Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Észak és Dél-Olaszország...

Észak és Dél-Olaszország között olyan mértékű a fejlettségi különbség, mint Kelet és Nyugat Magyarország között?

Figyelt kérdés
Vagy nagyobb?
2011. jún. 1. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Hát kb igen!Én itt élek az osztrák határ mellett 6km-re gyor moson sopron megyében!Én öszinte leszek!Én innen ebből a megyéből más országrészre nem mennék,én voltam sok helyen az országban és levoltam döbbenve hogy egy két helyen mivan!

Nem nagy arcoskodásként de én szerintem ez a megye a legfejlettebb minden tekintetben!Van munka bőven!Eddig mindig találtamfelmondtam egy helyen,következő héten már találtam!Na már most ez a keleti országrészben nem mondható el!Én úgy gondolom hogy infrastruktúrában is fejletebb!

A kérdésre a válasz,annyira nincs nagy különbség mint észak és dél olaszország között,de az elég nagy!

2011. jún. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi hogy összeségében az egész fejletebb,itt sokkal több felujitott házat látok mint ott keleten.Az utak is jobb minőségüek,új buszok vannak sznte mindenhol itt a megyében,az úthálozat is elég jó minőségü,bűnözés nem túl nagy,munka van rendessen,persze csak annak aki dolgozni is akar!Én merem állíttani hogy sok különbség van a két országrész között!
2011. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja és azt sem felejtsd el hogy nagyon sok áthozza ide a pénzét,az is nagyon sok pénzt hoz a megyének!Plussz itt a határszéleken, több ezer magyar dolgozik ausztriában,akik úgy szintén haza hozzák a pénzt és természetessen itt költik el!Nagyon sok osztrák jár át fodrászhoz,kozmetikushoz, és még sorolhatnám!
2011. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nagyobb a különbség. Én Dél-Olaszországban élek, Északot közvetlenül nem annyira ismerem. De ott fenn tök más a klíma, a Magyarországihoz nagyon hasonló, itt Délen viszont szinte sosincs fagy, örök tavaszban élünk. És ebből következően más a növényzet, részben a táplálkozás is. És az emberek is nagyon mások. Északon jobban megfelelnek a nyugat-európai modellnek. A déliek lazábbak, néha linkebbek, és szenvedélyesebbek. A közlekedésen például nagyon látszik a különbség. Délen egyáltalán nem foglalkozik senki a közlekedési szabályokkal, nem meglepő, ha átmegyek a piroson. Észak már visszafogottabb. Vagy egy más terület, a szemét. Mit mondjak, itt térdig járunk benne, ma szó szerint, mert egy nagy eső szétmosta az útmenti szeméthegyeket. Északon meg szelektíven gyűjtik a hulladékot.


Azért megnyugtatlak, az életszínvonal Délen is sokkal jobb mint Magyarországon. Egy hétvégén alig lehet parkolóhelyet találni több bevásárlóközpontban, meg lebénul minden, annyian vannak. Az öregek, a nyugdíjasok se koldusok, tele kocsikat tolnak. És a legnagyobb csúcsforgalom, a dugók szombat éjjel vannak, mert családostul mindenki étterembe megy.

2011. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Olaszo. legfejlettebb régiója Dél-Tirol (GDP/fő értéke az EU-átlag 137%-a), Lombardia 134%, Emilia-Romagna 127%.


A legfejletlenebbek: Szicília, Campania és Calabria (66%).


Magyarországon a legfejlettebb Közép-Mo. 107%-kal; a legfejletlenebb Észak-Magyarország, 40%-kal.


Mo.-on tehát nagyobbak a különbségek, bár ha elmész Calabriába, azt hiszed, hogy Kenyában vagy.

2011. jún. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2.05: Most ezt nem kioktatásként írom, csak látszik, hogy te nem ismered az olasz Délt közelről. Egy dolog a GDP, meg a munkanélküliségi ráta, és más dolog a valóság. Délen óriási mértékű a feketegazdaság, mondhatni, hogy ez az alaptevékenység, és ez nem jelenik meg semmilyen statisztikában. Tehát a valós helyzet, az emberek élete általában jobb mint amit GDP számok mutatnak. De ezzel együtt érdekesek a számaid.
2011. jún. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ma 08:53


Elég jól ismerem az olasz délt, de szerinted Mo.-on mekkora a feketekazdaság. Kisebb?

2011. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát nem biztos...
2011. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Észak olasz és dél olasz között nagyobb a különbség mint itthon kelet és nyugat között


nem ismerek számokat, de az biztos, amit egy válaszadó is írt: Dél-olaszban (főként Nápoly) mintha Kenyában vagy Bangladesben lennél

Amikor olaszban vagyok akkor szeretem feltenni magamnak ezt a kérdést: Ha a világ 6. legfejlettebb országa ilyen akkor milyen lehet a 6. legfejletlenebb??

2011. jún. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Déli olaszok olyanok mint a cigányok;maffia, bűnözés , zaj , szemét,linkség, lustaság.

Északi olaszok normálisabbak, visszafogottabbak de azért olaszok ők is.

Nekem az a véleményem, h amikor isten megteremtette azt a csodaszép Itáliát, ellensúlynak beletette azt a ramaty népet.

Amikor komolytalan olasszal üzletelek sok oldalas szerződéseket íratok velük alá. Hosszas tárgyalások után .De akkor se 100as a dolog.Egy németnél például elég egy kézfogás és mindenki ért mindent és mindenki betart mindent.

Egy olasz amiért te tisztességes vagy sohasem biztos , h ő is az lesz veled és ha alkalmat adsz rá neki, simán átvág.

Ki nem állhatom őket, mert késve és rossz fizetők.Buktam már komoly pénzeket , mert jóhiszemű voltam velük szemben.

2011. jún. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!