Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem kell majd egyre kevesebb...

Nem kell majd egyre kevesebb kétkezi munkás majd? Mivel a sok munkát el fognak végezni gépek. Így sokkal több olyan munka kell amihez tanulni kell.

Figyelt kérdés

"Különben ez a tendencia valószínűleg előrevetíti a jövőt: mivel egyre több munkát gépesítenek, egyre kevesebb kétkezi munkásra van szükség. Gondoljunk csak arra, hogy az első két metrót még emberek ásták ki, éjjel-nappal dolgozva, éveken keresztül. A következő másfélhez viszont elindítottak egy fúrópajzsot és kész. Többszáz ember munkáját végezte egy pajzs el. És még rengeteg hasonló munkát lehet mondani, valamint rengeteg olyat, ahol a gépek meggyörsították a munkát, ezáltal kevesebb munkaóra, tehát kevesebb munkás kell hozzá. Jó példa erre az autógyártás, vagy például nézzük meg az ablakokat. Ki hív ma már asztalost, hogy készítsen neki ablakokat a házára? Amikor mindenféle színben és méretben megkapni a boltban. Na meg lényegesen olcsóbban.

Ma már csak az veszi igénybe az asztalost, akinek extra igényei vannak. Ez pedig a lakosság igen kis része. Mert a legtöbben nem szeretnének mondjuk rózsaablakot a nappaliba.

Azt hiszem, az lesz a jövő, hogy igen kevés kétkezi munkás marad. Akinek lesz rá igénye és pénze, az velük megcsináltatja az extra dolgait, de a nagy többség géppel készített, olcsó holmikat fog vásárolni. Van, ahol ma is így megy ez: például a ruházkodásban.

És ez jó. Régen akinek nem telt varrónőre, az otthon alkotott valami ruhát, ami vagy jó lett, vagy nem. És olyan volt, amilyet tudott csinálni. Ma válogathatunk, lehet 10-15 öltözet ruhánk egy helyett. Ki tudjuk mosni őket két felvétel között. Azt hiszem, ez jobb :) "


2010. dec. 20. 11:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Szerintem egyáltalán nem gond, hogy az embereknek tanulni kell.
2010. dec. 20. 11:50
 2/10 A kérdező kommentje:
"Viszont a fizikai munkások háttérbe szorulásával egyre több szellemi munkás lesz. Hogy mit fognak csinálni, azt nem tudom, de ha szerencsénk van, akkor az életszínvonalunk fogják növelni, ami jó :)"
2010. dec. 20. 11:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Amikor bejöttek a gőzgépek, a Ludd mozgalom (géprombolók) is ezt hitték. És tessék, még mindig szükség van az emberre. :)
2010. dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

A jövő gyárában két alkalmazott lesz, egy biztonsági őr, és egy kutya.

A biztonsági őr eteti a kutyát, a kutya vigyáz, hogy az őr nem mehessen a gépek közelébe...

Viszont ez nem jó. Az embernek, mint "fajnak" egyszerűen szüksége van értelmes, hasznos munkára, tevékenységre. Nem tud mindenki művésszé, vagy értelmiségivé lenni, arról nem beszélve, hogy egyszer az értelmiséget is egyre inkább kiszoratják majd a számítógépek.

Alig lesz szükség néhány emberre végül.

Nem hiszem, hogy ez végül is valami épületes eredményre vezetne...

Az embereket egyszerűen el kell foglalni valamivel, (ez most a média feladata) értelmes célt kell adni nekik.

Az, hogy uniformizálnak, eltűntetik a kulturális sokszínüséget, értelmetlen, szükségtelen dolgok megvásárlására nevelik őket, az nem lesz egy működő megoldás...

2010. dec. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért még kelleni fognak az asztalosok,pékek, autószerelők..Vannak dolgok amiket egy gép sem tud megcsinálni..

Egyébként annak sincs értelme,hogy mindenki értelmiség legyen..Gondolj bele ha minden harmadik ember jogász..Akkor az ő tanulásuk,munkájuk kinek kell majd? Hiszen mindenki saját magát fogja képviselni,Sőt minden családban lesz egy jogász rokon aki családi kapcsolat miatt ingyen segíteni fog..Vagyis rájuk sem lesz szükség..

