Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért akar sok szlovák átjönni...

Miért akar sok szlovák átjönni Magyarországra?

Figyelt kérdés
Annyira rossz ott vagy ilyen jófejek vagyunk..
2009. jan. 11. 21:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Na, ezt nem tudom. En is Szlovákiában élek, nem mondom,hogy kánaán, de ha világgá mennék, akkor messzebb mennék és nem Magyarországra. Szerintem semmivel sem jobb, sem a politika, sem más, kirándulgatni meg lehet így is:) Magyar vagyok, elvégeztem mégis egy nehéznek mondott szlovák egyetemet, 4 évig laktam Pozsonyban, sosem bántottak, igaz, nem is provokáltam, vagyis nem kerestem az olyan helyzeteket, ahol gond lehet. a normális emberek kozt meg nem volt. És vannak szlovák barátaim, a férjemnek is, és a mai napig tartjuk a osszejárunk. Az elso fonokom szlovák volt, nem volt gond. A problémákat eléggé felfújják, meg persze vannak,akik direkt keresik vagy kreálják. Hát ez a véleményem. Magyarországon tobben bizonyos szintig idegennek tartanak minket, és a média sem mindig reálisan mutatja be az itteni helyzetet.
2009. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szlovákiai vagyok,de kikérem magamnak,hogy engem leszlovákozzanak.már bocsánat. hogy sok szlovák.

NEM vagyok szlovák :) nah,csak tisztáztam :)

amúgy én barátom miatt akarok,meg haverok,meg sok mindent jobban ismernek ott,mint itt és hát nekem tetszik

2009. jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Egyébként én nem nagyon értem, hogy ki szlovák és ki nem, és mitől nem...
2009. jan. 11. 22:46
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

szlovák = szlovák nemzetiségu, tehát mi szlovákiai magyarok vagyunk, ha a nemzetiségunk magyar, de Szlovákiában élunk.


nagyon-nagyon általánosítva a szlovák = lehet gyujtonév mindenkire, aki Szlovákiában él, de ezt nem minden szlovákiai magyar veszi jó néven.

2009. jan. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Nos, én magyarországi ukrán vagyok, némileg semlegesen tudom nézni a dolgokat.

Nem értek egyet azzal, hogy aki Szlovákiában él, az szlovák. Ezt csak Slota és gyengeelméjű haverjai állítják. Mint ahogy én sem érzem magam magyarnak: emiatt én is megkapom rendszeresen a hazaárulózást meg a "ruszkitakarodjhaza"-jellegű beszólásokat. Most már túl vagyok azon, hogy megsértődjek, vagy rossz néven vegyem. Tehát: szerintem a szlovákiai magyarok nem szlovákok. Magyarok, akik történetesen nem Magyarországon élnek. Magyar az anyanyelvük, ragaszkodnak az anyaországhoz, egyrészt mert az ottani szlovákok egy része, és csak egy része (mert ahogy hallottam, az átlagszlováknak alapból nincs baja az magyarokkal, csak a szélsőjobbal szimpatizálók gyűlölködnek) ki akarja őket tessékelni az országból, vagy ha ez nem sikerül, akkor teljes elszlovákosítással fellépni a magyarok ellen.

Őszintén szólva azt kell mondanom, hogy a magyarok is ezt csinálják, csak kevesebb csinnadrattával, mint a szlovákok...

Hogy miért akarnak átjönni a felvidéki magyarok ilyen nagy számban? Hááát, én egyrészt kétlem, hogy az a "nagy szám" tényleg olyan nagy szám lenne, másrészt mert megvan rá a jó okuk. Leginkább a Slota-féle idióták fellépése, másrészt az, hogy a szlovák szélsőjobb hatására egyre több szlovák kezdi őket utálni, egyre lehetetlenebb ott élni magyarként. Felvidéki ismerőseim legalábbis ezt mondják (van belőlük egy pár). Azt hiszik, Magyarországon minden jó, minden szép, ahol végre magyar lehet a magyar, és emiatt nem kell szégyenkeznie. Ahol minden helyzetben lehet magyarul beszélni, ahol nem történhetnek meg olyan borzalmak, mint pl. Malina Hedviggel.

