Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek, miért van olyan...

Szerintetek, miért van olyan nagy szüksége ennek az országnak, hatalmas és olykor teljesen felesleges pénzeket költeni reklámokra, telemarketingre, call centeresekre, egyéb értékesítőkre?

Figyelt kérdés

...akik voltaképpen zaklató és igen hálátlan munkát végeznek valójában, kéretlenül, többnyire potom pénzekért? (Biztosítók, Üdülésszervező cégek, Nyelvtanfolyam értékesítők, Politikai reklámkampány szervezők, stb…)


Arra lennék kíváncsi valójában, hogy van e ebben az országban élet a felsoroltakon túl mindazoknak, akik ezt csinálják folyamatosan, vagy mindazoknak, akik éppen ennek lesznek az elszenvedői alanyai, akár napi szinten? El lehet e kerülni mindezt, vagy be lehet e kerülni manapság egy munkavállalónak olyan munkahelyre, ahol nem holmi burkolt címen, ugyancsak ezt a munkát fogják vele végeztetni, hanem olyan munkát, aminek meglátszik a gyümölcse is és nagyobb érdeme és értelme van. Kíváncsi lennék mindazokra, hogy kik azok manapság, akik véletlenül, nem ezt a munkát végzik, hanem más szakterületen dolgoznak, és oda miként kerültek be manapság, vagy jóval régebben, egy ehhez elkerülhetetlen ismeretség, vagy protekció nélkül és arra, hogy ő nekik is mi a véleménye az itt leírtakról? Miként és milyen feltételek mellett lehet bejutni egy normális munkahelyre a mai világban?


Mi a véleményetek erről bővebben?


2011. júl. 13. 21:27
1 2
 1/19 anonim válasza:
"Aki tudja a kérdést nem érti a választ!"
2011. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kell néhány olyan ötlet amit csak te tudsz, találnod kell egy pénzes külföldi üzletembert, aki ebben fantáziát lát és már nem kezdő, utána keményen dolgozni kell azért hogy ez így is maradjon. Az én történetem ez. Amikor nálam van hirdetés munkára, akkor az is fog történni amiről az szól. Jelenleg 180 elégedett ember dolgozik nálam, és ez reményeim szerint még bővülni fog. Én ezt a rendszerváltást követően értem el, tehát nem tartozom a mai huszonévesek közé. Az átverések sokszor sajnos csak akkor derülnek ki, amikor már az illető ott dolgozik. Sok vállalkozónak nem is érdeke hogy sokáig ott tartson egy dolgozót, mert minden új munkanélküli alkalmazásával több marad a zsebében. Ezen kellene változtatni, de ez nem egyszerű.
2011. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nagyon jó és egyben fogós kérdés gratula!! Akkor ha itt most jó sokan adnak különböző válaszokat erre a az igen komplex kérdésedre, akkor el tudod rögtön dönteni, hogy ez az ország, már közel sem és rég nem az az ország, ahol maradnod kell. A prostituáltaknak nincs alul akkora nyílása, ami szemetet felhalmozott ez az ország a rendszerváltás óta, amibe az oda beleférne. Tudod, vannak és lesznek majd még több tengődök és lesznek a nagyon gazdagok az extra és vadkapitalista klikkekből és társadalmi rétegződésekből, akik ha te nem vagy velük, egy súlycsoportban, akkor a büdös életben nem fogsz magadnak ebben a koszfészekben normális munkát kapni. Erre akár mérget is vehetsz!!! Tekintsd mindezt, amit írtam egy erős készpénznek és egy baráti jó tanácsnak. Hidd el hamarosan a triplájára fog nőni az elhalálozottak száma, de nem azért mert betegek voltak, hanem azért mert belebetegedtek, ebbe a fertő társadalom kilátástalan útvesztőjébe.
2011. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ezen válasz alapján ésszerűnek látszik hogy költözz el az országból, kedves kérdező. Bár ez abszolút nem igaz az országra, vagy legalábbis nem jobban mint bármelyikre, de mindenki maga dönt.
2011. júl. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Lehet én értelmeztem rosszul a kérdést.

Az a kérdés, hogy ezeken a munkákon csinálnak e mást még az országban?

2011. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Mégvalami biztatóbb válasz?? :-) :((

Mert ebből az jön le, hogyha szegény családban születtem, mondjuk, akkor dögöljek meg alapból, nem finoman, magyar receptekkel extrafűszerezve, ha éppen gazdag, akkor a csoda úgy is jön majd magától és nem három napig tart, hiszen mindig is nekik állt a zászló, de most majd még jobban úgy tervezik, hogy nekik is álljon!!!??? Tehát munkalehetőség a szegényeknek az ablakban és a gazdagoknak az ablakpárkányon lévő virágcserépből indul? Szóval pakolj Magyar, mert bemeszelünk, hisz holnap nem lesz gálya? Igazán frappáns lenne, ha erre jönne majd a sajtó, vagy a média, hogy mindebből, országos kabinetkérdést formáljon? :-) Kár, hogy nem tűzi ki ezt a kérdést például napirendre, az országgyűlés. Kíváncsi lennék rá, hogy a Magyar az ember, vagy csak egy holmi kiszolgáltatott vándorrá formálódik és a kóborkutyának is jobb dolga lesz, mind neki, abszolút kötelező módon, a saját, egykori édes hazájában?

2011. júl. 13. 22:43
 7/19 anonim ***** válasza:
Tehát röviden mi volt a kérdés?
2011. júl. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem minden a szerencsén múlik már ebben a világban! Ahol a pénz a világ ura, amellett a fortuna kisasszony is szeret villogni. Tehát ha van pénzed, van mindened!!!! Oda kell visszavezetni a probléma megoldását és kilétét, hogy kik szeretik a pénzt? Kik azok, akik forgatják, és kik fektetik be a pénzüket, vagy éppen a pénzedet? Kik találták ki maga a pénzt, mikor sokkal jobb volt ennél a mocskos festékpapírnál még, a cserekereskedelem is? Egy ember anno elkezdett valamit ellenük, hihetetlen nagy hibát vétett azzal, hogy mégsem jól végezte el a munkáját, mert ő is koporsótöltelék lett, mint tanultad. Amíg azok az emberek tartják uralmuk alatt a világot, akik a pénz köré építették az egész bolygónkat, addig azt fogod megenni, amit főznek. Ha nem tetszik az étlap, akkor várnak az angyalok, ha éppen kislánynak születtél, és várnak az ördögök, ha éppen kisfiúnak. Nos jöjjön egy kis marketinges jellegű kérdés:


Ugye, hogy milyen jó ez nekünk!?

2011. júl. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
És mi lenne pénz nélkül? Cserekereskedelem. Az jobb lenne?
2011. júl. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Tudás, munka és szerencse, Jánossy úr, maradjunk ennyiben. A pénz akárhogy is próbálnánk ezt másképp magyarázni, az életünk része. Nélküle nincs étel, nincs szórakozás, nincs rezsikifizetés, családok szétmennek, állandó feszültségben élnek. De ezen mindig lehet változtatni. Lehetőség van, csak élni kell vele. És itt most nem bankrablásra gondoltam.
2011. júl. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!