Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kell állandóan lepontozn...

Miért kell állandóan lepontozni azokat akik egy szubjektív kérdésre másnak nem tetsző módon válaszolnak?

Figyelt kérdés
Egyáltalán miért van itt a politika kategóriában pontozás? Azt megértem, hogy ha egy ilyen kérdésre, hogy "Mi Mongólia fővárosa?" azt válaszolják, hogy "Ulánbátor" és ezért a válaszolót felpontozzák. De hogy egy szubjektív kérdésre, amire nem lehet egyértemű választ adni csak véleményt, minek jár a pontozás? Teszem azt, van egy kérdés a magyarságról és nekem is és egy nagymagyarnak is más erről a véleménye, de ez miért baj? Az mennyiben hasznos, ha a miénkkel nem megegyező véleményeket lepontozzuk? Hiszen itt a pontozási rendszer a hasznosságra utal, nem? Csak azért lepontozni valaki véleményét, mert ki nem álhatja azt, nem gyerekes?
2010. dec. 11. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Azért legyen két oldala a dolognak, mert aki Hitlert élteti, ugyanúgy lepontozzák. :D


De szerintem is alapból marhaság, hogy lehet pontozni, mert az emberek többségében megvan az hogy szubjektíven ítélnek, ami nem baj persze, csak szerintem sem itt, a politika rovatban kellene ezt az opciót biztosítani az oldal üzemeltetőinek.

2010. dec. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 titak ***** válasza:

Senkinek nem muszáj lepontoznia senkit, de mi már csak ilyenek vagyunk.- Ha nem tetszik a másik véleménye akkor elküldjük a p...ba. Ebben az esetben a virtuális p...ba.

A lepontozás csak a "lepontozót" minősíti.

2010. dec. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Igen, itt a pontozási rendszer a válaszok átlagos hasznosságára utal, gondolom éppen ezért számítja súlyozva is azt a %-ot, ami a válaszoknál szerepel.


Továbbá a tény, hogy itt "nagymagyarozol" abszolút nem tesz téged se hasznossá, se hitelessé.

Most "le lehet pontozni" de ezért legszívesebben szájon vágnálak, ha már a szüleid nem neveltek meg.

2010. dec. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

utolsó kivételével mindenkit fel pontoztam :D

Amúgy a példádban Mongólia fővárosa: Ulánbátor

Na van aki még ezt is lepontozza!

2010. dec. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a toplista szabályzatot, akkor ott írja, hogy:

Egy válaszért -5 pont és +5 pont között jár arányaiban annyi, amennyire hasznosnak találták a választ mások.

- Egy válasz értékelésért -1 pont vagy +1 pont jár, amennyiben azt már elegen értékelték mások is ahhoz, hogy megállapítsuk, nem másokkal ellenkezőleg értékeltél-e. Ha értékelésed nem felel meg a többség értékelésének, akkor -1 pont, ha megfelel, akkor +1 pont jár, egyéb esetben nem jár érte pont.

- Az összpontszám ezen három pontszám összegéből keletkezik.

tehát ha nem egyezik a többséggel a véleményed, akkor lepontozódsz :D szóval az egésznek nem sok értelme van

2010. dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:48


Te milyen jogon vágnál engem szájon? Ki vagy te? Kinek képzeled te magad? Nem bírod elviselni mások véleményét?

2010. dec. 11. 15:18
 7/14 A kérdező kommentje:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:56


Természetesen tudom, hogy Mongólia fővárosa Ulánbátor. Úgy látszik félreérthető voltam.

2010. dec. 11. 15:19
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért mert ilyenek vagyunk mi magyarok, egymás farkasai...
2010. dec. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A nagymagyarozás és hasonlók már eleve magukban hordoznak egy fajta negatív fennhangot, ezt nyilván nem fogja mindenki jó néven venni.

Aztán ennek szokott az lenne a folytatása hogy a másik fél is talál valami hasonló pejoratív jelzőt, innentől már bukott az egész.


Jelen esetben a kérdező is jobban tette volna ha valami más jelzőt használ, ugyanis az ilyen jelzők használatával olyan nemkívánatos helyzetet idéz elő, aminek a következtében a szubjektív jellegű kérdésre adott válasz pusztán ebből kifolyólag ellenszenvet kelt a fórumtársak egy részében, és megy a lepontozás.

2010. dec. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

én voltam félreérthető :)

úgy értettem ,hogy itt azért is lepontoznak, ha egy tényt írsz be! szóval baromság az egész

2010. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!