Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Érdemes lenne az Egyesült...

Érdemes lenne az Egyesült Arab Emírségekben dolgozni pár évet?

Figyelt kérdés

Ezen gondolkodom most.Pár évig kint, megszedni magam



Mérnök végzettségem van, több évnyi multi tapasztalattal.Illetve, laktam kint Németországban másfél évet kiküldetés kereteiben.Én nem mondanám,hogy olyan "hú b_meg" az életszínvonal ott.

Még úgy sem,hogy nekem az autót, illetve a lakhatást a cég fizette.Lehet, csak azért látom így, mert Magyarországon is jóval az átlag felett keresek.

Nyilván, jobb Magyarországnál, de azok a baromi magas adók a fizetések után,autó birtoklás után, engem teljesen elborzasztanak.


Ezért néztem az Egyesült Arab Emírségeket.Alacsonyak az adók, még az amerikai szintnél is alacsonyak.A fizetések meg messze a nyugat-európai felett vannak.


ápr. 28. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag meg is válaszoltad magadnak a kérdést, anyagilag biztos megéri. Az más kérdés, hogy magánéleti szempontból most hol tartasz, mik a terveid, ott házasodni, családot alapítani nehezen lehet.

Németországról nekem is ugyanez a véleményem, programozóként dolgoztam kint, de egyáltalán nem volt az a nagy ugrás életszínvonalban, mint gondoltam. Alacsonyabb végzettséggel nagyobb a különbség.

ápr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem már akkor pofára esel amikor konkrét állást után nézel. Jelenleg havonta egy kőműves Dubajban átszámítva 70-90 ezer Ft-ot keres, egy taxis 7/12-ben 120 ezer Ft-ot. A 7/12 azt jelenti, hogy napi 12 óra, a hét minden napján, van egy váltótárs a kivel az ágyon megy az osztozás, amíg az egyik vezet, a másik alszik, és fordítva. A filippínó, indiai vendégmunkások leuralnak mindent, szó szerint modern rabszolgaság van, ahol a született arabok a kiváltságosok, a többiek meg dolgoznak az éhbérért. Tudom, írtad, hogy IT, meg mérnökként, de a fenti példák azt ottani hozzáállást szemléltetik, amit az összes külföldire interpolálhatsz. A jó fizetések ott faji alapon az araboknak van fenntartva, ők dolgoznak a bankokban, és olyan helyeken ahol nem kell nagyon megerőltetni magukat. Ott külföldi mérnökként úgy lehet szakítani, ha egy külföldi cég alkalmazottjaként valami projektmunkára kiküldenek, de akkor nem az arab fizet téged, hanem a nyugati cég.
ápr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2#


Ezt nem gondolom.

Elég sokan, (magyarok is) videóblogot vezetnek az ottani életükről, elsősorban szellemi munkájuk van és egyáltalán nem panaszkodnak.

ápr. 28. 11:56
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es: Miről beszélsz? Full gazdag ország
ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!