Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 14 éven alulinak személyi...

14 éven alulinak személyi igazolvány igényléshez mindenképpen eredeti születési anyakönyvi kivonat kell? Nem fogadják el a másolatot?

Figyelt kérdés
Egyszerűen sehol nem találom a fiam anyakönyvi kivonatát, viszont találtam egy másolatot (már nem tudom, mihez készült). Muszáj jó pénzért új anyakönyvi kivonatot igénylenem, vagy elfogadják a fénymásolatot?
2010. nov. 20. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért akarsz a 14 éven aluli fiadnak személyit csináltatni? Hogy néhány év múlva csináltathass egy újat? Na mindegy.


Amúgy nincs külön szabály (tudtommal) a 14 éven aluliak személyiére, de legegyszerűbb felhívni a helyi okmányirodát.

2010. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bár nem ez volt a kérdés, de azért kell neki a személyi, mert határszélen lakunk és gyakran átjárunk barátokhoz, rokonokhoz. Az útlevele le fog járni, a személyi ingyen van és az is elég.
2010. nov. 20. 11:36
 3/5 anonim ***** válasza:

"Miért akarsz a 14 éven aluli fiadnak személyit csináltatni? Hogy néhány év múlva csináltathass egy újat? Na mindegy."

Általában 14 évesen az embernek már szokott lenni.

2010. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

11:03 - 14. életéved betöltésével kapod az első személyit, hogyhogy nem tudsz róla?


Kérdező, szerintem kérdezd meg a területileg illetékes önkormányzatot, illetve ahol csináltatni fogjátok a személyit.

2010. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

csak az Anyakönyvi Hívatal által kiállított, a hívatal bélyegzőjével hitelesített másolatot fogadhatják el.

Ezt írja elő, a hatályos jogszabály.

(eredetit már ott sem kapsz, csak másolatot, természetesen az előírt, eljárási illeték megfizetése ellenében.)

2010. nov. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!