Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá, ha...

Mit szólnátok hozzá, ha maholnap olyan mikrochippel látnának el benneteket, ami olyan funkciókat szolgálna, amikhez eddig különböző okmányok szükségeltettek vagy plasztik kártyák?

Figyelt kérdés
Például: nem kellene személyi, mert mindent tudnának rólatok központilag a nyilvántartási rendszerükben ( személyi adatok, adószám,jogsi stb.), vagy nem kellene bankkártyát használnotok, csak elég lenne azonosítani az ujjatokba beültetett chipet az automatánál, illetver hivatalos ügyintézéskor, és a tranzakció ugyanúgy létrejönne, mint a "hagyományos bankkártyával"?
2010. nov. 11. 12:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon praktikus lenne. Én örülnék neki.


"ezenkívül nem nehézkes átprogramozni valamit, átállítani, így új személyiséget kapni"

Most komolyan, egy RFID chip (mert bonyolultabbra nincs szükség) mégis hogyan veszi át az irányítást? Kicsit sok volt a scifi...


Nem kéne ahhoz méreg, hogy ne szedjék ki az emberek. Elég ha ezáltal megfosztják a jogaitól. Pl. nem mehet be közterületekre, közintézményekbe vagy még a saját lakásába se, nem tömegközlekedhetne, a boltban nem szolgálnák ki, nem dolgozhatna stb... Ha valaki hippi és nem akarja, hanem inkább az őserdőben akar élni, akkor tegye. Kit érdekelne?

Annyira megkönnyítené az emberek életét, hogy az elsők között lennék, akik kérik.

2010. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Egy cikkben olvastam, a helyét sajna nem tudom belinkelni, de érdemes elolvasni:


"RÉSZLETEK DR. CHARLES SANDERS FELJEGYZÉSEIBŐL:

"Felfedezték, hogy ha a chip egy kártyán lenne, számtalan komoly problémával kellene szembenézni. A chip levágható lenne, és fals információra is kicserélhető. Az értékkel manipulálni lehetne, ellopható lenne, vagy egyszerűen elveszíthető. Végül a kártya egy-két év után elhal, megszűnik működni. Befejezésképpen: a készpénz bizonytalanná válik az üzletekben.

Csak egy megoldás van a problémára. Követni a MOTOROLÁT, behelyezni a “bio-chipet” a jobb kézre, vagy a homlokra, ahonnét nem lehet elmozdítani. Ha az sebészetileg elmozdításra kerül, a piciny kapszula megsérül, és az emberi test érintkezik a lítium vegyülettel, és a mikrobaktériumokkal. (Ez fertőzést okoz azon a helyen.*) A (Global Positioning System) GPS műholdas helymeghatározó rendszer azonnal jelzi, hogy elmozdították, és riasztja a területileg illetékes hatóságot. Jegyezd meg! A MONDEX annyit jelent: “Pénz van a kezeden.” MON=MONetary=pénz. DEX=DEXter=Jobb-kéz.

Mondhatnám nektek, hogy a szisztéma gyors lépésekkel halad a pénz nélküli társadalom megvalósítása felé. A hitelkártyák, és egyéb kártyák helyét hamarosan átveszi majd az “okos kártya”. Amerikában arról tárgyalnak az Illetékesek, hogy ilyen kártyát fog kapni minden felnőtt, s minden gyermek. Erre a kártyára az adatokat ugyanúgy rá tudják rakni, mint az általunk készített computer microchip, amit a homlokba, vagy kézfejbe ültetnek be. Az adatokat, információkat, ezeken elektronikusan lehet letörölni vagy hozzáadni. A szisztéma tehát – mint látjátok – teljesen kész az emberek megjelölésére.

