Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az államadósság? Hogy...

Mi az államadósság? Hogy lehet az hogy nálunk ezerszer fejlettebb országoknak is van államadósságuk mint pl Japán, vagy az Egyesült Arab Emirátusoknak (ahol hatalmas építkezések mennek végbe pl Dubai-ban és rengeteg pénzük van az olajból)?

Figyelt kérdés

Hogy lehet hogy mindenkinek van adóssága? Kiknek tartoznak az államok? Ez annyi pénz hogy magánemberként szinte lehetetlen ekkora hitelt króni egy államra.

Íme pár link:

[link]


[link]


[link]



2011. jan. 17. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Az IMFnek tartoznak.
2011. jan. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van külső és belső államadósság. A belső gyakorlatilag az átlagos árszínvonalat növeli vagyis nő az infláció. A külső adósságot az államok különböző módon "szedhetik össze". Egyrészt kötvénykibocsátásból, ami tulajdonképpen hitel. Lehet hitelezőktől is pénzt szerezni, de bankoktól is. Az IMF úgy tudom csak a legvégső megoldás szokott lenni. Az adósságot a szerint is lehet csoportosítani, hogy az állam(köz) adósságáról vagy a magánszféra adósságáról van szó. Gondolom itt egyértelmű, hogy mi melyik. A te általad belinkelt címeknél a kettő nem egy és ugyanaz:


[link] - Ez tartalmazza az állam és a magánszféra külföldi adósságait


[link] - Ez viszont csak a magánszféra tartozását tartalmazza


Nagyjából ennyi. Ha valamit nem jól írtam majd az okosabbak kijavítanak. Már rég volt pénzügy tantárgyam.

Egyébként a wikin ugyanúgy le van írva.

2011. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok!


Azt még elfelejtettem, hogy azért vesznek fel hitelt amiért a magánemberek is. Vagyis a befolyt adók nem fedezik a kiadásokat és hát a következő választást is meg akarják nyerni, ezért az ígért dolgokat hitelből fedezik. És nem az adósság a baj önmagában, hanem az adósságspirál, amikor az adósságtörlesztést is hitelből fedezik.

2011. jan. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönm szépen
2011. jan. 18. 07:23
 5/6 anonim ***** válasza:

A probléma mélyebb megértéséhez ajánlom a következő videót:

http://www.youtube.com/watch?v=1JE-IPKzUtY&feature=related

Kicsit talán hosszan és szájbarágósan (5x11 perc) magyarázza el a pénz mibenlétét, a kétszintű bankrendszert, a pénz és az adósság viszonyát, de ha végigrágod magad rajta, nem csak az államadósság okát érted meg, hanem nagyon sok mást is.

2011. jan. 20. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz. Már láttam ezt a filmet korábban is. Kár hogy nincs ezzel tisztában mindenki.
2011. jan. 21. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!