Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki meg tudja mien jelentos...

Valaki meg tudja mien jelentosege volt Trianon'nak?

Figyelt kérdés

gyakran latom forumokan meg egyeb ien helyeken ahogy lenezik a hataron tuli magyarokat.. pl hogy aktualis legyen: a megasztar gyoztese - fel vannak haborodva egyesek hogy roman.. de nem roman, ugyanolyan Magyar mint ok. miert van az hogy ha egy angol-magyar hazasparnak gyereke szuletik magyarorszagon az verbeli magyar lessz... de ha egy erdelyi akinek minden ose magyar kimegy magyarorszagra ott mar azt mondjak ra hogy 'roman'. igaz hogy ezt irja a szemelyi igazolvanyaba hogy roman allampolgar de magyar nemzetisegu.


erdélyi liceumista vagyok es sokat jartam magyarorszagba es sok magyarorszagi diakkal talalkoztam-- rengetegen vannak akiknek fogalmuk sem volt hogy magyarorszag resze volt egykor erdely is amit sajnos elvesztett, es hogy itt meg mindig elnek magyarok.


romaniaban magyarok vagyunk, magyarorszagon romanok :(


2010. dec. 22. 13:12
 1/5 bumbi02 ***** válasza:
100%
A magyar akkoris magyar ha nem itt él.
2010. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy kérés.mien-milyen ien-ilyen, feláll a szőr a hátamon a kisiskolás írástól.....



Ez egy nagyon jó kérdés!!

Pont a napokban balhéztam össze haverokkal, hogy a határon túl élők is magyarok, és igen ők is magyarok csak egy ki.basz.ott határvonal miatt más országnak hívják azt ahol élnek. Nagyváradi ismerőseim mesélték, hogy őket utálják a románok mert magyaroknak tartják, közben a sok böszme idehaza nem ismeri el..... Ti is magyarok vagytok!!!!

2010. dec. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még az előző népszavazásnál megértem, hogy berágtatok, de szerintem nagyon a szívetekre vesztek mindent. Amúgy is legtöbbször amiről beszélsz Budapesten szokott előfordulni. Amúgy meg mindenütt vannak idióták, még nállatok is, hogy csak egyet mondjak: van egy székely csoport akik szerint a székelyek nem magyarok...

Viszont nem igazságos a te általánosítgatásod sem, mert bizony vannak tényleg olyan románok akik kiválóan (anyanyelvi szinten) beszélnek magyarul, de mégis románok. És különben is szégyen hogy idáig jutott az oktatás, de neked leesne a karikagyűrű a kezedről, ha szépen elmagyaráznád nekik a helyzetet. Legalább tőled megtanulhatnák nagyvonalakban azt, amit az oktatás elfelejtett.

2010. dec. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ne aggodj elmagyaraztam:)
2010. dec. 22. 15:27
 5/5 anonim ***** válasza:
igen
2010. dec. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!