Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kaphatok kártérítést, ha igen...

Kaphatok kártérítést, ha igen milyen esetben?

Figyelt kérdés

1 éve lakom közös háztartásban egy közismerten meleg férfivel. Én nem vagyok meleg, csak barátok vagyunk, kisegít engem.

Munkahelyemen gyakran csúfoltak ezért mássággal. Nem zavar hozzászoktam, amúgy sem vagyok egy alfahím kinézetű macsó.

Múlt héten elbocsájtottak, leépítés miatt, s amikor rákérdeztem, hogy miért pont én, tán gond volt a munkámmal, azt a választ kaptam munkaadómtól, hogy az ilyeneket mint én, nem látja szívesen ezen a helyen.

Gondolom a melegekre gondolt.

Attól független, hogy én nem vagyok meleg, perelhetek a megkülönböztetés miatt?



ápr. 16. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgyse tudod bizonyítani. Ezért kell az ilyenekkel vigyázni a munkahelyen.
ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


Milyen ügyekkel lehet a szolgálathoz fordulni?

A jogsegélyszolgálat minden olyan ügyben vállalja a segítség nyújtását, amelyben a kérelmező szexuális irányultsága vagy nemi identitása jelentősége miatt ért diszkrimináció.


Ilyen ügyek lehetnek például:


Munkahelyi diszkrimináció: Munkahelyéről szexuális irányultsága vagy nemi identitása miatt elbocsátották vagy az állásra emiatt nem vették fel; munkáltatója valamely kedvezmény vagy szolgáltatást nyújtását megtagadta vagy kizárta a béremelésből, előléptetésből; munkatársai rendszeresen zaklatják.


Hogyan érhető el a szolgálat?

Jogi felvilágosításért forduljon telefonos lelkisegélyszolgálatunkhoz, amely minden nap 18-23 óra között elérhető el a (80) 505-605 ingyenes hívható telefonszámon, valamint a (1) 329-3380 telefonszámon. Ha ügye jogi szakértőt igényel, a telefonos szolgálat munkatársai megadják Önnek ügyvédünk telefonszámát. A jogsegélyszolgálat munkatársait közvetlenül a jogsegely@hatter.hu e-mail címen és postacímünkön érheti el.

ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!