Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi abban a meglepő, hogy az...

Mi abban a meglepő, hogy az emberek a könnyű munkákat választják a nehéz munkákhoz képest, mikor nincsen fizetésbeli különbség köztük?

Figyelt kérdés

Szerintem kisebb réteg az, aki lustaságból nem vállal el nehezebb munkákat, inkább az a gond,hogy ugyanannyi, sőt talán kevesebb fizetés jár a nehéz melókért, mint a könnyűekért.


Ha úgy lenne, hogy a könnyűekért fizetnének x összeget, a közepes nehézségűekért 4x-et, a nagyon nehezekért meg 10x-et, sokkal többen elvállalnák őket.


A nehezet értem vagy fizikailag, vagy szellemileg nehézre.


2010. dec. 28. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Itt olyan mértékben leamortizálták a cégeket, és céltudatosan kényszerítették a munkavállalót jelenlegi kiszolgáltatott helyzetébe azért, hogy mindezt megtehessék.
2010. dec. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan!

Persze, hogy nincs különbség, és nem is lesz.

A mai fizetéseket hova lehet még csökkenteni? Amíg ennyi a munkanélküli, addig meg mindig találnak olyat, aki kevésért is elvállalja a nehezebb munkákat.

Ergo: nem fognak emelni, mert nem érdekük.

2010. dec. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Költői kérdés: Mit jelent az, hogy könnyű és nehéz munka?

Talán téged is (meg sokakat) ki kell ábrándítanom, de ez egyéntől függően relatív!

Lehet valakinek nagyon könnyű meló az üzletkötés, de nekem például nehéz.

Lehet valakinek fárasztó egész nap adatrögzítési munkát végezni gép előtt ülve, de én lazításnak érzem, és 12 óra se fáraszt le.

Valakinek nehéz gyerekekkel foglalkozni, tanítani, vagy egyáltalán elérni, hogy odafigyeljenek, más meg mesterien műveli és a legrosszabb gyerek is szót fogad.

Valakinek nem okoz gondot emberi belsőségek látványa (orvos, helyszínelő), már meg elájul a vérvételtől is.


Minden embernek az a könnyű, amihez van érzéke, és az a nehéz, amihez nincs. Akár tanulja, akár nem!

Én a számomra könnyűt választom, mert azt tudom jól csinálni, ami attól még lehet, hogy másnak baromi nehéz, és meghagyom a számomra nehéz munkákat olyanoknak, akiknek meg ahhoz van érzékük és ezért képesek hatékonyan, jól végezni. (például én alacsony ember vagyok, ha valamit nem érek el, megkérek valakit, aki eléri)

2010. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rabszolgák vagyunk saját országunkban
2011. jan. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!