Vagy gondolj arra,hogy mindenki értelmiségi,de egyik sem lesz képes az autót megszerelni,mert defektet kapott,vagy valami baja van..A gépek csak összerakják..Javítani önállóan képtelenek..Vagy mi van ha egy jogásznál csőtörés van??Rendel egy gépet?Mégiscsak jól jön majd egy vízvezeték szerelő tudása..Vagy mi van ha elromlik a hűtő,mosógép,tűzhely?Odateszi a diplomáját és azt mondja "MUKODJ"...

Annak sem lesz értelme,hogy lesz egy nagy gyár ahol a gépek dolgoznak,és minden géphez odatesznek 1-1 embert aki kezeli őket..Mondjuk ebben az esetben egy gyárban van 50 gép,és 50 munkás..Az irodában pedig az 50 munkásnak lesz 200 bérszámolója,és 100 mindenféle főnöke..

Csak most néz körül..Már most is egyre jobban észrevenni,hogy kevesebb a szakember (és ezért is dolgoznak drágán,mert tudják,hogy szükség van rájuk) és egyre több a munkanélküli diplomás,tanult ember,ahol a legtöbbnek a végzettsége semmit nem ér...

2010. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A diplomások nagy ló****t emelnek nem az életszínvonalat! Magyarországon jelenleg annyi diplomás van hogy a fele se kellene mert nem tudnak hasznot hajtani. Arról nem is beszélve hogy baromagyúak olyan szakokat indítottak (büfészak) ami haszontalan!
2010. dec. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Viszont a fizikai munkások háttérbe szorulásával egyre több szellemi munkás lesz. Hogy mit fognak csinálni, azt nem tudom, de ha szerencsénk van, akkor az életszínvonalunk fogják növelni, ami jó :)"


Ma se tudnak a diplomások elhelyezkedni mert nem kellenek!

A büfészakokon végzettek semmihez nem értenek még egy anyát se tudnak meghúzni.Sokezer diplomás örül hogy Plázába felveszik eladónak.Villanyszerelő meg nincs!Hol élsz te?

2010. dec. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem kell majd egyre kevesebb kétkezi munkás majd?"


Legalább kétszáz éves tendencia, hogy egyre kevesebb fizikai és egyre több szellemi dolgozó van.


Továbbá legalább 100 éves tendencia, hogy egyre kevesebbet dolgoznak az emberek.


A parasztgyerek 6 éves korától libákat őrzött, és élete végéig dolgozott, nem volt nyugdíj, meg nem volt nyári vakáció sem.


100 éve a proligyerek 12-14 éves koráig járt iskolába (ha járt), utána ment tanoncnak, majd munkásnak. Heti 60-65 óra volt a munkaidő (10-11 óra hat napon), nem volt nyári vakáció, a várható élettartam 65 év volt, 65-70 év volt a nyugdíjkorhatár.


A mai átlagos fiatal jó esetben 25 évesen elkezd dolgozni, él 75 évet (65 évesen megy nyugdíjba), évente 1-2 hónapot szabadságon van, és heti 40 órát dolgozik (Franciao-ban, Hollandiában 30-35 órát).


Vagyis a munkaórák / egész élet órái arány kb. a felére, harmadára csökkent 100 év alatt.


Valószínűleg a jövőben is így lesz. Egyre hosszabb tanulóidő, egyre alacsonyabb munkaidő. És egyre több ember lesz, aki sohasem fog tudni dolgozni, mert nincs szükség olyan munkásra, aki csak azt tudja csinálni, amit már gépek végeznek. A jövőben lesz egy egyre szélesedő segélyekből élő réteg, akiket olcsóbb lesz segélyezni, mind dolgoztatni. A politika meg állandóan a segélyek körüli hisztiből fog állni.


ma 13:09


Téged se zavarjanak a tények, pl. az, hogy a diplomások munkanélkülisége kb. feleakkora, mint a diplomával nem rendelkezőké :)))

2010. dec. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Két diplomás találkozik. Mit mon az egyik a másiknak?

- Hello. Két hamburgert kérek...

2010. dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A diploma a menő, a slágerszakok. Meg a gimi a gimi.
2012. febr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!