Ez részben igaz is, csak az a probléma, hogy ehelyett vannak más problémák. Szerintem nem kell részleteznem a magyar gazdaság mostani helyzetét... Szlovákiában ugyebár már euró van, a gazdaságuk sokkal-sokkal jobban teljesít, mint a több fronton támadott magyar gazdaság (és Fico emiatt sosem felejtené el az állandó összehasonlítgatásokat Magyarországgal szemben). Ezért gazdaságilag visszalépés nekik átjönni.

Hogy akkor mégis miért jönnek? Gyanítom, az első indok miatt: oda akarnak tartozni, ahová valónak gondolják magukat. Nincs ebben semmi rossz. A probléma pusztán annyi, hogy a másodkézből vagy a médiából kapott infókból nagyon nehéz objektív képet kapni erről az országról.

2009. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy a szlovákok nem szeretik a magyaokat. (Pl.:Voltam Szlovákiában és hiába hogy tud magyarul, azért is szlovákul "pofázik". stb...)
2009. jan. 12. 14:26
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
ez vlmi olyasmi mint a roman. en is romaniaban elek, roman nemzetisegu vagyok, de ki nem allhatom a budos olah-kat (erdelyi vagyok) mar bocs a megfogalmazasert.
2009. jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

igen, vannak, akik azt hiszik, okosabbnak tunnek és jobban járnak, ha nem szolalnak meg magyarul, de nem kell általánosítani. Sokféle ember van. Es fuggetlenul attol, hogy magyarul beszélek, Magyarországon is megesik, hogy idegennek néznek, nem kellunk mi odasem. Nem általánosítok, sokféle ember van.

Nekem is vannak fura tapasztalataim. Nálunk az a bajuk a szlovákoknak, foleg a Slota-féléknek, hogy mi itt felnagyítuk a torténelmet, és minden a magyarokról szól. Ezzel szemben sok magyarországi magyar nincs tisztában azzal, hogy mi itt Szlovákiában mi a fenét is keresunk. Volt, hogy megdicsértek, jé, szlovák vagy, milyen jol tudsz magyarul meg hasonlok. Es nem valami kis csórok, érettségizettek voltak mind.

Magyarnak tartom magam, minden papíromon is ez szerepel, mikor nincs -ová a nevem után, de nem verem a mellem, hogy igenis én nagy magyar vagyok. Nem hiszem, hogy ezen múlik.

Amúgy meg szerintem sokat ferdít a média meg a Slota balhék, de nem kell kulsoleg beavatkozni, ez eddig csak mind rontott a helyzeten és újabb gondokat hozott. Xerintem van elég gondja mindenkinek.

2009. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
csak néhány szlovákk utálja a magyarokat és aki utálja,az ténylegesen vérbeli szlovák,nem tud magyarul,mert nekemvan pár haverom itt Szlovákián ,akik szlovák suliba járnak stb,sőt van olyan is,aki nem tud magyarul,de nem utálja a magyarokat
2009. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%
most te a szlovákot kire értelmezed?mert a valódi szlovák anyanyelvuek nem igen akarnak átmenni hozzátok! esetleg vásárolni vagy udulni .a szlovákiai magyarok pedig a munka vagy iskola miatt, mert nálunk ha nem tudják a szlovák nyelvet nehezebben tudnak érvényesulni.például sokkal konnyebb diplomát szerezni nálatok és az is egy szempont, hogy a kozépiskolát is fizeti a magyar állam a szlovákiai magyaroknak.aztán pedig ha megismerkednek valakivel és megszeretik egymást már ott maradnak, mert ide már nem jonnek vissza.egyrészt kulonbozeti vizsgát kellene tenni, másrészt ha a párja egy mukkot sem tud szlovákul hol helyezkedne el nyelvtudás nélkul? nem arról van szó, hogy annyira rossz itt nálunk és nem vagytok olyan jó fejek sem!sot!néha lenézoen kezeltek! pl.én palóc vagyok és úgy is beszélek. mikor miskolcon voltam huszonévesen normálisan megszégyenítettek, kigúnyoltak az ottaniak a beszédem miatt.és látod, te is szlovákoknak titulálsz, azelott pedig csak csehek voltunk.én magyar vagyok, de sohasem mennék hozzátok lakni, mert itt van a hazám és itt érzem magam otthon.itt is van a magyarok kozott is épp elég huje.sokszor a magyarokkal nem tudok olyan jól kijonni a munkám során mint a szlovákokkal.minden az emberektol fugg a média néha ferde tukrot mutat.
2009. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!