Gyorsan haladunk ebbe az irányba. Amerikában a szociális segélyezési szisztémával szemben elkövetett csalások összege negyedévenként 500 millió dollár. Illetékes személy nyilatkozott a televízióban egy interview keretén belül, és kijelentette, hogy a csalásokat hamarosan meg fogják szüntetni, mert meg fog történni a minden kétséget kizáró személyazonossági jelölés. Pozitive icentification. A beszélgetés vezetője kérdezte, milyen módszerrel? A válasz: „electronic media a bőr alatt”. Az Egyesült Államok Elnökének van hatalma hivatalosan kiadni a parancsot erre vonatkozólag, és olyan személyazonosítási rendszert felhasználni, amit a legjobbnak lát..."

2010. nov. 11. 14:09
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
13:33as nem úgy értették,hogy át veszi az ember felett z uralmat az új személyiség címszó alatt,hanem azt,hogy csak a chipen levő infókat írják át.Amúgy meg olvasva a részletet kérdező,azért durva lenne,ha kötelezővé tennék.
2010. nov. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Hat engem csak ne "chippeljen" senki. Ember vagyok.
2010. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, én nemrég láttam egy filmet a tévében, hackerekről szólt (jókról és rosszakról). A srácok eleinte csak játszottak, pl. volt, hogy valakinek az adataiban olyan módosítást csináltak, hogy MEGHALT, vagy a kártyáját letiltották. Most képzeld el, ha meg lennél chipezve.

No most egy poén a végére, hogy nevess is, én nő vagyok, ízig-vérig, ennek születtem, nem is akarok férfi lenni, így tökéletes, nos, néhány éve az SZTK-ban több ízben előfordult vérvételnél meg más laborvizsgálatnál, hogy a lapomon férfiként tartottak nyilván (pedig hallod igencsak egyértelmű női nevem is van), valószínűleg lusta volt az ügyintéző, és nem állította át, vagy a rendszer hibásodott meg... Akkor most képzeld el a te eszmefuttatásoddal kicsit nagyobb volumenekben...

2010. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

21:06

Nem értem, hogy mit értesz "eszmefuttatásom" alatt.

A cikk nem az én gondolataimat tartalmazza, azért írtam ki kérdésben a témát, mert kiváncsi voltam, hogy a hétköznapi ember, hogy reagál erre a jelenségre.Ennyi.

2010. nov. 11. 21:32
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem a cikkre gondolt,hanem a te álláspontodra.
2010. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Utolsónak: nem tudom, milyen én álláspontomról beszélsz, amikor csak a cikkel kapcs. írtam le dolgokat - írtam összesen 2 kommentet, abból az egyik részlet volt a cikkből, mint pótlólagos info, a második meg maga a cikk.

Bocs, de úgy érzem elbeszélünk egymás mellett...

2010. nov. 11. 22:03
 19/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt írtad egy korábbi hozzászólásban, hogy aki ki akarja szedetni, annak mondjuk szervezetkárosító anyagot lövellne ki a testébe a cucc. Na tegyük fel, ha van olyan ember, akinek a szervezete kilöki ezt a chipet mint idegen anyagot (mint vércsoport összeférhetetlenség esetén az anya szervezete a magzatot például), a chip csak azt érzékeli, hogy el akarják távolítani a gazdaszervezetből, azt nem tudja, hogy ez annak a szervezetnek a normális mechanizmusa, a chip kilökné a károsító anyagot, és ezzel tönkretenne vagy megölne egy amúgy egészséges szervezetet, csak azért, mert a szervezet a chipet idegen anyagnak, kártevőnek, vírusnak érzékeli.
2010. nov. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

".. Ha az sebészetileg elmozdításra kerül, a piciny kapszula megsérül, és az emberi test érintkezik a lítium vegyülettel, és a mikrobaktériumokkal. (Ez fertőzést okoz azon a helyen.*) A (Global Positioning System) GPS műholdas helymeghatározó rendszer azonnal jelzi, hogy elmozdították, és riasztja a területileg illetékes hatóságot."

A cikk tartalmazza az első kommentemet, nem saját ötlet volt a vegyületes dolog.De ha más megértette - legalábbis nem jelezte vissza a kétségeit - nem értem mi a részedről ez a fajta félreértés, de mindegy.

2010. nov. 11. 22:09
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!