Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szlovákiából igényelte már...

Szlovákiából igényelte már vki a magyar állampolgárságot? Mennyire volt nehéz? És kapott vmi levelet az adóhivataltól, tb-től. Stb. hogy jelentkezzen ki?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 19:39
 1/3 anonim válasza:

Én még nem vettem fel, s ismerőseim közül sem hallottam senkitől, hogy felvették volna az állampolgárságot. Talán a szlovák politikusok ijesztgetéseinek köszönhető, hogy Szlovákiából veszik fel legkevesebben.

Másrészt viszont az, amit Orbánék csinálnak, szintén elég nagy hülyeség. Múltkor még azt mondták, hogy nem jár választójoggal, most viszont már azt is akarnak. Ez jó nagy hülyeség, csak több választót akarnak maguknak így szerezni, mert ha én nem Magyarországra fizetem az adómat, akkor mi közöm a választásokhoz?


Ha viszont Te Magyarországon dolgozol/tanulsz, akkor megéri felvenned, mert könnyebb lesz mindent elintézned, s pl. az együgyű mélymagyar ügyintézők sem néznek majd rád olyan csúnyán, mint amikor szlovák obcsianszkival :))

mész papírokat intézni valamilyen hivatalba.

Egyébként meg nem kell félni, mert semilyen szlovákiai hivatal sem fogja megtudni, hogy Te már magyar állampolgár is vagy, hacsak te nem jelented be, mert a magyar hivatalok ezt diszkréten kezelik.

Jelentkezni lehet pl Pozsonyban a külképviseleten, de jobb inkább Magyarországon az anyakönyvezetőknél, vagy inkább a Bevándorlási ill. Álllampolgársági hivatalban.

Ha jól olvastam, nem nehéz a dolog, bizonyítanod kell valamilyen okirattal, hogy a felmenőid magyarok voltak, vagy a nyelvtudásodat kell ,,bemutatnod,,, de csak pár kérdést tesznek fel, hogy érted és beszéled-e a nyelvet.

Azután 3 hónap, s az állampolgársági eskü után már magyar állampolgár vagy.

Mivel Szlovákiában az adóhivatal és a betegbiztosító sem értesül arról, hogy te felvetted a magyar állampolgárságot, így nem fognak levelet küldeni, hogy ki kell jelentkezned. Csak ha Magyarországon kezdesz dolgozni, akkor ajánlatos saját magadnak kijelentkezned a szlovák adó- és betegbizt. rendszerből, s a munka miatt be kell jelentkezned Magyarországra.

...de ettől még nem veszted el a szlovák állampolgárságot, már ha ragaszkodsz hozzá.

Bocs a hosszú sorokért, de igyekeztem kimerítő választ adni. :)

2011. jan. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
...jéh és most látom, hogy pont 0 órakor sikerült elküldenem a választ. :)))
2011. jan. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Férjem 3 éve él Mo-n,itt volt esküvőnk,itt született a gyermekünk,itt dolgozik,ezért gondolta,hogy felveszi a magyart. Csak hát mi sem tudtuk pontosan ez hogy történik,ha igényli a magyart elveszti a szlovákot,meg megbüntetik..stb. Kész cirkusz volt az egész. De igaz a legújabb infó,hogy most megengedik már a kettőst is a szlovákok??
2011. jan. 30. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!