Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A külhoni magyarok miért...

A külhoni magyarok miért utálják, néhol miért gyűlölik az anyaországiakat?

Figyelt kérdés
2008. jan. 25. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ezt hol tapasztaltad,én akármerre jártam,a legnagyobb szeretettel közeledtek mikor megtudták hogy az anyaországból jöttem.Sajnálom ha ilyen tapasztalatod volt,de akkor sem vennék egy kalap alá több millió határon kívül élő magyart.Van ilyen is meg olyan is,akárcsak közöttünk.
2008. jan. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Mi idén nyáron jártunk Erdélyben. Nem véletlenül méltán híres az erdélyi vendégszeretet, nagyon kedves volt mindenki. :)

Viszont ahogy elhagytud "Erdély határát", és látták, hogy magyarok vagyunk, például az étteremben nem voltak hajlandóak kiszolgálni. Beszélhettünk bármilyen nyelven.

Ahogy beszélgettem a vendéglátóinkkal, állításuk szerint a "politikusok a kutyaütők". Részben igazat adok. Sajnos. :(

2008. jan. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
én felvidéki vagyok, mi nem utáljuk a magyarokat, inkább örülünk az anyaországi látogatóknak.de velünk sokszor megestett Magyarországon, h azt mondták:megjöttek a buta tótok.ez nekünk sokszor rosszul esik, mivel mi magyarnak tartjuk magunkat és nem szlováknak.de valahol azért örülnek is nekünk(csak Szlovákiában nem,már több ismerősömnek is beszóltak a szlovákok, vagy megverték, mert magyar.de ezekről az eseményekről valahogy nem említ semmit a sajtó.)
2008. jan. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Én Vajdasági vagyok! Nem utáljuk az anyaországi emberkéket, inkább forditva van. Elég rossz érzés, ha valaki megtudja, hogy nem magyar állampolgát vagyok, már rögtön más szemmel néz rám.

Szóval szerintem csak ez lehet a gond. Nem utálják, csak inkább félenk attól, hogy lenézik őket, kigúnyolják, stb.

Legjobb védekezés a támadás :)

2008. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugy latom en vagyok az egyetlen valaszolo aki kulfoldon el, de anyaorszagi magyar.

En semmikeppen nem allitanam, hogy a hatarontuli magyarok utaljak az anyaorszagiakat. Ez inkabb sajnos az anyaorszagiakra jellemzo sajnos. Nagykepu, leszolos hozzaallas.

Sajnos az anyaorszagiak nemcsak otthon, de kulhonban is sokszor nem hazudtoljak meg onmagukat. Valamiert Europaban amugyis jellemzo az en nemzetem jobb mint a masike - a minap errol beszelgettunk a lengyel szarmazasu fogorvosommal...

Nekem van egy olaszorszagban elo, szlovak szarmazasu de Mo-n felnott baratnom...o is tudna meselni...

Hogyan is lehetne megertetni az emberekkel, hogy mindenki ugyanolyan max. mas nyelvet beszelunk? Miert kell lenezni a masikat? Erre egy szo van ami ezeket az embereket jellemzi: az ostobasag!

Egy New York City-ben elo magyar.

2008. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a határon túli magyarok utálják a magyarokat,hanem az ott élő románok, szlovákok,szerbek stb,mert tudják ahol élnek az nem az övék.
2008. jan. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Külföldön élek. Már jó pár országban éltem 1-2 évet, de azt vettem észre, és eddig mindig bejött, hogy a magyarok még az annyukat is eladnák külföldön. Olyan gusztustalan dolgokat , átveréseket csinálnak a saját országbeliekkel, hogy most már úgy vagyok vele, hogy magyarral nem barátkozom, ha össze hoz a sors elöbb megismerem aztán ha tényleg normális akkor lehet barátságról szó, de nem keresem ´öket. De pl volt, hogy egy magyar kisbusz állt az útszélén és két öreg ült benne térképpel, gondolkodás nélkül megálltam segíteni. Segítek bárkinek de barátkozni nem szivesen.
2008. jan. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
A politikusok, főled a gyurcsányi a ludas.
2008. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A politikusoknak ehhez szinte semmi köze. (Pláne nem Gyurcsánynak - na nem mintha kedvelném az ürgét, de ez tényleg nem az ő baromsága.)

De szerintem kissé túl van pörögve a dolog.

Én Magyarországon élek, de megfordultam Erdélyben és Ausztriában is.

Egyáltalán nem utálom a külhoni magyarokat, sőt, elég pozitív véleménnyel vagyok velük szemben. És azt sem vettem észre, hogy ők utálnának engem.

Számomra ők ugyanolyan magyarok, mint én, vagy a másik.

2008. márc. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
na!a romanok azert utaljak a magyarokat mert vannak akik ocskak es forditva,mert vannak ojan emberek akik azt hiszik,hogy minden kulfoldi bunko!en erdelyben elek es semmi bajom a magyarokkal,sot,szeretek magyarba kimenni.de mar jartam ugy,hogy a honfoglaloba megmondtam,hogy hol elek es le paraszt ciganyozott!az ilyeneket utalom!de a romanok kozul se mindenki ocska,csak annyian mint a magyarok vagy akarminyen mas orszagban elok!!!:)
2009. febr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!