Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá, ha...

Mit szólnátok hozzá, ha maholnap olyan mikrochippel látnának el benneteket, ami olyan funkciókat szolgálna, amikhez eddig különböző okmányok szükségeltettek vagy plasztik kártyák?

Figyelt kérdés
Például: nem kellene személyi, mert mindent tudnának rólatok központilag a nyilvántartási rendszerükben ( személyi adatok, adószám,jogsi stb.), vagy nem kellene bankkártyát használnotok, csak elég lenne azonosítani az ujjatokba beültetett chipet az automatánál, illetver hivatalos ügyintézéskor, és a tranzakció ugyanúgy létrejönne, mint a "hagyományos bankkártyával"?
2010. nov. 11. 12:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

alapból azt mondom, hogy faxa mert nincs mitől félnem, többnyire, de utána belegondolok, hogy amilyen kormányokat választunk, visszaélésre ad okot nagyon sok esetben.


nem egyszerű ez.

a chipet azok akik bűnösök, kiszedetnék, akkor a következő lépés az lenne, hogy az utcán mindenhol ellenőrzőpontok amik jelzik ha valakiben nincs chip.

ezenkívül nem nehézkes átprogramozni valamit, átállítani, így új személyiséget kapni. ugyanez lenne ha pl tetoválás lenne az emberekben ami jelzi, hogy kicsoda micsoda.


a kártyákkal is vissza lehet élni persze. de talán még ez a legegyszerűbb és elfogadta a többség. a rendőrség, állam pedig nem nagyon tud vele visszaélni.

2010. nov. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%
Nekem tetszene, nem tudnám elhagyni, nem tudnák ellopni, mindig nálam lenne.
2010. nov. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
55%
Bórsózik a hátamon a hideg, ha csak belegondolok.... Fasiszta szemét lenne
2010. nov. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy úgy gátolnák meg az önkényes eltávolítását, hogy ha valaki ki akarná szedni vagy szedetni magából, akkor a chipből olyan vegyi anyag szabadulna fel, ami káros az emberi szervezetre és egészségre.
2010. nov. 11. 12:58
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

ez nem fasiszta. semmi köze hozzá. divatduma.


a káros anyag pedig nem jó, mert a chip egy szerkezet, ami elromolhat. "Ami elromolhat az el is fog."

ki egyezne bele, hogy belé ültessenek mérget ami bármikor elcsesződhet, vagy pl egy gombnyomással 'cseszik el' távolról?

2010. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

"Azt elfelejtettem írni, hogy úgy gátolnák meg az önkényes eltávolítását, hogy ha valaki ki akarná szedni vagy szedetni magából, akkor a chipből olyan vegyi anyag szabadulna fel, ami káros az emberi szervezetre és egészségre."


Nahát ez már viszont tényleg fasiszta. Szép új világ...

2010. nov. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem jön be az ötlet,főleg hogy ha már a chipet ki akarják szedni ne engem öljön meg hanem saját magát pusztítsa el valahogy,ami nem káros az egészségemre.Plusz inkább bankkártya legyen nálam ha kirabolnak mert ha az ujjam végében van ez a kis szar,azt is viszik.
2010. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont microchip? Annyi egyedi dolog van az emberen - pl retina, ujjlenyomat, stb -, amik mellé felesleges újat kreálni. Aztán elég lenne egy központi nyilvántartásba összerendelni mindent, leolvasók léteznek, így a chip gond megkerülve. :P

Amúgy engem is kirázna tőle a hideg...

2010. nov. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok(k) fantasztikus filmet nézel !!
2010. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem örülnék neki, könnyen visszaélnének vele. Persze nem lophatnák el, de ez csak egy előny és nem elég erős a sok hátrányával szemben. És mi van, ha valakinek a szervezete nem fogadja be a chipet, allergiás az anyagra?
2010. nov. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!