt. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
anélkül h a konkrét esetet megmondanám, pl ÉN bizony keményen megszenvedtem ezt ... és nyilván nem csak én
2010. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Eloszor tisztazzuk:

Letezik allamilag tamogatott antiszemitizmus, ilyen volt Hitler Nemetorszaga es Horthy meg Szalasi Magyarorszaga. A mai MO nem ilyen, elvileg minden allampolgarnak azonos jogai es kotelessegei vannak, nemre, vallasra, nemzetisegre valo tekintet nelkul.


Mas kerdes az emberi kapcsolatok. (Most tok mindegy, hogy mi az oka). Van a magyaroknak egy olyan retege, aki zsido-gyulolo. Ez azt jelenti, hogy egy szamara tok ismeretlen ember is automatikusan megmozgatja az ellenszenvet, ha valamilyen okbol zsidonak gondolja. Ha az illeto nem zsido, akkor nem erti, hogy mi a baja a masiknak, es egyszeruen szemet alaknak fogja tartani. Ha az illeto tenyleg zsido, akkor valoszinuleg nem eloszor talalkozik ezzel a magatartassal, sot tapasztalatai alapjan szamit is ra, es eleve vedekezoen viselkedik - ami feltetlenul biztonsagot es felsobbrenduseget valt ki az antiszemitabol. Szoval az antiszemitizmus TENYLEG hat a legtobb zsido viselkedesere. Es ez a nagy atok. Egy rossz, onmagat erosito kor.

2010. okt. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
az is hozzá tartozik h a nyugati sajtó iszonyatosan lehangoló képet fest erről a kérdésről is rólunk, de persze az ő szemszögükből talán igazuk is van ...
2010. okt. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Engem egyszer "lezsidógciztek" egy outletben. Pedig csak szatyrot kértem az eladótól. Azt hitte nem hallom-vesztére.


Amúgy nem vagyok zsidó. Mindenesetre érdekes élmény volt.

2010. okt. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Én magyar vagyok, nem tehetek róla, annak születtem.

Vannak zsidó ismerőseim, barátaim, van aki Auswitch-et is megjárta, a szüleit is elvesztette ott. Ez a kérdés nem téma közöttünk.

Vannak sváb barátaim is. Van akinek a papája, és a mamája is volt egy kis (öt évig tartó) málenkij roboton a Szovjetunióban. Jó kis hely volt. Csak minden ötödik élte túl. Ez a kérdés velük sem téma.


Az embereket a tulajdonságaik, tetteik szerint kell megítélni, és nem a származásuk szerin.

Aki nem így tesz, az magáról állít ki rossz bizonyítványt.

Ezt az antiszemitizmus dolgot pedig szerintem szítják, felfújják azok, akiknek valamilyen érdekük fűződik ahhoz, hogy azt lehessen mondani, hogy itt dúl az antiszemitizmus. Azt hiszem, hogy a jobb oldalnak ez nem lehet, és nem is az érdeke.

2010. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

Hú,hát konkrétan megmondta egyszer egy főnököm,hogy azért én repülök,mert gyerekem van(pedig nagymama besegített,tehát sose voltam táppénzen miatta).

Hoppá!Magyar vagyok,katolikus.Szval benyeltem,mert ugye velem(és sokan másokkal)nem történt diszkrimináció.Az csak annak"jár",aki arra kiválasztott...

Annyi még,hogy vannak zsidó ismerőseim,semmi hátrány nem érte őket a származásuk miatt sose,mondjuk mélységesen szégyellik azokat,akik megélhetést építettek erre.

2010. okt. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

-apuci, mi az a globalizáció?

-az fiacskám, mikor elszedjük a gójoktól az összes vagyonukat

-és ha nem adják?

-Az már az antiszemnitizmus!

2010. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!