Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szaúd Arábia és az Egyesült...

Szaúd Arábia és az Egyesült Arab Emírségek miért ilyen gazdag amikor olyan buták mint az ágyú? Észak-Korea miért ilyen szegény?

Figyelt kérdés

[link]


Ezek szerint, az Emírátusok az ötödik Szaúd Arábia meg nyolcadik legbutább nemzet a földön. Észak-Korea meg a negyedik legokosabb. Mégis az előbbiek piszkosul gazdagok, az utóbbiról meg tudjuk milyen. Miért?


2017. szept. 24. 22:42
 1/10 A kérdező kommentje:
vagy bocs, elnéztem, a harmadik legokosabbak...
2017. szept. 24. 22:43
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Mert Észak-Koreában nincs olaj.
2017. szept. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szaúd-Arábia és az UAE a szénhidrogénbányászat miatt olyan gazdag, Észak-Korea pedig a sztálinista stílusú kommunista diktatúra, nemzetközi elszigeteltség, embargó miatt olyan szegény.
2017. szept. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

példáidban a pénz és a gondolkodóképesség fordított arányosságban jelenik meg.:D

Az első országoknál függetlenül az utóbbi idők horror politikájától a taoizmus és a buddhizmus mai napig ható nagyon jó létszemléleti alapot adott.

2017. szept. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető fundamentumokat nem értesz. Az, hogy milyen az életszínvonalad az nem attól függ, hogy hogyan élsz. Tudom ez prosztón hangzik. De ez több összetevőből áll, pl. hozzáállás, adottságok és egy nagy rakás szerencse. Lásd Szaúd Arábia, van alattuk egy nagy rakás olaj és máris nem kell csinálni semmit. Biztos azért mert ők Isten kiválasztott népe (lol nyugi ez csak vicc.)


Aztán ott van Észak-Korea ahol egy olyan ideológia uralkodik, ami eleve szembemegy a gazdasági prosperitással. Hiába magas valakinek az intelligenciája, a hozzáállás meghatározóbb.


Vagy itt vagyok én. Én pl. kiemelkedően intelligens vagyok, zseniális gondolataim vannak, jobban átlátom a dolgokat mint a többség, sőt még viszonylag jóképű is vagyok, jófej és vicces, de mégis csóró. Miért? Mert lusta vagyok.


Összehasonlításképp, ott van Tóth Gabi. Csúnya, buta, mondjuk énekelni lehet, hogy pont tudod, de a zenéje selejt tehát tök mindegy. Akkor miért sikeres? Mert elhitte magáról, hogy nem egy hülye pcsa és elkezdett nyomulni. NYOMULNI KELL!


(Bocsi nem Tóth Gabira akartam kihegyezni, minden celebgyökér behekettesíthető, csak ő ugrott be.)

2017. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Így visszaolvasva ennek nem sok értelme van. Tokaj.
2017. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

fő a szerénység :D


De igen Szaúd Arábia és az Egyesült Arab Emírségek a kőolajnak köszönhetik a gazdagságukat.

Észak-Korea meg az inkompetens politikai vezetésének és az embargóknak a szegénységüket.

2017. szept. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Viszont szomcsi, hogy 7 év alatt butultunk 2 pontot. :(

Még szerencse, hogy úgyse emiatt vagyunk lúzerek, hanem a pesszimizmusunk miatt. Meg amúgy is Izrael pölö alattunk van mégis... ja semmi.

2017. szept. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szaud arábiárol elhiszem de az emirségek? Mér buták? olyan mérnőki csodák vannak ott hogy a kínaiak is megirigylik őket.

A burg Khalifa egy csoda

Sztem tájékozodj több forrásból

2020. okt. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9... sok pénzük van.

Burdzs Kalifa برج خليفة Tervező: Adrian Smith, további építész(ek): Skidmore, Owings and Merrill (USA)

a Kába kőhöz vezető út légkondicionálásán (igen az út is, a szállások is, borzalmas pazarlóan) magyar gépészmérnökök is dolgoztak, igen, zseniális magyar gépészmérnökök.

2020. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!